| maiu a întrebat:

Am o problema imi place de iubitul prietenei mele, si eu ma simt groaznic... inainte ma placea dupa daca eu nu am vrut sa ma pun cu el atunci s-a pus cu cea mai bine prietena a mea ( chiar o place) noi doua am facut un pact daca o sa il placem sa ne zicem reciproc pentru o sa fie fara suparare... dar chiar nu am idee ce sa fac sua daca si el ma place... am nevoie de ajutorul vostru

Răspuns Câştigător
| RappK a răspuns:

Daca iti consideri prietena cu adevarat prietena si tii la ea si sti k ea tine la respectivul baiat eu zic sa iti cauti alt baiat..pt k crede'ma sunt destui...am trecut si eu prin problema ta insa tin mult la prietena mea si pe ea vreau sa o vad fericita alaturi de acel baiat..chiar daca imi place si mieblushingbig grin

20 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Pai... ii spui prietenei tale ca il placi, si daca el o place pe ea si ea pe el, eu cred ca e mai bine sa ii lasi in pace, ptc tu ai facut greseala cand l`ai refuzat...big grin

| monyk a răspuns:

Buna, eu zic sa nu te bagi in relatia prietenei tale, pentru ca nu cred ca merita un baiat sa strici o prietenie adevarata... daca el te-ar placea atunci ar mai fi insistat sa fie cu tine si nu s-ar baga cu ea...asteapta si daca ei se vor desp, atunci e sansa ta, bafta.

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

In primul rand daca e pryetena ta nu o trada!
Poate se iubesc! nu te baga\ntre ei! tot tu o sa pici la mijloc!
Chiar daca se despart si vrea sa stea cu tine, iar pr ta mai tine la el ar fi o mare greseala! totusi spune`i pr tale ce gandesti dar nu te baga`ntre ei! succeswinking

| nuamnuvreau a răspuns:

BUNA suli! Pai daca chiar nu stii ce sa faci, lasa-te purtata de destin...Eu te sfatuiesc sa te gandesti ce-ti doresti cu adevarat... o prietena sau un iubit...NU UITA:BED.

| krysy a răspuns:

Cel mai bine este sa se desparta ei si sa fiti un timp impreuna fara a afla prietena ta... iar dupa un timp o sa ii explici totul frumos pentru a intelege...

| perfect a răspuns:

KRYSY:
Cel mai bine este sa se desparta ei si sa fiti un timp impreuna fara a afla prietena ta... iar dupa un timp o sa ii explici totul frumos pentru a intelege...
wtf?

Cum poate sa iti placa mai de iubitul prietenei tale? Daca intr-adevar esti o prietena adevarata nu ai spune si face nimic si ti-ai vedea in continuare de viata. Daca esti o "javra" big grin atunci se complica treaba.

| DjAnita a răspuns:

Ar fi mai bine sa nu te bagi intre ei atata timp cat ei ii place de el, si sti ca si el o place, dar poti sai fi amica, stai pe langa el, ascultal, ajutal cu unele probleme, iti zic eu asa voi avea un mare avantaj cand prietea ta se va desparti de el; iar cand vezi ca ei nu mai sunt atat de apropiati, actioneaza, fi pentru baiatul acela cea mai buna prietena si sustinel, explica-i ca nu ''ea''este singura fata din lume si ca nu numai cu ea poate fo fericit; iar cand el te va vedea cu alti ochi va fi sucesul tau.

| maiu explică:

Mai e o chestie, noi doi suntem ca frati deci asta face si mai grea situatia

| maiu explică:

Yupiii lume situatia nu mai e valabilab-) mersi oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,eu zik sa nu te bagi in relatia prietenei tale,pt ca nu cred k merita un baiat sa strici o prietenie adevarata....daca el te-ar placea atunci ar mai fi insistat sa fie cu tn si nu s-ar baga cu ea....asteapta si daca ei se vor desp,atunci e sansa ta,bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la fel trec prin asa situatie numai ca el ma place dar eu nu am de gind sa-mi pierd prietena! eu cel putin nu te-as sfatuoi sai spui prietenei despre sentimentele tale mai bine pastreazale in taina caci cine stie poate intr-o zi el va veni la tinesiti va spoone ca te iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic mai bine nu te baga si ar fi mai bine sa nu i mai vezi un timp maiales in preuna ca si eu sunt in aceas incurcatura si sufer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa stii ca si eu sunt in aceiasi situatie si serios ca ma simt rau.cred ca ar fi cazul sa ne oprim din aceasta placere pe care o simtim fata de el.alta idee sincer nu mai am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. Si mie imi plke de iubitul prietenei mele. avem ghinion

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fox aceeasi problema insa el ma place si il plac dar nu ma bag la ei in relatie...ar fi bine dac chiar il placi pti sa ieshi cu el de vreo 2 ori dac e chiar insistent dar apoi spune lucrrilor pe nume... el dac noplace pe ea darpe tine si tu pe el.atnci care e problema ea daca va fi o pretena adevarata va intelege'' uite ca nu ma sanse daca ei se plac.happyhappyhappy vezi si tu bafta!

| xCaTax a răspuns:

Putin e si vina prietenei tale,. dar stai linistita exista foarte multi baieti pe lumea asta,. si poate chiar mai draguti decat acel baiat la care tii. daca el te place mai mult pe tine o sa te aleaga la un moment dat,.winking Bafta!

| cristina88 a răspuns:

Fata in situatia asta cam el e ala care va suceste mintile, nu stiu cat de mult va place pe una sau pe alta pe ca a incercat cu amandoua si care a cazut cu aia a stat! ar fi mai bine sa vb cu prietena ta si sa va clarificati! o prietena e mai importanta decat un baiat!

| carmensitta2002 a răspuns:

Hei cum sa nu te bagi? adica u sa te gandesti la ea ca iti este prietena si ea nu se gandeste la tine.hai prinde curaj si spune-i ca iti place de el si ca la inceput li refuzat pentru simplu fapt ca nu erai hotarata. Nu vezi ce hoata e normal al tau trebuia sa fie nu al ei. ooo asa cum zice lumea ca mai sunt baieti, no asa zic si eu ca mai sunt fete care iti pot fi prietena.nu te supara ceea ce iti face ea nu se mai numeste prietena. lupta fata draga sa fie al tau, tie trebuia sa-ti apartina nu ei. fa ce iti spune inima nu ce vb lumea ca lumea iti mai zice si din rautate.

| alexandra330 a răspuns:

Si eu am o problema exact ca si tine si eu m-am certat cu prietena mea adica nu mai vorbesc cu ea.Crede-ma ca suferi muult mai mult daca iti pierzi prietena deoarece pe el nu il poti avea si o mai pierzi si pe ea si ramai fara nici unu! cel mai bine e sa ramai prietena cu ea, o sa il uiti pe el cu timpu daca ai ambitie si sa dai de un baiat bun la suflet iti garantez ca n-o sa mai ai nici o problema!