| Elena298 a întrebat:

am o intrebare, sunt considerata salbatica daca nu las un baiat pe care nu il plac sa pun mana pe mine, sa ma atinga, doar ca chiar nu pot sa il sufar? Multumesc.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| LaraClarice a răspuns:

Nu, draga mea. Numai un cretin ar îndrăzni să numească asta un gest de sălbăticie.
Orice persoană are dreptul sa aleaga in situațiile de genul asta.
Daca nu îți place să îl ai în preajma, nu sta cu el. Nu trebuie sa dai explicație nimănui pentru faptul că nu îl lași să te atingă. Asta e culmea!
Nu te lasă influențată de anturaj. Fii sigură pe tine și exprima-ti tare și clar alegerile.
Numai bine, draga mea!

6 răspunsuri:
| CosminCD a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu esti salbatica!

| Gabriel2424 a răspuns:

Ce intrebare stupida, ai dat chiar tu raspunsul, salbatic e ala care te atinge fara voia ta.

| NINAAAAAAA a răspuns:

Buna, nu, nu esti salbatica deloc, din contra, stii sa iti spui punctul de vedere, asa cum ar trebui sa facem toti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O atingere este un gest de intimitate, un gest de apropiere. între două persoane din aceeași familie, care formează un cuplu.
Un asemenea gest, făcut fără aprobare denotă proastă creștere. bădărănie, lipsă de respect, de bun simț din partrea ceui creo face. Refuzi, te îndepărtezi de el, ca să nu te poată atinge cu mâinile, îl eviți, cauți alt anturaj.

| Adry05 a răspuns:

laughing)) Esti complet normala lol, esti achizitie publica sa poata pune oricine mana pe tine, fie ca-l placi sau nu?!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai putea sa ii dai si una peste bot, la o adica.