| TamiiHelp a întrebat:

E putin ciudat ca toate colegele mele se machiaza: fond de ten, pudra. blush, rimel, fard, ruj stridenthappy? Eu una ma dau cu un rimel si un balsam de buze. Chiar nu as vrea sa imi stric tenul de la o varsta frageda (15 ani).
Nu am cosuri, nimic.
Doar ca sunt cam creola la piele.
As putea sa spun ca ma simt ciudat cand le vad ca se uita la mine urat si vorbesc tot timpul de make up x_x.
Ma intreaba de ce nu ma machiez si eu ca ele? Si le raspund simplu : NU vreau ca fata mea sa devina o masca.
Eu le vreau binele. si daca as putea le-as face sa nu se mai machieze in halul acela.
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| eaglewatch01 a răspuns:

Bine faci ca nu folosesti de pe acum''imbunatatirile de imagine''.La 30-35 ani cu ce or sa-si mai dea? Si crede-ma nici nu stii, acum, ce avantaje iti aduce tenul creol.Din toate punctele de vedere.Lasa-ti colegele cu ale lor si vezi de drumul tau, nu vei regreta.Si cauta-ti alt cerc de prietene.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Procedezi foarte bine daca nu te machiezi de acum.Lasa-le pe ele sa barfeasca.Pe la 40 de ani pielea ta va arata la fel de bine pe cand ele vor arata de 50.

| AndraaP a răspuns:

Nu are rost sa le aduci argumente, pentru ca vor realiza mai tarziu de ce nu era nevoie sa se machieze. au 15 ani, nu sunt modele si nici creatii de ceara deci nu merita sa-ti pui tone de machiaj. e ca si cum ai recunoaste ca esti urata si vrei sa asculzi asta prin machiaj... atata timp cat pentru tine e ok, incearca sa-ti creezi propriul stil si sa fi asa cum iti placehappy nu trebuie sa fi ca toate celelalte. + naturaletea e cea mai buna idee.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Gendesti foarte bine! bravo, felicitari! au 15 ani si arata de 25! la varsta voastra frumusetea naturala este superba! un rimel si un gloss discret sunt suficiente!
lasa-le sa arate ca niste sorcove, este alegerea lor!

| Weider a răspuns:

Lasa-le in pace, ca vor arata ca scroafele. Tu sa-ti vezi de notele tale si viata ta. Tu nu ai nimic de pierdut.

| SandraM a răspuns:

La 15 ani, un gloss de buze pentru hidratare este de-ajuns, nu ai nevoie de mai mult pentru ca tenul tau este frumos de la natura.

| Lorenuta2000 a răspuns:

Eu sunt de acord cu tine. Machiajul pur si simplu ascunde frumusetea. E mai bine sa arati natural decat sa ai o tona de farduri si nu mai stiu ce pe tine. Ar trebui sa-ti lasi colegele sa faca ce vor. E treaba lor daca vor sa arata ca Muma Padurii mai tarziu. Si eu am avut astfel de probleme cu o colega si a incetat cu asta fara sa-i spuna cineva ceva. Cand te intreaba de ce nu te machiezi ca ele spune-le ca vrei sa fi naturala, nu sa te ascunzi sub machiaj. Mult noroc!