| cristinanatalia a întrebat:

Buna TPU an 13 aprilie am un spectacol an care va trebui sa recit o poezie si sa dansez si sa cant la intrumente cu colegi mei cum sa fac sa nu ma emotionez cand va trebui sa recit poezia si sa nu ma blochez

2 răspunsuri:
| Ștrundfărd a răspuns:

Bună.Ar trebuii să o reciți cu intonație și să te gândești că ești doar tu singură în încăpere. Sper că te-am ajutat!

| Adry05 a răspuns:

Buna!
In primul rand, nu te uita la public. Chipurile lor iti vor produce starile de emotie. Uite-te in ata parte, pe un perete sau chiar pe un tavan, dar pe ceva unde sa nu se observe ca te uiti aiurea. Gandeste-te si recita ca si cum ai fi singura in incapere.
Succes!