| There a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o problema. Ma simt data la o parte de toti. Prietenii ies afara fara mine, nici macar nu ma intreba daca vreau sa ies, pleaca in diferite locuri fara mine. Au inceput sa rada de mine, iar eu nu am facut nimic, nu mi-am schimbat comportamentul sau ceva asemanator... daca spun cuiva ceva, afla toata scoala. Daca fac ceva gresit, sunt criticata iar daca spun ceva, sunt amenintata cu bataia. straight face Serios, am si eu o limita, sunt foarte sensibila si nu stiu ce sa fac sa trec peste problemele astea.Ma simt ultimul om din scoala. Familia imi spune sa nu ma consum pentru niste oameni asa, incerc, dar nu reusesc. Ce pot sa fac?happy

3 răspunsuri:
| RalluRalluka a răspuns:

Pai fa si tu la fel,sau nu-i baga in seama cand te injosesc,parerea mea e ca poate sunt gelosi pe tine, poate esti mai buna decat ei si sunt gelosi, nu-i lasa sa aiba satisfactia sa te vada cazuta...

| Doηηa a răspuns:

Eu zic să nu-i bagi în seamă dar, nu-i ușor să stai singur 7 ore singur să nu te bage nimeni în seamă, încearcă să te integrezi în grupul lor, poate o să te accepte, e greu să fi singur.
Și eu pățesc la fel dar încerc să trec peste, singură.
Încearcă să-ți faci o prietenă apropiată ție.
Nu pune nimic la suflet, sunt doar niște răutăți din partea lor.
Te pup, ai grijă de tine.

| Ancutzica_1406 a răspuns:

Apai dale pace. nu merita ca sa bagi asa persoane in seama happy Nu mai spune la nimeni nimic! Si eu nu cred ca prieteni tai ar face asta fara motiv. Incearca totusi sa afli de ce se comporta asa cu tine intreaba-i pe ei de ce. Iar daca unul dintre ei ti-ar fi prieten adevarat nu ar face asta asa ca poti sa uiti de ei. Mai intreabai serus ce faci dar nu te apropria prea tare de ei