| XCoryZ a întrebat:

Maine va trebui sa recit o poezie si am emotii cand ma ridic in picioare si ma blochez si pentru moment uit totul.Cum sa fac sa nu mai am emotii? Fara chestii gen "Imagineaza-ti ca esti singura" ca am incercat dar nu functioneaza. Astept sfaturile tuturor. Dau fundita. V-as da funda la toti daca s-ar putea... sad Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Roar a răspuns:

Incearca sa-ti fixezi privirea intr-un punct al camerei in care te afli si uita-te numai acolo. Nu trebuie sa faci mare lucru, decat sa te gandesti ca nu e mare lucru sa reciti o poezie si poti sa faci asta, incearca sa ai incredere in tine. Poti eventual sa mai repeti poezia ca sa fii sigura ca o stii la perfectie.Succes happy

7 răspunsuri:
| undercovergirl a răspuns:

Incearca sa repeti poezia in oglinda, si dupa ce esti sigur pe tine repet-o si in fata parintilor. Mult succes happy

Răspuns utilizator avertizat
| liceu a răspuns:

Pai fixeazati in minte ca daca gresesti nu are nimic...imagineazati ca esti la scoala si citesti lectia.dar na tu spui poezia. daca nu vrei sa gresesti scrieti pe foaie poezia. incepi sa spui poezia si daca uiti un vers te uiti pe foaie. sau daca nu ai voie sa te uiti pe foaie treci; laurmatorul vers pentru ca oamenilor nu le place cand un spune o poezie. eu asa am facut si am reusit. baftahappyhappyhappyfunditzzza?happyhappyhappy

| Biscuiti a răspuns:

Eu cand am emotii ma relaxez tinand ceva in mana, sau ma uit doar intr-un singur loc. ma joc cu un elastic de par :d

| EVA9443 a răspuns:

Fixeaza-ti privirea intr-un punvt, sa nu te uiti in toate partile. Daca stii poezia o spui sigura fara emotii mari.inata bine poezia.dac o vei sti va fi totul o.k.

| ki21lu a răspuns:

Pai incearca sa bei apa si sa faci niste exercitii cu 1min inainte gen : inspira si expira de cateva ori, te va ajuta sa te calmeziwinking

| Faye a răspuns:

Mananca ciocolata si concentreazate mai pe poezie. Nu da atentie oamenilor din jur.