| GEORGE5067 a întrebat:

Am o problema:

Tocmai ce mi-am luat un PC nou, dar se aude un sunet ciudat din unitate. Cum sa spun eu? Ca un harait dar numai cand se aprinde becul rosu la unitate cum se mai zice cand gandeste unitatea.
Care poate fi problema e ceva obisnuit?
P. S: se aude doar 10 minute dupa ce deschid PC

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Zgomotul pe care il auzi e facut de hard-disk, probabil e un model mai zgomotos. Ledul rosu indica activitatea hard-disk-ului. Daca nu are blocaje nu ai de ce sa-ti faci griji. Succes!

1 răspuns:
| AdDa1502 a răspuns:

Are mult praf la ventilator.da cu o carpa umeda.am patit si eubig grin