| be4utyfull a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare.Sunt foarte mica de inaltime si toti din clasa mea sunt pe langa mine giganti.Nu stiu ce sa fac sa mai cresc sad Va rog sa ma ajutati pentru ca vreau sa mai cresc in inaltime.Sunt si operata de rinichi thinking + ca sunt foarte slabasad.

2 răspunsuri:
| leonardo a răspuns:

Buna. Sport in care sari: baschet, volei, handbal. Dpdv genetic, vei fi putin mai inalta decat media parintilor tai - deci daca mama si tata au peste 1.80, relax, mai ales daca nu ai trecut de pubertate (unde o sa cresti mult in inaltime). Altfel, daca ai tai au 1.50 si tu stau cu fundul la calc 8h pe zi si nu faci nici unul dintre sporturile de mai sus, ai pus-o. Pe de alta parte sunt si baieti care prefera mignonele, so...

| Hawaianu a răspuns:

Pai fa cat mai mult sport preferabil baschet, volei, handbal care te ajuta sa cresti in inaltime si mananca multa carne dar nu la o masa
incearca sa mananci cate putina carne la fiecare masa
de ex:micul dejun sa fie niste oua cu sunca etc.