| Tasya05 a întrebat:

Am o problema.imi place de iubitul prietenei mele cele mai bune.Si cred ca si el ma place pentru ca mereu ma suna si imi zice,, Ce faci scumpo" sau chestii din astea si mereu vrea sa stea langa mine si decateorii este intrebat de catre colegii daca ma place el se inroseste la fata si nu spune nimic.Sincer nu vreau ca el sa se desparte de prietena mea pentru ca ea a fost parasita de el de vreo 5-6 orii si el imi spune mereu ca el nu o place sta cu ea doar din mila.
Deci cum aflu sigur daca ma place si cum ii spunem ca noi ne placem reciproc prietenei mele cele mai bune? Dau fundita...happybig grin

5 răspunsuri:
| biancabellaa a răspuns:

Pai ar trebui prima data sa vezi daca si el te place. iar daca te place, ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii spuneti si prietenei tale despre lucrul asta. eu cred ca va intelege daca ii veti spune adevarul pentru ca daca sta cu ea din mila nu va rezolva nimic, ba din contra cand va afla, se poate supara foarte tare dupa parerea mea. sper sa te fi ajutat cu ceva :-s. Succes!

| Lly_3991 a răspuns:

Sincer...daca tot zici ca e PRIETENA TA ceea ce zice multe daca stii ce inseamna o prietenie cred ca ar fi logic sa stie si ea ce are langa ea.crede-ma nu merita sa strici o prietenie pentru un baiat doar in cazuri f speciale dar nici atuncioh go on din proprie experienta iti spun... vorbeste cu ea.si apoi vezi ce faci si nu te lasa"vrajita" repede.mai pe scurt priveste problema din toate unghiurile posibile. avantaje, dezavantaje, riscuri etc. daca nu merita.mai sunt baieti! Crede-ma!

| Ktl a răspuns:

Bună. happy
Nu cred că e foarte ok să te bagi peste ei, chiar dacă băiatul nu ţine la ea. [ pune-te în locul ei. happy ]
Cel mai bine ar fi să vorbeşti cu el, să facă în aşa fel încât prietena ta să îl lase. apoi să aşteptaţi o perioadă şi să vă 'combinaţi' voi doi. happy mă rog, în perioada aia puteţi fi şi pe ascuns împreună.
Dacă nu merge. spune-i că îl placi pe prietenul ei. xD cu toate că nu cred că o să aibă o reacţie prea plăcută [ ştiu cum e. laughing ]
Şi mie mi s-a întâmplat la fel şi am făcut greşeala de a mă combina cu respectivul, fără să ştie prietena mea. Bineînţeles că a aflat şi a fost o ceartă mai aiurea. Deci vorbeşte cu ea. laughing

Baftă. şi ai grijă de tine. >big grin

| ZambetuCulorilor a răspuns:

Daca te combini cu el inseamna ca nu'i esti pr fetei...

| babygabbi a răspuns:

Gandeste-te de 10 ori inainte de a face ceva...si mai gandeste-te ca prietena ta o sa sufere foarte mult din moment ce il place...
Dupa parerea mea o prietenie nu trebuie sa se termine pentru un baiat care poate va face acelasi lucru cu tine cum a facut si cu prietena ta.