| Anonima121834 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor! Sunt o fata, mai am 2 luni si implinesc 14 ani si am inaltimea de 1, 76 m. Va implor,spuneti-mi ce sa fac sa nu mai cresc in inaltime! Nu mai vreau! Cand eram mica eram foarte scunda si foarte slaba... Si acum sunt destul de slaba, dar nu aceasta e problema mea.Nu mai vreau sa cresc! Ajutati-ma, va rog! Orice sfat bun este bine venit! Va multumesc din suflet!

13 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Hey!
Eu te inteleg, insa nu ai ce face, din pacate sad
Iubeste-te pe tine insuti prima data daca vei apoi sa te iubeasca si ceilalti.Haide sa ne iubim pe noi insine, suntem frumoase, suntem frumoase si cu cosuri, si cu kg in plus, si scunde, si inalte, si slabe, si cu sani si fara! Suntem perfecte asa cum suntem!
Pa, pa! :*

| positivity a răspuns:

Dacă vrei să te simți bine, ar trebui să te accepți așa cum ești! Înaltă, scundă, ce contează? Ai doar o viață la dispoziție pentru a face ce îți dorești!
Ești o persoană înaltă! Iar eu ador persoanele înalte, cu toate că sunt destul de scundă.
Nu mai lăsa un lucru să-ți afecteze viața, oricât de grav ar fi acel lucru. Nu merită! Te vei trezi peste 10 ani, gândindu-te că ți-ai bătut joc de viața. Asta vrei?

| Kindly a răspuns:

Eu zis sa te apuci de modelling. Ce zici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita sigurat nu vei mai creste, cunosc o tipa care la nici 15 ani are 1.86 bine tipa practica basket dar nu e rau nici asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te calmezi. Frate, ce creier aveti de va faceti probleme din nimic? Bucura-te ca esti sanatoasa, la naiba!

| Bijuterii111 a răspuns:

Iubeste-ti corpul indiferent de cat de mare sau mic este. Corpul tau este perfect asa cum este!

| jfdeoeogpde a răspuns:

Te inteleg perfect dar si eu am 12 ani si 1, 80... dar gandeste-te la avantaje. gandeste-te cate haine arata extraordinar pe tine si ce picioare formidabile ai.vei mai creste putin dar te vei opri devreme din crestere ...si mai ales am citit ca persoanele inalte nu se confrunta decat cu maxim 4 raceli pe an si au cele mai mici sanse la boli de inima.iti sugerez ca mai bine sa inveti sa mergi gratios (deoarece persoanele inalte au mica tendinta ce a merge cu calcaiul in interior si degetele in exterior) si sa te gandesti cate avantaje ai.eu ador din tot sufletul faptul ca sunt inalta (lumea ma crede matura, hainele vin bine pe mine, iar in scoala nu e copil sa nu imi spuna ca ar vrea inaltime mea)

| TinyLittleStar a răspuns:

Stai linistita - si eu aveam 1.76 m la 14 ani (eu insa eram incantata de treaba asta) si de atunci nu am mai crescut in inaltime (am 28 acum), deci nu iti fa probleme si bucura-te ca in viitor vei fi o tanara frumoasa, cu picioare lungi, pe care multe fete o vor invidia pentru astawinking

| Anonima121834 explică (pentru TinyLittleStar):

Si cam cat ai mai crescut?

| Anonima121834 explică (pentru TinyLittleStar):

Si cat ai mai crescut de atunci? Ce inaltime ai acum?

| seby87bn a răspuns:

Multe fete si-ar dori sa aiba inaltimea ta
ce zici tu ns daca e posibil

| Anonima121834 explică:

Multumesc tuturor! :* Toate raspunsurile primite sunt minunate, asa ca as fi o persoana rea daca as desemna UN raspuns castigator, pentru ca toti meritati funda. Va pup si va multumesc! Mai astept pareri si sugestii.

| Ioana_Natalia_1995 a răspuns:

Bunăă, te înțeleg, nu trebuie să fii tristă din cauza la asta, altele și-au dorii corpul tău, cu asta poate o săă ai și o carieră.
Știi găndeștete cănd va trebuie la o ocazie specială, unele fete sa-și ia tocuri în picioare și după să la doară picioarele. pe cănd tu nu o săă fi nevoită să mai porți tocuri. și nu o săăă te doarăă picioarele.
Poi, eu vreau să-ți zic că n-ai ce face, aste ești acceptăte tu singură că alții nau cum, înțelegi? puup :*