| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am o mare problema sad sunt obsedat de greutatea mea. La inceputu vacantei m-am masurat si aveam asa :
70 sani, 70 talie, 90 fund. Eram disperata sa slabesc. ( si inca sunt ) am 14 ani, kg exacte, sincer nu mai stiu cate aveam. Ultima data cand m-am cantarit a fost candva prin iarna, aveam vreo 50. Acum inaltimea mea e de 1.54, la sani am 70, 65 talie, 80 fund. Vreau sa ating masurile ideale, dar cateodata imi zic GATA. NU MAI POT SA DAU JOS NIMIC. alteori am " crize " si incep ca nebuna sa fac sport pana fac febra musculara si nu ma pot da jos din pat + infometare. Simt ca vreau sa slabesc, dar in acelasi sa ma opresc. Nu vreau sa fiu anorexica! Ce sa fac? cum sa ma opresc din chestia asta cu slabitul? multi imi zic ca am slabit foarte mult, dar eu ma vad mai grasa ca in iarna straight face pur si simplu nu ma opri din ideea CE BINE AS ARATA DACA AS AVEA MAI PUTIN DE 60 CM IN TALIE...

6 răspunsuri:
| Marrythenight a răspuns:

1.64 inaltimea* ma scuzati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Stiu cum te simti, exact aceeasi problema o am si eu, in primul rand, esti in crestere, iar chestia cu 90-60-90 are timp sa se dezvolte, nu trebuie sa te preocupe de acum marimile. Daca ai 1.54 ar trebui sa ai 44 de kg. Daca ai in jur de 50 nu este neaparat sfarsitul pamantului.Mananca sanatos, nu te infometa, si nu face asa mult sport.Fa 30 de minute in fiecare zi.Stai linistita ca se va rezolva.happy Si eu spre deosebire de tine am cu 10 kg mai putin de cat ar trebui sa am si tot ma vad grasa.Eu am probleme mai mari decat tine laughing.Te pup, pa.

| Marrythenight a răspuns (pentru anonim_4396):

Am 1,64 laughing am scris eu gresit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Marrythenight):

Esti ok oricum puppy dog eyes.Bafta tu.

Răspuns utilizator avertizat
| Andraaaaaa14 a răspuns:

Şi eu mă vad grasă şi vrea să mai slăbesc. Incearcă în continuare să faci sport şi să ţi un regim dar sănătos, fără să te înfometezi.