| Lilia2621 a întrebat:

Sunt cu un baiat de mai mult de o luna. Cind aveam 2 saptamiini impreuna am fost la o discoteca, apoi m-am intors acasa in autobus (ora 4 dimineata). In autobus am cunoscut un baiat cu 5 ani mai mare ca mine. La inceput imi era frica, apoi cind am inceput sa vorbim m-am simtit mai increzuta, si i-am lasat numarul meu. Vorbim aproape in fiecare zi (mai des ca cu iubitul meu). Mi-a propus sa iesim sa ne plimbam miine. Prietenele mele imi zic ca e periculos, ca nu il cunosc si in plus iubitului meu nu i-ar placea sa ies cu alt baiat. Dar eu nu am nici o intentie cu el, mi-ar placea sa iesim ca prieteni, nu vad nimic rau in aceasta. In plus nu sunt multumita de relatia pe care o am cu iubitul meu (vorbim rar, ne vedem rar). Ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa ies ori sa nu ies cu acest baiat?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Noi ce credem?
Dar tu ce ai crede daca prietenul tau ar iesi maine cu o fata,cu care nu vrea nimic,cu care vorbea zilnic,mai des decat cu tine si nu vede nimic rau in a iesi cu ea!
Raspunde-ti la intrebarea asta si vei stii ce sa faci!
Si ca sa te ajut putin, o relatie se bazeaza pe incredere si comunicare.Iar tu, nu numai ca nu comunici cu iubitul tau, dar ii inseli si increderea.
Faci cum vrei insa, iar riscul iti apartine.
Intreg.

| Zenithf a răspuns:

Desparte-te mai intai de primul. Este clar ca nu simti nimic pentru el si stai degeaba cu el.
Cat despre al doilea, abia asteapta sa te aiba, de cate ori nu stiu, apoi se va satura de tine.

| DouaPuncteD a răspuns:

Buna! Sunt 2 probleme la tine.
1. Tu esti sigura ca iti doresti doar o prietenie cu acel baiat care zici ca e cu 5 ani mai mare?
2. Il mai iubesti pe actualul tau prieten sau stai cu el din obisnuinta?
Trebuie sa te gandesti si la faptul ca daca nu ii vei spune iubitului tau de aceasta "intalnire" acesta se va supara si nu va mai avea incredere in tine datorita geloziei?
Nu ai nimic de pierdut daca te intalnesti cu noua amic, insa ai foarte mare grija cum aranjezi lucrurile.
Ai grija de tine!

| Alexandru0007 a răspuns:

Poti sa iesi o data sa vezi daca iti place

| neutrino a răspuns:

O luna pierduta cu primul, deja este prea mult.

| Lilia2621 explică (pentru neutrino):

Nu inteleg ce ai in vedere

| Neuronul a răspuns:

Desparte-te de actualul prieten, din spusele tale îmi e clar că aveţi o relaţie monotonă în care nu eşti fericită.
În privinţa celui de al doilea băiat. eşti direct responsabilă de decizia pe care o vei lua, dar ai grijă în cine te încrezi.