| micheilla a întrebat:

Cum pot scapa de emotii. Am intrat intr-o trupa de teatru si am emotii cand recit poezi ma blochez cand se uita colegi de trupa la mine. Ce ar trebui sa fac? Multumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca fie sa te gandesti la o persoana care te linisteste, pe care o iubesti, fie sa iti imaginezi ca esti doar tu acolo pe scena.

| alin567 a răspuns:

Imaginezati oamenii goi laughing

| RΔϟVAη a răspuns:

Aveam aceleasi emotii doar ca eu trebuia sa particip intr-o sceneta la muzeu in fata a 100 de oameni laughing Mi-am imaginat oamenii nu se uita la mine si am incercat sa fac tot ce e mai bun. Mentionez ca eram si filmati si cu restul clasei cand am intrat pe scena inima ne sarea din piept laughing

| SorinaFelina a răspuns:

happy emotiile. nu va fi usor. poti incerca urmatoarele :

1.Inainte sa intri pe scena uitate in spate /undeva unde nu este nimeni sau uita-te pur si simplu in gol.
2.incearca sa iti calmezi mintea nu te mai gandii la nimic doar recita poezia din toata inima
3.gandeste-te ca sala este goala si tu doar exersezi
4.incearca sa faci exercitii de respiratie si inspiratie... uneori functioneaza