| alin3007 a întrebat:

Am si eu problema aparuta azi. Este vorba de unitate (pc). Astazi cand am incercat sa o deschid s-au aprins led-urile (cel albastru si cel rosu ) s-a auzit un sunet scurt de ventilator si s-a inchis. Dupa 12 ore unitatea face astfel: unitatea functioneaaza pentru o perioada mai lunga -2 min- insa nu face legatura cu monitorul - nu se aprinde- iar pe timpul asta sunt aprinse ambele led-uri. Am o vaga banuiala ca e de la sursa insa nu sunt in astfel de domeniu.
Pareri despre problema?

4 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Nu se aprinde deloc monitorul? in afara de ce scrie cand il aprinzi singur

| alin3007 explică (pentru Vvistula):

Ei bine, eu zic ca problema nu-i de la monitor insa raspunsul este: "Nu a fost dedectat un semnal "

| Vvistula a răspuns (pentru alin3007):

Poate s a rupt vreun pin de la cablu, daca era de la sursa se aprindea si se reseta eu asa am patit la al meu si mai stiu cineva ca tot asa nu detecta si i am scos cablul si nu avea toti pinii acolo, unul ramasese in pc si trebuia sa il scoata si sa inlocuiasca cablul vezi daca si la tinee asa, oricum vad ca ai de unde sa postezi pe TPU deci nu e urgent

| Mandeliu a răspuns:

S-ar putea sa nu booteze de pe HDD, asta insemnand ca ti-ai stricat Hard-ul, iar BIOS-ul nu mai are de pe ce sa boteze.Din punctul meu de vedere ar trebui sa mergi la un specialist sa te consulti despre asta.