| bluehidra322 a întrebat:

Hei TPU ^^ am o problema serioasa. iubitul prietenei mele cele mai bune se da la mine, ea spune foarte simplu si fara sentimente ca nu-i pasa de el, iar mie imi place de el, si lui de mine... e aiurea? da, stiu.si culmea e ca si baiatului de care-i place ei se da la mine, non-stop si l-a intrebat de 2 ori daca vrea sa stea cu ea, si de 2 ori a spus ca nu vrea din cauza mea...acum eu n-am nicio vina, ce pot sa fac ca sa nu-mi ranesc prietena, dar sa fiu si eu fericita?

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Asta e urat,si spun asta pentru ca si eu sunt in aceiasi situatie. Vorbeste cu baiatul de care ii place si spune-i sa te lase in pace, si tu poti fi cu prietenul ei, tot nu mai simte nimic pentru el.Sau ca sa nu sufere niciuna, renuntati la amandoi.

| dana85 a răspuns:

Daca intre cei doi nu mai e nimic si nu ai influentat tu despartirea lor, n-ai nici o vina. Urmeaza-ti inima. Fericire.

| Lavynya99 a răspuns:

Cum vine asta? Adica toti baietii se dau la tine? Explica-mi! Am inteles, dar cum se poate din 2, niciunul sa n-o placa pe prietena ta, si sa te placa pe tine amandoi...In fine, sa zicem! Ia-l pe ala care-ti place mai mult si incerca sa discuti cu ea ca sa nu fie conflicte.Fi calma atunci cand ii explici! Te pup!

| bluehidra322 explică (pentru Lavynya99):

E aiurea rau.prietena mea nu e genul de fata draguta, simpatica.d-astea e mai altfel si la miss, eu l-am castigat, si ea s-a suparat groaznic.si m-am simtit prost dupa, dar i-am ca si daca nu participam eu, lua altcineva asa ca sa se bucure pentru mine, dar n-a facut-o, si nu stiu dar imi fac avansuri, si desi eu stau mai departe de toti, cand iesim de la scoala, ma conduc acasa...intelegi cum vine asta?