| kosmii a întrebat:

Din cauza placii imi cade parul?
Am inceput de vreo luna sa`mi intind parul si acum am obs ca imi cade mai des parul. Oare asta sa fie motivul?
Mszzzbatting eyelashes fundita:X

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Placa distruge rezistența firului de păr și dacă te uiți atent el nu cade din rădăcină ci de la nivelul pielii capului!
O mască hidratantă și placa fă-te că uiți de ea!
Pa, pa.

| Deeliaa a răspuns:

DawinkingE foarte posibil mai ales daca folosesti foarte des placa.Incearca sa o folosesti doar de 2 ori pe saptamanawinkingSi foloseste o masca de protectie a paruluiwinking

| timeea7 a răspuns:

Tot ce e posibil...

eu imi intind parul de mai mult timp(nu zilnic). si intr-adevar imi cade mai mult parul, decat imi cadea inainte...

incearca ceva pentru protectia parului. daca continui sa folosesti placa.

:*

| ana1995 a răspuns:

E posibil si din cauza placii. Depinde ce fel de placa ai. Placa iti arde parul. Dar e posibil sa fie si din cauza unor produse pentru par pe care le folosesti cum ar fi fixativul sau daca iti vopsesti parul sau ti-l dai cu fuxina. Totusi daca continui sa iti intinzi parul iti recomand sa iti cumperi o masca pentru par sau ceva produs de par pentru placa. Vezi ca sunt tot felul de sampoane care opresc caderea parului.

| FallenAngelM a răspuns:

Da. pentru ca placa arde firul de par

| ForeverNOW a răspuns:

Da este foarte posibil si eu folosesc placa de vreo 4 luni si o folosesc aproape zilnic, dar nu imi cadea parul prea des, si oricum la o pieptanare este normal sa iti cada cam 100 fire de par sau chiar mai mult...