| abc_5716 a întrebat:

Buna TPU. Am 13 ani jumaa` si ma cert tot mai des cu mama:yawn Aman2 suntem ff stresate.de exemplu. ultima cearta a fost acum vreo 10 minutelaughing a inceput sa-mi cada parulsad si mi-am luat acum vreo 2 saptamani un sampon de la geroivital plant. dupa baie i-am zis ca trebuie sa fac ceva.sa merg la un dermatolog pentru ca imi cade ff rau si am si f rar parul.Si asa a inceput cearta ca numai din cauza mea imi cade parul ca folosesc numai prostii, de la placa etc etcchatterbox(nu am mai folosit placa de app 2 luni). de la discutia cu parul am ajuns la alta.ca din cauza mea ca nu am ascultat si nu am mancat mancare gatita si de aceea am gastrita si o sa ma doara stomacul toata viata chatterboxnu stiu ce sa mai fac ~x(... ea acum este plecata cu tatal meu la o lucrare si eu sunt singura \dancing dar de cand a aflat ca o colega si f buna prietena fumeaza nu mai are deloc incredere in minestraight face. Cum credeti ca as putea remedia situatiaa?straight face

Funda+vot la toate raspunsurile

Răspuns Câştigător
| daniela36783 a răspuns:

Buna draguto, sa stii ca eu am 16 ani si cand aveam 14 ani ma certam la fel de mult cu mama, din cauza machiajului, din cauza telefonului, si mai rau era ca imi facusem un prieten, dar acum ma inteleg fff bine cu ea si o sa-ti zic si tie care este secretu; trebuie sa o faci sa aiba incredere in tine, asta nu va fi greu, va trebiu doar sa-i spui tu totul ca sa nu fie nevoie sa afle de la vecini prieteni de familie etc, ii spui de ce ai nevoie, si la ce iti foloseste acele produse, trebuie sa incerci sa ai si tu incredere in ea si sa o consideri cea mai buna prietena a ta, va trebui sa-i spui tot ce se intampla la scoala si tot ce face prietenele tale, si crede-ma ca atunci nu veti mai avea nici un fel de cearta
sper ca ti-am fost de ajutor
te pup
iti urez succes
si te rog sa-mi dai funa
mersi draguto