| anonim_4396 a întrebat:

Toate fetele de la mine din clasa ( sunt clasa a 8 a ) se machiaza cu "kile" de fond de ten, rimel, luciu si creion si eu nu ma machiez pentru ca nu numai ca nu imi place sa ma machiez, dar nici nu suport machiajul pe fata mea si baietii se iau de mine si zic " Pe tocilara nu o lasa mamica sa se machieze. Stears'o! " si normal ca ma deranjeaza si cand ajung acasa nu ii zic lu' mama ca colegii se iau de mine. Credeti ca ar trebui? si in plus machiajul este pentru a acoperi defectele si stiu ca sunt urata dar pur si simplu nu vreau sa ma machiez. Ce sa fac ca sa ma lase in pace? Prefer sa nu vorbeasca cu mine decat sa ma jigneasca sau injure. Help plss! dau si funda :O3

(P. S. : fara misto )

Răspuns Câştigător
| EvilThoughts a răspuns:

Eu sunt clasa A-7-a.Nici eu nu ma machez pentru ca nu suport.Cu rimel ma dau la ocazii foarte speciale...nimeni nu mi-a zis niciodata nimic pentru ca nu m amachez.Nici o fata si nici un baiat.fiecare este frumos in felul lui.Nu iti place sa te machiezi>NU te machiezi.Pana la urma nu inteleg ce legatura au ei cu fata ta. Daca spui ca te deranjeaza atat de tare ca fac misto de tine poti sa te dai cu rimel si foarte putin fard de pleoape(alb sau un roz pal) care sa nu re cunoask si care sa nu sara in ochii oricui te vede.Mamei tale poate ar trebui sa ii zici. Poate iti da vreun sfat care sa te ajute.Am o singura intrebare:cum de pe colegele tale le lasa diriginte/dirigintele sa se machieze strident? mi se pare stupid.Vii la scoala sa inveti sau sa iti arati fardurile?raised eyebrows. sper ca te-am ajutat.bye bye:*:*

5 răspunsuri:
| Mikaela a răspuns:

Hey! Este adevarat ca machiajul este pentru a acoperi imperfectiunile, dar poti sa incerci sa te dai cu un luciu si cu un pic de rimel.Nu inseamna ca daca te dai cu un pic de rimel si luciu, ca te machezi exagerat! Eu cel putin asa am inceput, insa nu am folosit niciodata fond de ten si alte chestyii de genu asta.
Good luck!happy

| Emy2 a răspuns:

Eu cred ca nu trebuie sa ii iei in seama fiecare e liber sa faca ce vrea nu te uita la ei nu le da atentie,, Prostu il omori cu neatentia ". Sper sa te ajute

| Reigns a răspuns:

Nu ne lasa sa ne machiem, le cearta in fiecare zi, dar ele tot vin machiate si din cauza asta se enerveaza directoarea cu care facem matematica si da multi de 2 la ore. Ele se machiaza pentru a atrage baietii, dar o data directoarea le'a trimis la baie sa se demachieze si erau foarte urate nemachiate. Diferenta dintre mine si ele este ca ele sunt frumoase machiate, dar eu sunt urata oricum sad. P.S. : multumesc la toate, dar totusi zic ca la 13 ani e prea devreme pentru un machiaj, si mai ales daca este asa "tzipator" si NuStiiCumMaCheama98 da ma deranjeaza ca ma fac asa, dar sunt sigura ca o sa se ia de mine chiar daca ma machiez si in plus de ce sa ma machiez pentru ca asa "vrea muschii lor", poate o sa pot sa nu'i bag in seama tot anul happy Multumesc inca o data :*

| ƳourMind a răspuns:

Mie imi pari chiar draguta fara machiaj! big grin big grin big grin big grin

| Reigns a răspuns (pentru ƳourMind):

Hula! Mersi :* laughing amu' nu mai am treaba, am invatat sa nu imi mai pese de parerile celorlalti.