| Cocki a întrebat:

Am un caiet pe care vreau sa il fac jurnal. Cum sa arate coperta? Dar prima pagina? Ce culori sa folosesc? Dar ornamente? Dau funda celui mai bun post!

5 răspunsuri:
| GumitzaDePepene a răspuns:

De ce trebuie sa intrebi pe alticineva?
Fa ce vrei tu, e jurnalul tau, coloreaza-l cu ce vrei, pune stikerele tale preferate, e numai s numai jurnalul tau, care tebuie sa contina numai si numai ce vrei

| Cocki explică (pentru GumitzaDePepene):

Eu vreau sa ma ajutati! Nu am idei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îți vei face un jurnal cu ideile altora, nu va mai fi propriu. Nu există o regulă a culorilor sau a ornamentelor. Pur și simplu fă-l cum vrei, cum crezi tu că este bine. Jurnalul va fi oglinda, confidentul si prietenul tău. De aceea, trebuie să te lași purtată de imaginație. Baftă!

| Ioana128373i a răspuns:

Pai poti pune si o coperta de-aia cum au cartile dar sa fie o culoare care-ti place tie. big grin Pune-ti multe stikere pe jurnal. Si mie imi place sa pun stikere pe jurnal. Eu am pus si pe pagini, nu numai pe coperta(nu stiu ce-mi venise de am pus si pe paginile jurnalului laughing). Mai pune pe coperta si niste sclipici de-ala care se gaseste la librarie. Data trecuta eu am luat sclipici albastru si roz. "Impodobeste" jurnalul cu desene facute de tine de fiecare data cand scrii ceva. big grin Poti sa folosesti ce culori iti plac tie. Ce zici de albastru? Pe coperta ai putea sa pui puf pe marginile copertii, poti sa mai pui si o poza cu tine(nu prea mare poza) pe coperta sau unde vrei tu. Cam atatea idei am. Succes la "impodobit".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy
Pentru coperta ai putea folosi o imagine printata pe care sa o lipesti pe coperta,cu ceva ce iti place,o anumita vedeta,o floare frumoasa,un peisaj,ai inteles tu ideea.
Daca nu ai imprimanta ai putea incerca sa faci tu un desen,daca esti talentata,sau daca nu sa lipeste materiale textile de la ceva ce nu iti mai trebuie/sau poti desena pe o coala alba ceva,decupezi, si inainte sa lipeste pe caiet, pune o pucatica de hartie indoita ca sa fie cat mai groasa intre caie si desenul tau ca sa dea impresia de efect 3D.ar fi multe idei... daca nu iti reuseste nimic, cumpara o agenda sau un jurnal gata-realizat cu copera deja decoaratahappysucceshappy