| Crisuu20 a întrebat:

Am o ' intrebare'. As vrea sa stiu ce bagaj v-ati face voi pentru o excursie de 3 zile la munte cu scoala. Excursia este saptamana viitoare. Multumesc anticipat!
PS: As vrea ca raspunsul sa fie detaliat, cel mai bun primeste funda! :*

Răspuns Câştigător
| Piiiiiiika a răspuns:

Buna.

Anul trecut am facut si eu o excursie cu scoala.

In geamantan mi-am pus: 5 tricouri, pijamale, 2 perechi de pantaloni scurti, sosete, chestii de igiena personala ( periuta de dinti, pasta de dinti, perie de par, parfumul, deodorantul...)
Un trening, adidasii, papucii de casa, prosop ( in caz ca nu e la pensiune/hotel/cabana sau unde stati)

Intr-un ruxac la indemana pe care il am si cand mergem undeva in vizita in care imi mancarea ( un sandvis, apa, un mar/ceva dulce), lanterna, servetele...)

Telefonul sa fie la indemana, la fel si portofelul, daca ai, cu bani. Ar fi ok sa ai un buzunar cu fermuar.

Daca vremea e mai rece, i-ati si geaca si caciula.
Daca vremea e calda, te poti multumi si cu treningul seara. happy

Distractie placuta si bafta! big grin

2 răspunsuri:
| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

In primul rand,BOCANCI,un trening,pulover caciula,o geaca,termos,lanterna, briceag, sac de dormit, folie de izopren, rucsac.

| andrei1237 a răspuns:

Buna!
In primul rand ghiozdanul sa fie plin cu mancare,haine(poate va fi frig).Iti mai trebuie bocanci,trening, geaca, lanterna, sac de dormit.
Pa, pa!