| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa-mi dati si mie niste sfaturi. Iubitul meu e plecat din tara, vorbim in fiecare zi pe mess, dar eu plang in fiecare seara, adica imi e foarte dor de el, as vrea sa-l am langa mine. Ce as putea face sa nu mai plang aproape in fiecare zi?sadVa rog sa ma ajutati, imi e foarte greu afara el.crying

8 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Deocamdata nu ai ce face, decat sa te linistesti si sa-l astepti sa se intoarca si sa speri ca totul va fi bine.Nu ai de ce sa plangi, gandeste-te ca si lui ii e dor de tine, dar nu plange.Cand ti face dor de el, distrage`ti atentia facand altceva, uita`te la un film comedie, joaca ceva jocuri pe net, fa teste online sau vezi tu.Ai sa vezi ca totul o sa fie bine.

| HBK a răspuns:

Viata nu este facuta pentru bocit. Ia viata asa cum ti-a fost dat sa fie.Nu te poti pune cu destinul.

| multimoak a răspuns:

Asigurati-va o convorbire seara... Deschideti-ve weburile si microfoanele si veti vorbi aproape face to face... Asa macar mai trece dorul. Si dupa ce vorbiti pune-te in pat si gandeste-te cat de aproape l-ai simtit in acea conversatie. Dar poti sa cumperi si parfumul lui preferat si sa-ti parfumezi perna, ii vei simti prezenta si vei fi cuprinsa de parfumul lui si de amintirile frumoase.Vei adormi mai repede si vei visa mai frumos. :X

| alina_3473 a răspuns:

Eu am fost in aceeasi situatie ca si tine si mie mi-a fost tare greu dar am rezistat pentru ca facea sacrificu asta pentru amandoi am avut noroc ca dupa 3 luni m-am dus si eu la el iar acum muncim amandoi in italia si ne merge foarte bine asa ca ai incredere ca tot raul va fi spre bine.

| vere a răspuns:

. trebuie sa ai rabdare, incearca sa nu te mai gandesti la el, iesi pe afara cu prietenii, incearca sa faci sa nu`ti sara gandu' la el, petrece putin cu prietenele tale. incearca sa uiti de el pentru un moment.

| nightgabriela a răspuns:

Sti eu cu prietenul meu ma vad rar cam o data sau de doua ori pe saptamana pentru ca ai mei nu ma lasa sa ma vad des cu el dar vorbim o groaza la telefon, desi nu e departe si eu trec prin mici stari depresve mai ales seara, dar imi dau seama ca nu rezolv nimic, nu trebuie sa faci neaparat ceva care sa te faca sa nu te mai gandesti la el pentru ca totusi este prietenul tau, eu de exemplu iubesc sa ii sciu chiar daca este langa mine, imi place sa-i sciu, sa-i fac cate ceva frumos, de exemplu scrisori in care chiar daca ii sciu cateva cuvinte ii spun cat de mult il iubesc si ii povestesc ceva banal dar care mie mi-a placut, apoi eu de vreo 5 ani tin un jurnal si i-am dat si un nume, de fiecare data cand el nu poate fi langa mine si fizic ma confesez lui si ma descarc crede-ma. Poate o sa zici ca este prea multa munca dar nu este asa, imi place sa fac totul care sa ma faca sa ma gandesc la el dar in acelasi timp si bine, si ink un sfat care pe mine ma ajuta, am descoperit ca trebuie sa profiti la maxim de clipele optimiste, eu cand am momente fericite, cand sunt optimista am un mic caietel in care scriu sfaturi pe care mi le dau singura sau sciu ceva frumos legat de noi care atunci cand sunt trista este posibil sa uit si crede-ma ca ma mai binedispun si un ultim sfat, banuiesc ca ai vazut filmul notebook, oricum daca nu la-i vazut uita-te dar citeste si cartea te rog, am citit multe carti dar nici una nu se compara cu ea, in romana este" Jurnalul unei iubiri"happysi spune-ti mereu chiar daca nu crezi ca O sa fie bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna...si iubitul meu este plecat pentru 6 luni. asa am plans si eu la inceput dar cu timpul m-am obisnuit. a trecut 2 luni de cand nu ne-am mai vazut. vb aproape zilnic pe mess.ai rabbdare o sa treaca repede timpul si o sa fiti din nou impreuna! Succes!

| yoana001 a răspuns:

Du-te langa el daca poti