| OLumeDeVise a întrebat:

happy caut statusuri de indiferenta, de fite... M`ati putea ajuta confused? Multumesc anticipat :*

12 răspunsuri:
| Stefania96dfg a răspuns:

Stiu ca sunt multe dar daca iti faci timp sa le citesti vei vedea ca sunt pe placul tau big grin
Totul trece,asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme !

Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

Degeaba existi daca nimeni nu stie nimic de tine

Tine minte ca ... o lacrima adevarata e rece ...

Merg mai departe si le las pe toate`n spate . Fapte consumate si vise spulberate

Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

» E aşa minunat când cineva îţi cunoaşte defectele şi te place tocmai pentru ele ! ♥

Uneori, îmi place să testez oamenii. Nu pentru că nu aş avea încredere, ci pentru a vedea cât de mult ţin ei la mine. ♥

• E aşa frumos când călătoreşti noaptea şi este cineva care stă treaz doar ca să te aştepte. ♥

Dacă voi cădea în incercarea mea de a-mi îndeplini visele...Nu-i nimic. Pentru că voi invăţa din nou să zbor.

» Zâmbeşte. De ce ? Pentru că poţi ! ♥ =D

» Dacă-ţi zâmbeşte, nu înseamnă neapărat că te place.

~ Uneori, când asculţi o melodie tristă şi priveşti în jurul tău, îţi imaginezi întreg videoclipul...

Viata n-are maini, dar tot ne mai da cate-o palma.

Fa-ti prieteni noi, dar nu-i uita pe cei vechi!

Ca sa fi fericita iti trebuie putine lucruri, Important e sa le ai !

Unii oameni nu realizeaza uneori cat de mult ti la ei si ca ai fi dispus sa iti dai viata ca ei sa fie fericiti.

Sentimentele sunt cea mai dura arma!

Pastreaza copia,Dar nu uita originalul

Cand iubesti pe cineva nu e pentru ca asa vrei,ci pentru ca asa simti...

Am fost ce nu voi mai fii niciodata! Acum sunt asa cum nimeni nu se asteapta !

Stiu nu sunt perfecta! Am o gramada de defecte. Dar n`am obligat pe nimeni sa ma accepte.

Un lOoK d bad g!rl . O inim@ d goOd chiLd . Eu pot sa fiu ca si tine Oricand . dar tuh qa mine Nikiodata.

N-o ai ''tu'' n-o au nici ''alti''.[] e genu de fata care nu se baga in relati[:X]!

E genu' de fată care ştie ce vrea dar nu o să ştii niciodata ce e în inima sa.

E atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

Esti raspunzator pentru cum se-mbraca, motivul pentru care ar iesii noaptea pe strada, tu influentezi felul in care se poarta, ca tot ce face e pentru ca tie sa-ti placa.

Spui ca e pustoaica si nu`tsi place asa , dar asa cum e ea ti-a furat inima . Cat vrei tu sa pari de gigolo cand ii vezi ochishorii iti piere chefu` de`a face mishto.

De obicei te duci in cluburi de noapte.crezi ca mashina ta ma da pe spate? parfumul greu pluteshte in aer,acesta este portret robot de fraier .

.Ai vrea s-o ai mereu cu tine, Stii bine ca prea mult nu tine, E pustoaica rau, e greu. Vrei s-o faci de casa, ai tupeu!

Si zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat dar nici azi nu s-a inventat un baiat care merita tot ce are ea de dat !

Nu mai e Ea Fetitza ce tacea!Astazi iti spune PA,ieri poate'i pasa.

TotsSi baietii dupa` tne zbiaraa Ca ai cu ce esti criminala?

Ştie să danseze, ştie cum să procedeze ştie să te ruineze, să te bulverseze să te amendeze, să iţi demonstreze că nu are cum să nu te intereseze.

N`am impresii`n cap`!Nu sunt figuranta`!Si daca` esti cumva` de alta` parere`.Chiar` nu ma intereseaza` punctu` tau de vedere`!

.Nu Sunt Pe Bucatzi`Si Daca Nu`ti Convine` `Stanga`mprejur `Ma Doare Fixx In Cot De Tine.

Arzi de nerabdare sa dispar daca arzi de nerabdare arzi de tot macar.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema. Nu ma cred nici eu. Dar fereste`te de ziua in care o sa prind tupeu

Curaj sau doar Tupeu Sa intri in jocul meu.

TotuShi ma admiRa,pentRu ca Sunt cOpil si am o lumE de Vis si Singura mea privireeil duCe'n parais!

[[Si-ti mai spun ceva din ambitie,pastreaza-ma ca sunt pe cale de disparitie]]

Viata cateodata e in alb si negru...dar port mereu la mine o cutie de carioci!

Acuma zi,ce faci? vii mai aproape sau te retragi?

Minti ieftin si prost,Iti stiu replicile p drost. urmeaza sa spui iti zic eu dinainte mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte.Am fost si voi ramane aceiasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.

Multi imi gasesc defecte.Impresii in cap .Zi de zi cate`un fraier se crede baiat de baiat

Ceea ce il usuca pe tati meu de bani E pustoaica lui de 17 ani

Ma vrei nu? Dar iti zambesc si'ti spun bye bye!

.Fii falsă`!Trişează des şi fii sigură ca vei castiga un joc pervers!Toată lumea joacă pe interes!

Nu Ma Supar Din Contra Sunt Chiar Fericita K Dak Eram Un "Nimeni" Nu Eram Atat De Barfita ! Castig Orice Meci,Pe Scena`ti Dau Scor Iar Dak o Dau In Bara Am Grija Sa Fie Bara`gol

.[Fata: Crimanala,sentimentala,afacere ilegala, Senzuala, profesionala, treaba e km temporara]

Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau Ca nimeni nu.si da seama ce se.ascunde`n capul tau Esti exact cum trebuie sa fi, asa cum iti convine Ai stilul tau de.a amagi numai dintr.o privire )!

~ [ ] Nu esti decat un pusti de bani gata Sponsoru e tati vezi ca stie fata [ ] ~

Poate lumea minte sau poate nu. Dar trebuie sa tii minte: EU NU SUNT TU!

Dozeaza-ti esenta in cuvinte,cedeaza-ti orgoliul si nu-i purta trecutului doliu.

•»Educata de destin.•Simt mult si arat putin.

•Facem tot ce stim si nu ne oprim• Traim viata din plin•

• Imi place sa cred ca n-am pierdut nimic. Si daca am pierdut ceva, inseamna ca nu mi-a trebuit.

Vreau sa fiu fericita, nu incerca sa ma lovesti.Nu mai insista acum ca ma iubesti.Nu mai suna, renunta la mesaje, stii ...Poate voi reveni, daca nu ma vei primi oricum nu voi suferi.

Ca au fost clipe si clipe,ai uitat sau nu,eu te-am iubit,tu ai gresit si m-ai tradat vezi tu...Atat am asteptat, sa vedem daca-ntelegi ca poti sa ai tot ce-ti doresti daca stii ce sa alegi.

Incearca sa traiesti asa incat nimeni sa nu te observe acolo unde esti.Dar sa se simta lipsa ta acolo de unde ai plecat.

Si poti sa pleci departe,n-o sa te caut acum,ca`ai dat foc inimii mele sh`ai lasat-o doar scrum!

In viata mea intra cine vrea,sta cat poate,dar ramane doar cine merita .

Mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante

Zambeste chiar daca ai sa cazi.Zambeste chiar daca soarele apune si azi !

Loviturile vieţii nu sunt numai distructive, ci şi constructive; ca loviturile ciocanului în dalta unui sculptor priceput.

Am jucat cum mi-ai cântat, şi nu mi-a fost deloc bine
Dar a venit vremea,să cânt acum eu pentru tine.

Nu vreau un baiat care sa-mi dea luna de pe cer, si mai mult de atat nu sper ,vreau pe cineva care in fiecare seara suna sa`mi spuna, "Ai grija de tine, te pup, noapte buna".

Ureaza-mi noroc ca vreau sa fac ceva in viata .Te las linistit in lumea ta de gheata.

Prefer sa ma descurc cu ce am,prefer sa nu tac,prefer sa nu las,prefer sa sper in continuare,prefer sa cred ca dupa nori mereu urmeaza soare .

Dacă nu poţi, e treaba ta!uit-o că ea te-a uitat deja! ieri când ai plecat , erai orbit de fericire, dar azi . începi să simţi că fără ea nu-i bine

Să începem cu începutul:de azi promit să uit trecutul.

Probabil c-ai sa plangi, dar stiu prea bine...ca plangi doar din orgoliu pentru tine.

Esti ca-n povesti,nu mai esti.Ce conteaza?nu conta!Că erai parte-ntreagă din inima mea.

Si te rog sa intelegi ca n-am cedat, am mers si mers.M-am oprit sa-mi amintesc ca-n viata totu' are sens.

Iti zambesc !Nu pentru ca te vreau inapoi,ci doar ca sa vezi ce ai pierdut !

Nu ma intreba ce si cum am facut.Priveste doar rezultatul:fara mine esti pierdut!

Toate fetele stiu ce vreau sa spun.Sterge-ti lacrima,mergi mai departe,nu-i un sfarsit de drum !

Auzi,n`am inima de piatra.Nu esti primul care pleaca.Dar`esti primul care`as vrea`ntr`o zi sa se intoarca

Fiecare greseala imi face cate un bine, n'am incredere in oameni am incredere in mine!

Daca vrei sa stii cum pot trai fara tine si ce rost mai are viata mea,iti raspund ca ma descurc destul de bine si am uitat tot ce ieri nu puteam uita:p:X !

Si cireasa de pe tort:Carul Mic şi Carul Mare le-ai pus, Doamne, la loc sfânt.Sus pe cer...dar, de ce oare, ai pus boii pe Pământ… ?

• De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu…

• Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima ,ti se goleste creierul…

• Cine iubeste si tace, nici dracu n-are ce-i face…

• Ca o ploaie in desert ai aparut… Am simtit ca ma pierd intr-un sarut… M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor… M-ai facut sa te ador…

• Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…

• Dragostea e ca vopseaua unei masini.se obtine treptata, din mai multe straturi iar dupa ce este aplicat si lacul se gaseaste cineva care sa o zgarie….

• Nu te speria!Sunt la spital!m Mi-au gasit ceva la inima Fii fara grija, operatzia nu a reusit.Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo vei ramane mereu!

• Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa…

• Maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc…

• Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta…

• Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea , dar o poti simti…

• Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice !

• Ce sa scriu?… nu incap decat 160 de caractere… oare de cate ori pot scrie TE IUBESC ?

• Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da…

• Tu ma faci sa rad, tu ma faci sa plang. tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa iubesc !

Dragostea e ca atunci cand calci pe cimentul moale…. chiar daca pleci , urmele iti raman acolo…

Daca pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesc si este ceea ce simt pentru tine ar trebui sa te uiti afara sa vezi ca a inceput sa ninga…

Te uiti la mine invidioasa pe sub breton dar eu te vad mai pierduta ca un apel pe telefon

Nu te SuPaRA baiatu meu nu-i nimic de kpu taw.Nu vezi cat ai dekzut. M’ai lasat p mine pentru ea.N’am sa te iert in viata mea.

Imi Spuneai K Sunt Un Inger Pentru Tine…sti cuvantul cu care tu inima mi-ai frant,acum stiu ca-n serile senine,uneori sh ingerii mai plang

Te uiti ca Fraierul in trecut.Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos. Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost !

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste

Pentru Un Moment…Am Crezut Ca Ma Vei DiStruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte DoOlce "

Cum vrei sa ai cand nu iti dOresti?Cum pOti sa ceri daCa u nu iubesti

- M`ai avut…M`ai pierdut…Acum ma vrei…Nu se mai poate…Oricare va fi `EA`, Nu va purta amprenta mea :X

Mai e putiN , mai e un pic .Pana la maRele nimic .Mai e o cliPa sau un ceaS .Din tot ce-a foSt si-a mai ramas

Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa stii ca-i doar o incercare trecatoare

•Nu te supara daCa l`ai vazut cu vreuna vreOdata La dracu` fata tu esti cea mai importanta•»

•De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang! •»

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIOdATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!" :

» »Imi zici ca e gOlan…da stiu bine… Dar golanu` asta ma iubeSte pe mine…

Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !

?»Am incercat sa fiu cat mai buna pentru tine, Dar si-asa tie nu ti-a pasat de mine. Dar nu`i nimic acum s`a terminat, Tu ai fOst cel care ne-a indepartat. «?

Realitatea bate si platoul de filmare…Viata e frumoasa fara efecte spleciale….Trecand peste toate cu lacrimi pe obraz.Tu traiesti doar in amintirile ce mi-au ramas…«

Cum e cand persoana iubita te ignora,cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta?…….inima iti plange,dar n`ai ce face ! Itzi vine sa urli dar te abtzii, si pace ! ……"«

Fata desteapta saruta,dar nu iubeste,asculta dar nu crede si pleaca inainte de a fi dezamagita

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie

Stiu ca sunt diferita in felul meu,si ca uni nu ma plac,nu ma opresc niciodata sa zambesc,chiar daca unora le displac.

Viata-i scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti….e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi…

Sa poti sa crezi…Cand unii te insala,….Sa te ridici….Cand altii te doboara,….Sa poti pastra….Cand altii vor sa te alunge….Sa razi chiar daca sufletul iti plange…….Si cald ramai….Chiar daca afara ninge….Aceasta-i arta DE A INVINGE

Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere.Potzi plange cand esti fericit,poti sa razi cand Inima iti plange….

*Cand iti voi vedea zambetul si voi sti ca nu e pentru mine atunci imi vei lipsi cel mai mult...

*Iubirea incepe cu o imbratisare, creste cu un sarut si se termina cu o lacrima.

*Un milion de cuvinte nu te vor aduce inapoi. Stiu pentru ca am incercat. Nici un milion de
lacrimi. Stiu asta pentru ca am plans.

*Daca as fi nevoit sa aleg dintre a respira sau a te iubi, as folosi ultima mea rasuflare spunand: te iubesc!

*Cea mai pasionata iubire are cel mai rece sfarsit.

*Nu ai avut niciodata nevoie de ajutor si iubire, m-ai tradat pentru a te salva pe tine...

*Inima ta nu este deschisa asa ca trebuie sa plec, vraja s-a rupt...te-am iubit atat de mult.

Adorm in fiecare noapte cu gandul la tine \ din vise nimeni nu m-I tee poate lua ! Acolo esti cum vreau eu [si doar a mea ]. Pacat ca nu pot schimba visele cu realitatea !

Inainte iubeam sa te ador, Acum iubesc sa te omor .

. Daca plangi ca soarele a disparut din viata ta, lacrimele te vor impiedica sa vezi stelele

Se prelinge o lacrima din ochi … si nu inteleg ce e cu mine … stiu doar ca mi-e tare dor de tine …

Urechea unui ac este destul de mare pentru doi prieteni; lumea e prea mica pentru doi dusmani …

Nu imi dau seama prea bine daca sentimentul pe care il incerc gandindu-ma la tine este regret pentru tot ceea ce am pierdut sau nostalgie pentru timpul… pentru etapa din viata care a trecut…

Nu pentru acum, nici pentru candva… ci pentru atunci… cand ma vei uita!

Il iubesc … da` prostu` nu-si da seama …

Intr-o zi m-ai intrebat de ce sunt asa transpirat… dar n-am putut sa iti rapund ca ma topesc dupa tine…

Te sarut in scris, te sarut in vis, te sarut in gand, dar in realitate cand?

Stiu, am un talent nativ… sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ…

Există zile în care a trăi nu are sens. Trăiesc doar pentru acele zile în care viaţa înseamnă vis de neuitat.

"Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "

"Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!

Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.

Lasati`ma sa fac si bune si rele ,dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

Te gandesti,Aberezi,Trezeste'te,prea frumos visezi.

Lasa timpu sa treaca,poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii,vei reusi.

Vreau o viata nouaa!Si de restul` caramele!

Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.

Teoria zambetului:Ingerii nu plang.

Realitatea bate platourile de filmate.Ce grea e viata fara efecte speciale.

Viata`i frumoasa.Asta cand o privesti din unghiul potrivit!

Chiar daca unii nu ne lasa sa traim,privim inainte si ironic le zambim

Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.x

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Chiar daca el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau p strada "buna",am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata,esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna ":-J

Spui ca nu mai sunt la fel, ca m`am schimbat,dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat.

Traiesc intr'oO lume de vis,in care thotu e permis.

Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!

Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat .

º"Din 10 prieteni,5 sunt adevarati si la o problema inca 2 fac pasi."º

Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

º"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut , uita timpul ce`a trecut.Orice sfratsit e un nou inceput.:-x"º

Lumea v0rbesjte ´ pr0stii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte ;-j ´, Numai ´ tu p0tsi ´ vedea dinc0l0 ´ de cuvinTeee! ;* ´

Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treak,dar pana la malul celalalt majoritatea se ineak."

• Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti

Si maine e o zi si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereu.

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult,poate nici n`ai observat de la un timp,am mai crescut.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replik mea ![

Nu mi-am atribuit un rol care sa le placa.Mereu cand am fost trista am zis ca o sa treaca!

Viata este ca o ora de matematica in care inmultesti si scazi, imparti si aduni , iar la un moment dat iti dai seama ca ai gresit si ai vrea s-o iei de la inceput dar s-a sunat

""`Desi Traim In ALb Negruu.;x Nu ne impiedica nimic sa visam in Culori"

De atâta bârfã ne-am intoxicat`.Dar ştii`?omu`nebârfit e un ratat`.

Sa poti sa fii acelasi cand totul e schimbat! Sa poti sa fii indiferent cand totul te-a marcat!

Dezvaluie totul si ascunde atat de multe…Oricat de mult ai privi-o, nu o poti descifra in intregime…

Au fost momente in care am fost gata sa renunt la tot. Mi s-a zis ca n-o sa pot. Ehhh,uite ca inca pot!

Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu ! Visele` se spulbura aproape instantaneu`!

Acum mă uit pe geam şi zâmbesc . Că-s totuşi amintiri frumoase în care inca mă regăsesc.

"Distanta e ca vantul - stinge focul mic si aprinde focul mare "

E atat de usor sa coloram o inima desenata ...si atat de greu sa umplem una adevarata ...

Cine a inventat dragostea ar fi trebuit sa faca instructiuni pentru evitarea suferintei`.

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc.

A fosst o vreme cand credeam in tnee` . te iubeam din toata inima ! a fost o vrreme cand tsineai lla mnee` dar azi . NU mai e assa !

Simtseam ca vreau sa mor , simtseam ca.mi ajunge . dar una ca mine` niciodata nu pllange !

Sa nu mai pllangi mereu cand iti spun " Nu mai pot ! " . oricce s`ar intamplla tot lla tnee` ma intorcc !

Regreti ? Regreta ! Pentru ca acum e prea tarziu am pllecat si n`o sa mai vin . Tu pllangi , mie`mi vine sa rad ! e nepllacut , dar gandeste.te ca a fost invers in trecut !

Din tot ce`a fost intre noi nimic nu regret ! Dar parca nici acum nu`mi vine sa cred ca nu te mai vreau .

Si poate m`as intoarce daca as plleca . si poate m`as intoarce daca te-ai schimba ! Te-as ierta pentru toata durerea mea !

M`ai mintsit ? Am trecut cu vederea m`ai jignit ? se mai intampla . m`ai insellat ? te-am dat dracu !

Eiii bine nu incerc sa te conving... Dar dacă n`ai stiut, astăzi e soare in loc de frig :d.

Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta...iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta...

Am petrecut cu tine mii de clipe minunate:X.Te iubesc prin vorbe,gesturi si fapte!:X

Stiu ca a durut atunci cand ma certam cu tine , Se pare ca s-a terminat acea poveste de iubire.

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

Indiferent de e ploaie sau e soare .
Voi fii langa tine atunci cand te doare .

Si daca privesc pe fereastra .
vad imaginea noastra .

Sunt povesti, sunt cuvinte, sunt multe, si multe clipe .
Sunt versuri, sunt filme . In care te regasesti tu, pe tine .

Te gandesti mereu la el, esti cu telefonul in mana .
a trecut inca o luna si nu mai suna .

Vreau sa te sun, sa iti spun ce am in cap .
Esti tot ce am cautat si te vreau cu adevarat .

Credeam in tine mai mult decat in mine .
Ti'am dat tot dar n-a fost de'ajuns pentru tine .

Nu cauta frumusetea care te poate orbi .
cauta un suflet bun care te poate iubi .

Cand sunt buna, sunt foarte buna .
Cand sunt scorpie, sunt al naibii de perfecta .

Au fost si clipe urate in viata noastra, de ce sa mintim .
Dar am stiut sa trecem peste, sa le facem frumoase ca ne iubim . Au fost si zile in care noi doi ne certam de imi venea sa te omor . Dar si zile cand ti'am zis ca te iubesc la maxim si ca te ador !

Chiar daca nu's toate roz .
tot le colorez odata .

Am cautat si am gasit .
Esti tot ce mi-am dorit . Nu vagabontii care m'au dezamagit .

Cat de usor imi e sa-ti spun TE IUBESC .
Si cat de greu mi'ar fi sa te parasesc .

Fiecare clipa pictata in roz trebuie sa recunosc ca iti apartine .
si nici macar eu nu ma cunosc asa cum tu ma stii pe mine .

De obicei ii citesc rapid .
pe cei care imi zambesc si de fapt nu ma inghit .

Incearca sa razi si tu de viata .
nu lasa numai viata sa rada de tine .

N'am iubit pe nimeni cu atat dor .
si de'a fost ceva . a fost trecator .

Un barbat nu'si dovedeste barbatia prin numarul femeilor cu care a fost .
ci prin numarul femeilor pe le'a refuzat spunandu'le: acasa ma asteapta femeia pe care o iubesc .

Si spune'i "te iubesc" ca'ti pare rau c'ai fost asa .
promitei ca n'o sa repeti din nou prostia ta .

In fiecare noapte adorm cu tine'n gand .
Esti singurul ce ma ridica cand sunt la pamant .

Am invatat sa fiu nepasatoare .
pentru ca am aflat ca asta te doare cel mai tare .

Trei facultati daca ai avea .
nici tu nu ti'ai da seama ce trece prin mintea mea !

Cand am avut toate raspunsurile,intrebarile s.au schimbat

Te iubesc , şi mai pus într-o zi să aleg între tine şi ei ... şi eu ţi-am spus : " Îmi va fi dor de tineee "

Stii ce-i frumos? Nici macar nu stiu daca am vorbit serios

Si chiar iti multumesc . Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc !

Eu raman cu amintirea ta,iar tu cu zambetul meu

Poate m-am schimbat sau poate doar m-am saturat .

Fii atent ! Să vezi cum doare, când o să mă vezi nepăsătoare !

Am intrebat multe,insa raspunsul tau va fi cu puncte puncte.

• Iata povestea noastra, s`a dus spre nicaieri. Expresia "Te iubesc" aducea un plus de bine. Ieri!

• E greu cand iti repeti in gand "capul sus, trebuie` sa zambesti!" si subconstientul iti dicteaza "cand plangi, sa nu te mai opresti! "

• Si pur si simplu raman fara cuvinte. Ma uit peste poze. Si`mi aduc aminte

• Pentru mine sunt niste amintiri care vesnic o sa doara. Pentru tine e o poveste de seara!

• Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea / Nici macar baiatu care puteam sa jur ca ma iubea!

• Inca tin la tine chiar daca a trecut un timp si mai greu imi vine cand pe strada ne intalnim si ne privim cu regrete, oare tu pastrezi in suflet tot aceleasi sentimente?

• O sa ramana amintiri blocate in ochii nostri goi. Ca se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi.

• Nu vei sti niciodata ce s`a intamplat de fapt. Daca te-am uitat sau doar ma prefac!

• Dragostea e o sageata care face rani de foc, sufera cel ce iubeste, cel iubit isi bate joc.

• Spun ca nu`mi pasa, ba`mi pasa sa stii. Spun ca o sa plec azi, dar o sa ma`ntorc intr-o zi. Spun ca nu mi`e dor, sincer mi`e dor. Spun ca sunt ok, dar de fapt nu mi`e usor.

• Ma vrei inapoi? Eu iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. M`am schimbat de`atunci.

• ti-ai gasit alta, doar sunt destule! Nu e vina ei ca o folosesti sa ma ranesti. Si din pacate, nu prea reusesti .

• E greu sa uiti sarutul ce inca il doresti. E greu sa uiti un nume cand inca il rostesti

• Incearca sa zambesti fato, urmeaza`mi sfatul! E cazul sa fii fericita, toate trec, o sa vina altu`!

• Si cand te vad intamplator imi aduc aminte de tot ce a fost, dar uitandu`ma inapoi imi zic: "Chiar n`are niciun rost!"

• Sec e faptul ca acum cateva saptamani ne tineam de mana, iar acum nu stim cum sa ne ocolim.

• Poate parfumul tau va dispărea din aer, dar cu siguranta nu va disparea din amintirile mele!

• Dintre toate minciunile tale, "Te iubesc" era favorita mea.

• Nu`mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva. Mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara !

• El a fost de vina ca de fiecare data. Inceteaza fata sa te mai crezi vinovata. ti-a promis, stiu! Te`a mintit, stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!

• Ne privim in ochi ca doi straini ca si cum nimic intre noi nu s`a intamplat. Nu avem curaj sa ne vorbim. Ce usor e sa ne prefacem c`am uitat. Dar ne lipseste tot ce ne-a legat.

• Prin tine iubesc deci nu incerca sa ma judeci. Ca ai uitat sa ma inveti cum sa fiu tare daca tu pleci...

• In cate feluri poti distruge o inima si apoi sa te mai aştepti sa bata?

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile

Un prieten adevarat iti vede prima lacrima, o sterge pe`a 2`a si o opreste pe`a 3`a.

Chiar daca avem in fata un drum acoperit cu noroi • Mergem inainte cum stim numai Noii` ! •

Nu suntem niste fete oarecare • Potzi sa ne lovesti• Ca tot ramanem in picioare! •

Uita putin de prezent si priveste in trecut • Aminteste`ti cine a fost langa tine la`nceput ! • [:X]

M`ajuti sa trec peste momentele grele.Tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele

Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna. Caci nu poti sa cazi, cand tii pe cineva de mana > <

Chiar daca sunt furtuni, ninsori, soare si ploi. In orice razboi e mai usor in doi!

Poate nu intotdeauna a mers totul foarte bine, dar vreau sa fii fericita asta te rog retine.

Inainte sa plec vreau sa stii ceva:.arunca pozele cu mine si sa nu’ti fie dor.ca n’are de cine

Prea tarziu pentru regrete…pentru lacrimi …Viata merge inainte, cu sau fara prea multe cuvinte !

Am o vorba de la tata. intr-o zi se-ntoarce roata

Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar…nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar

După bărbat şi autobuz să nu alergi niciodată. că după o jumătate de oră vine altu

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

-Stiu sa iubesc. stiu sa ranesc…. nu te juca… sti bine ca pot trisa

-Imi pace sa ma plimb prin ploaie pentru ca nimeni nu vede ca plang

Cand un pictor orb v-a picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine… TE IUBESC!

٩(-̮̮̃-̃)۶

DragOstea este un munte pe care il urci razand si il coborii plangandd`!happy

Cel care te face sa plangi nu ati merita lacrimile, iar cel care le merita nu te va face niciodata sa plangi !

♥ Daca ti la ea nu o fa sa sufere si fa tot posibilul sa mearga bine lucrurile !

• Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva`!

Ii ignoram pe cei ce ne adora...ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ranim pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc`!;x

♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti,nu ai mai avea pentru ce sa lupti,sa speri si sa iubesti`!:* ♥

Las`o sa cada, sa planga, sa simta ca traieste! caci stii mai bine ca toti...ea, intr-un sfarsit, mereu zambeste!

-> Privirea mea nu sparge gheata da` pe tine te face bucati"

•Si daca el pe mine ma vrea care e problema ta?! •

•Fetele Rele Obtsin Tot Ce Vor.Fetele Bune Nu Pierd Nimic! •

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea.Nici macar baiatul care puteam sa jur ca ma iubea

● Mi-am făcut bagajul, am aruncat lenjeria de pat, pe tine din suflet şi am plecat !

Mi-e greu sa vorbesc de tine la trecut , oricat de mult rau mi-ai facut, nu pot sa uit.

● Sa nu'ti amintesti de mine te rog uita ca traiesc Nu ma mai suna sa'mi spui in miez de noapte te iubesc!

Doare sentimentul de iubire in mine moare, mi-e greu dimineata sa privesc singur spre soare

As vrea sa dau timpu-napoi sa pot sa sterg orice pata. Sa te mai vad cum dormi cu tricoul meu macar odata...

Am tsinut la tine blegule... si nu am încetat s-o fac !

Aiurea mint ca nu`mi pasa, aiurea spun ca nu mai conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine...Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!

Iubire esti uimit, fiindca vezi ca m`am schimbat, ca nu mai sunt aceiasi pustoaica usor de manipulat !

Oricat de greu ar fi, asta e viata ta, si oricat de greu mi-ar fi, eu nu mai fac parte din ea !

NU-i un vis din care sa te trezesti maine dimineata, e pura realitate despre o viata !

-As fi renuntat la tot pentru tine !Tu ai renuntat la tot,dar si la mine.

-Nu te vreau` in viata mea. ai avut sansa ta.De ajuns cu bla bla bla!

-O vezi cum pleacă, cu ochii goi . Eşti prea mândru sa o opreşti . Crezând ca vine inapoi .

- Si totusi esti chiar tu,cel care imi reda zambetul ;x

--Mai tii minte cand visam si desenam "I Love you" pe trotuar?

Esti doar un tanar actor plin de talente,excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

Eu sunt nor, tu esti vant ! Niciodata impreuna !

| Beatrice_Betty_1997 a răspuns:

Am si eu o intrebare. cum se dezactiveaza contul?

| Ioana0308 a răspuns:

♥Fa nu te uiti la tine? Te iei dupa mine da Nu-ti iese bine!
♥Normal e sa te jignesc cand ma copiezi dar dc frate? Imi dai importanta da stai la distantalaughing
♥Stai cu ea de ceva timp dar am venit eu. Cand mai vazut ai lasat-o Sa planga zicandu-ti ca o sa regreti da tu erai orb de iubire...N-am ce face fa Is mai buna k tine
♥Priveste si Invata.Nu's mereu generoasa da's ambitioasa!
♥Adevarul doare nu-i asa? Uita si nu te supara cand altii te striga pe numetongueROASTO SAU PROSTULE!
♥Printesa din padurea adormita? Te crezi la bal? Arati k dracu s'arati BANAL
♥Am trait s-o vad si p'asta...Te dai la mine da nu'ti sta bine!
♥2 cuvinte "te" iubesc" care mi le spui sunt din inima da am invatat sa nu cred in asa ceva.De aceea nu ma va durea cand imi vei zice ADIOO
♥Taci cand vorbesc eu.Nu'mi place sa minti atata timp cand mint si eu.Nu'mi place sa spui [pa]-Asta e replica mea
♥Hai uita-te la mine ca mereu imi merge bine.Hai uita-te incoace.Nu's figuri de la versace nici arfe originale.ci doar fite MONDIALE.ca tine intr-o zi vad zece.stilul tau ma lasa rece.nu esti primul care incearca sa ma aiba cu Vrajeala
♥Ce te uiti asa la mine? N-ai mai vazut vedete?
♥Sexy Sexy stiu ca ma vrei Da cu 2 3 cuvinte m'pare rau da bumi convine!
♥Eu sunt unicata, adevarata nu ma compar cu una k tine!
♥Intorci capu' dupa mine. Evident k ma placi.Ai o fata langa tine pe care'o displaci!
♥Am figuri.da recunosc Tie Ciuda cumva? Vezi ca am noroc cu ele Si am o mare placere
♥Multi ma intreaba.Auzi Nu te-a durut cand ai cazut din cer?[ingeras dulce]
♥Crezi k daca pui te iubesc la status o sa plang dupa tine? Du-te mha daci k' iti place de mine
♥Am ramas cu gura cascata cand am vazut ca esti asa de proasta
♥Hai vezi-ti de tarfa ta! K te doare inima cand te uiti la poza mea!
♥Vezi tu...momentan nu' vreau sa ma uit in jur.K te vad pe tine si-mi vine sa'njur
♥Prostia Domina la tine'n cap.K tu'l ai pe umeri dar e gol de fapt

cam atat! Am o gramada da m-am plicti deci funda?

| iiAlcolicSmile a răspuns:

•Imi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt

•Iti spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!

•Sa ai grija cum te porti cu mine` daca` mai vrei sa` tin la tine`! Ca sunt prea dulce` cum ma` port cu tine`, n`am aere ca si tine`

•Hey`, strange`ma in brate`! Daca` vrei sa` intelegi ce e`n inima mea te rog nu` mai pleca`

O sa-mi intelegi problemele la timpul` potrivit!

Imi pare rau`, dar n`am pret! Te simti proprietarul` meu, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` si chiar daca` ar fi asa esti departe de premiu`!

N`ai curaj sa` ma lasi, sa` traiesti fara mine`! Ca nu` poti sa` respiri, atunci cand eu nu` sunt langa tine`!

M`am schimbat si pot visa acum! Nuu` mai vreauu` sa` cer, voi obtine` oricum!

Si nu`mi pasa de nimic! Imi traiesc viata dupa` bunul meu plac

Frumusetea se deduce inca` de la primuu` zambet, d la prima privire de la primuu` cuvant.

Mi`e dor sa` te privesc fara sa` spun nimic. Mi`e dor sa` numar secundele un pic cate`un pic

Tuu` esti jumatatea care mie`mi lipsea si-ai umplut doru` din inima mea

Nuu` mai visa frumos, realitatea este rece

Ne este de` ajuns acest sentiment ascuns, ne tine uniti pe amandoi si suntem doar noi

De atat barfa m`am intoxicat, dar sa` stii` ca omul` nebarfit e om ratat

Lupta pentru cine te iubestee`, baga`ti pla`n cine`ti greseste`!

Eu nu` cred in tacere, nu` vreauu` sa` taci!

Secretuu` este sa` risti, sa` te simti binee` si sa` castigi!

În jocul ăsta nu îmi e frică...sunt amantă, iubită si amică. poate lumea crede că sunt sora ta mai mică, fără să stie că eu pentru tine sunt unică.

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.•

●Sa fii capabil sa vezi realitatea.este un mare dar. ●

xD | invidia doare =). sunt prea tare b-)! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE]. =X

. Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu`! =]

. N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc; X

.•[O faţă de [PRINŢESA]!
Un corp [INDECENT]!
Şi un stilou`.
Să mă induci în [TESTAMENT]!•

. Frumusetea nu` se masoara.
Ea se apreciaza din vedere :]

.•Nu arunc cuvinte inainte;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

.•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

•te`ai saturat Să'ţi pui viaţa Ca o intrebare.
ţine Capul Sus, Chiar daca doare tare.•.

•De obicei, ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Si` de fapt nu ma inghit;]•

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu`, sh` daca e sa cad.
Ma voi ridica! ]

. Decat sa le dau satisfactie.
Celor ce vor sa ma vada cazand!
Mai bine. ma daram singura;]
Sh`o sa cad razand! =]

. Inca o data, iar sh din nou`, t` fac high cand tuu` t` simti low

Cand ai bani toti` sunt
"to family".

Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma. voi fi cuminte ''. Te apasa acum constiinta care inca te mai minte. Sh nu`i nimeni langa tine care sa te alinte.

Oare. Fara ea ai fii la fel? Da oare. Fara ea te`ai simti altfel? Caci daca e departe, nu te mai simti intreg. Spui : " Pune-o intr-o mie de fete ca tot pe ea 0 aleg.

Aud vorbe parsive despre Mine. Si continua barfa! Da` cand ajunge la Mine barfa;-x Isi cere scuze t_a_r_f_a.=]

Xx. [[`ti-ai Luat`o in cap`.
Ce`pacat`!
Acum`esti mai de ***`! winking
. ce s`a intamplat`? surprise
ti-as fi spus`ca te`iubesc`.
da ***`. n`ar fi rimat`! ]]

• … pentru fanii mei un simplu Te-am pupat si la revedere!

; x. plang ιn hohote de ras. day єvєryday. auzι bєy.[!? ]. hey! 'tє`n mortιι tєι.[ ].; x

ღ•°Iubeşcღ•°

Îţi aduci aminte de ea?! Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna, şi ea vă admira. Aţi uitat de tot acum. Şi fiecare`i pe alt drum!

Mi`e dor să te strâng în braţe, să te sărut. Mi`e dor să îmi vorbeşti, mi e dor să te ascult!
• Iubire nu exista, exista doar creduli, iluzii si speranta, si visuri de nebuni!
-Astazi de exemplu vreau sa pierd timpul, astazi nu te iubesc!
-Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.
- N`am crezut ca e normal s'ajungem si noi candva.la final
-Mi`e frica sa iubesc, dar sunt indragostita. Ce ironie!
-Dupa un altu`, tot un altu` vine... Aceleasi replici, acelasi te iubesc. acelasi mi`e dor de tine, te doresc.
-Fara sa vreau, realizez cum imaginea ta, clara odata...Devine transparenta.
-Realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care ti le-ai facut...
-Da, e adevarat. Te-am vrut mult de tot, dar acum nu te mai vreau.
-Si te doare când vezi ca nu`mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.
-Oh all I ever wanted, was to see you smiling
-Trecutul e istorie.Viitorul fantezie, iar prezentul trece zi cu zi.
- Ma uit la el nici macar nu imi pasa. poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca!
-Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.
-Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.
-Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt!
-Durerea te'a maturizat, te'a pus pe ganduri! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.
-Lasa`te, lasa`te, lasa`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri.
-S`ar putea sa mai fi fost indragostita inainte, dar niciodata atat de tare. deseneaza`ma langa tine.
-stii nu esti ce`mi doream sa fii
-Te-am avut si te-am pierdut de atatea ori incat nu stiu daca ai fost vreodata pentru mine...
-As vrea sa te revad, si daca nu cer prea mult. Mi-ar placea sa imi vorbesti ca as vrea sa te ascult
-Sunt dimineti in care as vrea sa fii in preajma mea... dar cum nu esti. m`am trezit din nou degeaba.
-daca te intrebi ce mai fac, daca iubesc pe altcineva...sa stii ca incerc s-o fac.
-E mai greu decat a fost, si ai simtit pe pielea ta...Cum e sa-ti arate cand, o saruta-altcineva
-Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu ...Caci astfel nu am niciun viitor.si imi e greu.
- Traiesc înca din vise chiar daca multe dintre ele nu's permise!
-Nu-ntelegi, nu este bine, Sa te joci acum cu mine! Nu stiu cum sa iti explic, Ca vorbele tale nu ma ating. :]
-Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primul pas. Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.
• M sincer tot ce-mi doresc, zambetul tau prietenesc.Cu toate ca n-am fost sincera, ti-am zis sincer '' Te iubesc!"

Nu mai da vorba mai departe. O să auzi ce nu vezi în fapte.Nu mai spune, într`un final.Tot ce auzi e confidenţial.

Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu indraznesti?

Parca o parte din tine încet se rupe, când vezi ca'n ochii ei se duc prea multe lupte!

Priveste-ma`n ochii să`ntelegi. sentimentele pe care nu ştiu să ţi ℓe spun

Nu'i aşa, puiule? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine!

Sa nu iti fie frica In jocul asta sunt amanta, iubita, si amica

Ştii. N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic!

Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat, e simplu`.

Hai sa mergem undeva sa uitam de tot in seara asta. Poate vreau sa fiu a ta, poate a altuia

● Cu timpul intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti.

# şi vei privi în ochii mei. eşti liber să crezi şi să simţi ce vrei

Poate acum nu ai chef nici să o bagi în seamă! dar dacă mâine dispare, ai să vezi ce mult înseamnă

Nu`ţi dori niciodată perfecţiiiunea, exiiistă defecte dupa care alţii înebunesc!

E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă. Şi poţi jura că nu e alta mai frumoasă

Pisii.nu fii speriată. dacă vroiam să ţi`l iau il luam de prima dată!

Fericirea mea e`n privirea ta şi orice aş face nu mă pot feri de ea :X

De câte ori văd o persoană că zămbeşte îmi amintesc că, acolo, undeva, el încă ma iubeşte

Spune repede ce vrei, acu`, hai! Dă-mi un motiv să-ţi dau ce n-ai

Funda?:3

| Lore9999 a răspuns:

Iti va fi dor poate'ntr'o zi...cand, auzindu'mi glasul, vei sti ca nu am sa revin...==> destinul meu e altul!

Nu am nevoie sa-mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum!

"nu sunt perfecta...stiu! am o gramada de defecte... da` n`am obligat pe nimeni sa ma accepte"

"Cate s'au spus.cate s'au dus.nu' ma mai doare...cu orice zi'n plus...sunt mai sus! restul'. doar vorbe goale!"

Chiar crezi ca ma afecteaza!?`
Zambesc din nou`.
asta`i tot ce conteaza`.

Poate am aere’n cap.asta e doar problema mea.nu poti sa ma suporti.asta e doar problema ta…nu ma cunosti…nu mai comenta.ai grija d viata ta…nu d a mea

Eu nu ascult dEstInuL.lA vise nu cEdeZ.nu`mI poate spune nimeni cE cale sa urmez!

->Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare

Ori de cate ori vei fi pusa la incercare, nu uita : Capul sus si zambeste incontinuare

Unii nu ma plac si-mi spun ca sunt nesuferita, tocmai din acest motiv in fata lor par increzuta.Eu sunt independenta, imi place tot ce fac, Traiesc clipa la maxim, totu-mi e pe plac.

Ea mi-e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a inceput \

Putem spune ca ne stim dintodeauna! In momentele grele ne-am atins una alteia mana!

~vreau; x cE`i aL meu` sa fie aL meu~,~ Nimeni sa nu iubeasca cE iubesc eU; x~

Eå nu se ´ compara cu restul ´. e tot ´ ce åi visat´. Åi 0´ viata normala´!? 0 så ´ti-o deå peste cåp´!
Totul s-a terminat. Asta e soarta.
De fapt ma bucur ca e gata. Tu in stanga. eu in dreapta.

Daca imi pare rau de ceva in viata mea.
e ca ti'am zis sa pleci cand te puteam ierta.

Ia'ma de mana.
Hai sa trecem peste toate impreuna.

Te voi pune pe primul' loc indifierent de ce se va intampla.
pentru ca tu esti doar al meu, iar eu mereu a ta

Hai sa fugim, sa evadam. Hai sa plutim, sa zburam.
Hai sa zambim, sa visam. Hai sa traim si sa uitam

Fii atent! Să vezi cum doare, când o să mă vezi nepăsătoare!

• Spun ca nu`mi pasa, ba`mi pasa sa stii. Spun ca o sa plec azi, dar o sa ma`ntorc intr-o zi. Spun ca nu mi`e dor, sincer mi`e dor. Spun ca sunt ok, dar de fapt nu mi`e usor.

Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natura

Si daca te iubesc, ce? Oricum tu nu vei intelege

Poti sa vopsesti si o cioara in alb ca nu va fi porumbel, La fel cum nici una dintre voi nu va fi ce-am fost eu pentru el

"●Tsinn` langa mine;* doar` pe;;] cinee ` iubesc;; x. De restul`; doar` mah :] folosesc`;>`!●"

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica

Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine

- S-a trezit la realitate. A zis că vrea să se pună pe fapte. : x

. Nu pot sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasesc.; x Nu vreau. Nici n.as incerca.Sa iubesc pe altcineva.; x Te adorr. :*"

Sii cand vine vorba de iubire. Zi`le ca ma ai pe minne.
Fiecare baiatp u cum te-a sunat rau pastreaza-n suflet o fata buna.

Desi` par cuminte` imi place` indecent`! cA Eva Kentt`. n`am niCiun Sentimentt`!
Si acasa a ei 0o stiu de fata cuminte’ ca’ joaca binee teatru si pe aman2 ii minte’!

Vreau sa plang pentru`. noi sa imi cer iertare` `. in fata ta am fost un copil si` ma doare. `.:-xx! As face orice sa te mai pot avea…chiar daca acum esti cu altcineva

Formeaza` Numarul` meu` Ori De cate ori vrei Sa` vorbim`. Cheama`ma Sh o sa vin`!

Cand imi intorc privirea spre el, ma luminez de bucurie!"

stii. n'Ai decat sa vorbesti singuraa. imi gasesti atatea defecte! retinee.sunt printesa lui si asta e toot ce conteaza! "

Iubeste`o pana mori. C`o fata ca ea nu gasesti de 2 ori`!"

Poveste fara sfarsit

Pentru ca îl iubesc si ma iubeste!

->Poate daca eram indiferenta Raul se schimba si eu deveneam ABSENTA Insa imi place sa plec si sa vin...Atunci cand te astepti mai putin!:X

Pentru mine au contat acele momente cand fara sa vrei m-ai facut fericita...

->Nu conteaza gura lumii Doar pe El il iubesc.indiferent cum ar fi...

Nu-mi mai dati sfaturi… stiu sa gresesc si singura

Mereu cand iti va fi rau sa te gandesti la bine! Nu uita, ca ma ai de paRtea ta pe mine! > < *

-Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat. Fac tot posibilul sa uite ce s-a intamplat :X

daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc[]si asta e tot ce conteaza

`^-^`Da_cha ma Iubesthi_ii Aja cum zici vino back la me

"• Am invatat sa respect • EA respecta doar banii • EU am invatat sa lupt singura • EA e zero fara tati si mami •"

Nuu` sunt 0 sfanta da nici 0 bagaboanta, respect pentru baietii` care stiu` s` pretuiasca 0 fata

Sentimentul nu dispare ca vacanta de vara. Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara. :-X""

Heyyy`, strange`ma in brate`! Daca` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t rog nu` mai plecaa`

Tuu` esti jumatatea care mie`mi lipsea si-ai umplut doru` din inima mea

Priveste-ma`n ochii să`ntelegi. sentimentele pe care nu ştiu să ţi ℓe spun

Degeaba il ai langa tine, daca el nu'si poate lua gandu` de la mine.; x

Strânge-mă în braţe şi atunci când îţi spun : "lasa-mă, n-o face!"

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot, mi s-a zis că n-o să pot, eh uite-te că încă pot!

`... Mi-e sila. Mi-e sila de tot. Lumea in care traiesc ma sufoca, ma scarbeste. Pana si tu, baiatul acela cu ochi blanzi si zambet cald, atat de familiar, ascunzi acea mediocritate si josnicie pe care o gasesti in toti!

# Atat am asteptat. sa vad daca intelegi. ca poti sa ai tot ce`ti doresti daca stii sa alegi.

` Nu merita`;]!`ღ` Tu` suferi` ` Si` Vrei sa Fie` bine` ` ●º•`.→` In timp c Lui` ` Nici Nu`i ` pasa` d Tne`

→` Nu stiu`;|` ce Sa` mai ZicC` :]`●` Se vede`;;]` Clar ca-mi Lipsesti` :-x`ღ` Si`mi vine` :]` sa mor` :-x` •º`ca `Tuu` ` nu Mai esti` `

♦Nu te supara baiatu meu nu-i nimic de kpu taw.Nu vezi cat ai dekzut.Umbli cu ‘FeTe’ care se ***…

Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea

"Tocmai d` aia 0 s` schimbam foaia, d` unde atat optimism? Nuu` stii ca dup` soare vne ploaia? Sh s` anunta potop, s` nu`ncerci s` schimbi umbrela "

Faze din astea sa i le faci lu' mata! : )

ღLumea isi da cu parerea des dar nu-mi pasa mie./ Poate sa ploua, sa ninga, sa fulgere, sa tune/ Eu fac doar ce simt, nu fac ce mi se spuneღ
]
Au fost zile in care fara tine nu puteam sa stau

Nu te distruge pentru cineva ce nu te merita.

Erai un rau ce imi facea bine

Niciodata nu ai inteles cate am facut pentru tine

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine, dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

"Am trecut peste tine Nu`ti pune semne de intrebare Nu ma uit iar inapoi, chiar daca pe amandoi ne doare

Hai pa Du`te la ea Asa esti tu mai prost si-ai gresit alegerea

;;]`Ar trebuí să vezí` ađevărateℓe vaℓσrí`; d`. că ηu tσate >`< ρízđeℓe sexý `/:]` suηt cσmσrí`

Aste-as file din viata mea ce morti m-ati vorbesti de ea? ai trait in locu meu sau ce **** mea?

Cum se schimba unii in curve nici nu-ti vne sa crezi... Nu dau nume va simtiti Ftv-an gura!

Inima mea nu-i de vânzare!

Este incredibil cum cineva îţi poate rupe inima şi tu tot îl iubeşti cu bucăţelele rămase.
rivirea mea nu sparge ghiata, dar pe tine te face bucati!

15 ani, te plimbai pe role seara toti se uitau mirati la cum te dezbraca vara ca erai tot ce esti si acum doar ca putin mai mica, fara pic de experienta dar si fara pic de frica.

Cu nimic mai speciala, cu nimic mai deosebita.Doar diferita

Copilăria. Singurul paradis pierdut.

Ea nu e ca resul. Ea e pur si simpluu` ea`![]

E doar o fata cat se poate de obisnuita...Care nu are absolut nimic special. Are zile in care parul ii sta ca naiba. si zile in care arata extraordinar

Asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ceea ce urmeaza!

Poarta`te frumos cu ea. E mik si nu stie ce vrea. Spune`i `Da` cand ea spune `Nu`. cand zambeste.Zambeste`i si uh. cand greseste nu o certa pentru. ca`i mik si ea si nu stie ce vreaa.

Felul in care arat te face sa ma iubesti? Nu multumesc, poti sa ma parasesti!

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul. Tu esti doar personajul.Eu fac filmul`

Adevarul suna cam asa: Chiar daca ai puterea sa ascunzi, ti- e dor de ea!

Priveste-o in ochi si observa ca nu minte, Invata sa o cunosti dupa ceea ce simte.♥

El major si ea minora.

"• Am invatat sa respect • EA respecta doar banii • EU am invatat sa lupt singura • EA e zero fara mami si tati!
Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu. Caci astfel nu am niciun viitor...
si imi e greu.

I need you here with me. Cause music makes me free

Sunt un exemplu rar.Gata sa dispar. Dar mai tin un an fraierii pe jar O ard in mod bizar ca bomba in buzunar Cu stilul meu murdar

cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan'la urma tot la tine vine...asa ca ai grija de el nimeni nu-i la fel

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

totul trece... asa se spune. dar nimic nu trece fara sa lase urme

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste. dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc

niciodata nu e prea tarziu! toate trebuie sa leincerci, incearca-le pe viu! cand toti prefacutii se prefac ca stiu. ridica doar degetu mijlociu?!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.

Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Senzatia e unicaa, doza de risc e mica.Viciul meu implicaa doar placere si dependenta psihica

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Si realizez ca pot[Sa uit tot]Ca si cum n-ar fi existat deloc… Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu in drum. poate am pierdut ce aveam…pentru altceva mai bun

Nu inghit in sec. Inghit in demisec. Urmatoarea lege o astept direct. Ma exprim sa intelegi mesajul. Eu nu-s mata sa-mi cenzurez in fata ta limbajul!

Am invatat sa am rabdare ca totu-ti iese /Atunci cand nimeni nu te crede instare

Ating cote maxime in mod periculos.Totul in jur e mult prea dubios. Spui ca am tinte prea mari. Ce gresesc? Ti-am spus si mai repet ca tot ce-mi doresc o sa reusesc!

Petrece-ti timpul cu cei care iti demonstreaza ca si ei vor sa si-l petreaca cu tine

Te doare cand vezi ca nu-mi pasa.Si iti zic mereu "Numai Conteaza, Lasa"!

O vezi cum pleacă, cu ochii goi. Eşti prea mândru sa o opreşti. Crezând ca vine inapoi.

Eu traiesc. Tu stai.Sunt tot ce ea ce tu visezi, ce iti doresti si n-ai!

"`. Chiar de-ar fi greu. Tot as zambi! De-as fi plina de probleme. Tot as glumi! Pentru Ca stii. viata E grea si lumea e rea! Cum as putea rezista daca nu m-as purta asa?

Uita ca am fost candva viata si sufletul tau, uita noptile cu mine, uita si sarutul meu!

• Profita d` fiecare clipa.ca`n fiecare paradis exista cate`o ispita

Ma mint si acum, si desi imi este dor, pun orgoliul in fata sentimentelor!

♥Inchisa`ntre patru pereti. Aud` km` singur tu te certsi `! Regrete, lacrimi sau pareri, azi ai ucis ziua de ieri, si-ai ingropat ziua de maine, asa ca PLEACA, binee?

Ma uit pe geam si vad cum totul se prabuseste in jurul meu.nu mai esti tu...inseamna ca nu mai sunt nici eu...

am ganduri interzise. dar mie imi sunt permise si in realitate nu doar in vise.Nu mai sunt aceea care eram acum zabesc atunci plangeam

[ ]~Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita,~[; X]~ hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care… ~[:.]~

BRAIN is the engine of your body, but HEART is the engine of your life.

Fata destepta! Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede, Si pleaca inainte de a fi dezamagita!

Ce am vrut, ce am avut sau ce n-am avut cu toate ca am vrut! Prin cate am trecut, si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.

Cum vorbesc sau cum ma comport nu conteaza.Atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza.Eu simt ca tot ceea ce fac e bine.Si niciodata n-ai sa poti schimba ceva la mine.

• Unii nu ma supσrta ●. Ii tratєz cu indifєrєntza ●. Oricє s' ar intampla ●. Vσi zambi intσtdєauna ●. Si nu ma vσi schimba ●

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce-ai reusit sa pierzi.

Esti jalnica si o sti prea bine! Nu ma ura ca sunt mai desteapta ca tine! Uraste-ti prietenul ca intoarce capul dupa mine, chiar si cand e cu tine!

Le tine pe restul la distanta. Stie ca n-are ce cauta pe langa vreo zdreanta. N-are nevoie de nimeni. Straluceste si singura, si el stie prea bine.

Ce crezi ca ma faci geloasa? Nuu fraiere, nu ma intereseaza.Si ce crezi? nu-mi pasa nici de tine, nici de ea, esti chiar jegos daca ai ales asa te pupa amica ta!

Stii ca nu stau dupa noroc. Si daca vreau sa iasa fum. Stiu unde sa dau foc

Daca ai fi fost destept si mi-ai fi aratat iubire, acum erai intr-o alta situatie cu mine.Credeai ca ma vei oftica, cu cate-o panarama de-a ta. Nu! Tu Doar scadeai in fata mea

Si totuşi, imi rezerv dreptul de a mă comporta ca o scorpie dacă sunt tratată prost!

Sunth gata sa traiesc o alta viata.Sunt gata sa afisez javrelor o alta fata

Am ganduri interzise, dar imi sunt permise nu mai sunt cum eram, acum zambesc, atunci plangeam

Chiar As plange pentru tine. Dar imi curge rimelul`!

Ce Sa Fac, Asta Imi E Firea.Sa Nu Crezi ca In Viata Te Inseala Doar Privirea. Tu Plangi "Mie Imi Vine Sa Rad". Si Totusi Te Simt Cum Ma Inujri In Gand.

Daca pentru un moment ai crezut cu o vei distruge. uite`o dupa putin tp: zambeste si e dulce

"•Inca o seara incepe gratios. Parfum in aer. Nimeni nu sta jos. Pahare pline. Agitatie. Si fetele fac senzatie! •"; D/

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce-ai reusit sa pierzi...

Ce am vrut, ce am avut sau ce n-am avut cu toate ca am vrut! Prin cate am trecut, si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.

Cum vorbesc sau cum ma comport nu conteaza.Atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza.Eu simt ca tot ceea ce fac e bine.Si niciodata n-ai sa poti schimba ceva la mine.

Cazi, te ridici, tot ce zici, e rabdare.Plangi, te distrugi, vrei sa fugi, si te doare. Dai tot ce ai, si ce n-ai, totusi pare.Ca nu te descurci sa ii pui lumea la picioare.

Spune-ti doar atat "nu-mi pasa" oricarei lovituri ce se iveste-n viata.Invata ca sentimentu-i pur cand e reciproc.Ca dragostea e foc, stinge si uita acest joc.

Vezi tu? Momentan nu am chef sa privesc in jur! pentru ca te vad pe tine si imi vine sa injur!

Viata e un trandafir la care fiecare petala e o iluzie, iar fiecare spin e o realitate…

Da, Da, Da... eu sunt fata aceea căreia ii spuneai că nu-ti pasă de ea si acum ai da orice să fie a ta! Dar ghici ce? Asta niciodată nu se va intampla.bine ca pot
In continuare crezi ca totu` iti apartine [ ] Poti sa ai orice dar nu si pe mine [ ] –":->:-p

Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru ma-i lasat sa plec!

Gandeste-te la mine ca la ceva ce ai avut, Ceva ce insa n-ai pierdut; dar a trecut, Pentru ca inapoi nu mai vin. Nu merge!

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi sopti. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta!

Ceea ce crezi tu Conteaza prea putin pentru mine oricum fac tot ce imi vine Nu urmaresc chiar sa va displac Dar refuz sa va fac pe plac •

"N'ai sa ma vezi ca plang N'ai sa ma vezi ca ma ascund Sunt pur si simplu ceea ce sunt Pornesc la drum razand si obsedata de un gand Vesnic luptand N'ai sa ma vezi renuntand!

M'ai uita-te odata la mine Chiar crezi ca 2 vorbe ma pot aduce langa tine? Am de unde alege Tu nu esti unicat Pot gasi baietii kA tine la fiecare KOLT!

"Ai avut`o de mult Dar acum n`o mai ai Ai incercat s`o inlocuiesti Dar nu puteai Caci o iubeai :X"

~ [] poti sa tipi ca nu te aud poti s plangi ca nu te vad poti sa pleci ca nu t caut poti sa faci c vrei ca nu`mi mai pasa [] ~"

"Oriunde ai fi Oriunde te`ai afla Nu vrei decat o domnisoara Care seamana cu ea "

Nu mai e ea fetita ce tacea aStazi Spune PA, ieri poate ii pasa!

"NU'ti spun ca altele: Te rog mai avut, mai pierdut acum ma vrei dar NU se mai poate, oricare ar fi ea, NU va purta niciodata amprenta MEA!

Du`te. somn usoFa bine in viata mea sa nu te mai strecori Daca vrei sa mai dai ochii cu mine sa stai retine Ramai cat vrei dar nu incerca sa gandesti pentru mine.

O vezi? nu e trista, chiar deloc zambste suav, are privirea de foc. E dulce si o iubesti stii bine dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

Poate ca ai vrea sa mai fii langa mine cum erai candva Dar fierbe tot sangele in tine cand stii ca imi vad de viata mea

Crezi Ca Ma Faci Geloasa? Nu Fraieree! Nu Ma Intereseaza Oricum Te Doare Inima Cand Te Uiti La Poza Mea Asa Ca Ai Grija De Nasoala Ta! Te PuPa amica TA! •

Oriunde, Oricum Ti`o dau in bot! Doar pentru simplu` fapt ca POT!"Stie ca ai face orice sa o ai, Dar ea iti zambeste frumos Si iti zice: Tay`Tay!"

oRice` ai face tot` n`ai putEa uita` de EA! Ea e` antitodul` tauu` Ea e` cea care` a avut` mereu` gRija de sufLetu` tau`!

Deschide ` ochii` ´ş Fa o mica analiza ´ş >; d < O sa afli` intr0 ` zi;-j Ca ti-ai dat ` prietena` pentru o ****

Tine minte : O fata loveste prin fapte, nu prin cuvinte

at e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

Un auTograf` mai Tarziu` Acum o Sa`tSi arat Ce faTa | REA | poT Sa fiu` Cu fite Si` Cu aere` O Sa fii pe Spate | FRAIERE` |` •

Iubeste`o nu`mi pasaa... Pastreaz-o` de tot`, iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe bot

Stiu am un talent nativ, sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine, ca stiu cum sa-mi mearga bine, daca ma intreb de tine... du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut, e un inceput, viata merge inainte indiferent de ce ai facut, poate ai gresit, poate ai mintit, ti-am mai spus, ne vedem acolo sus

Te tin la distanta, Ma fac ca nu iti dau importanta, Situatia`i mai complicata, Sunt o fata RASFATATA

Multi imi gasesc defecte impresii in cap, zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente, Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu, Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta, Zambeste celor pe carere ai iubesti, sa simta dragostea ta, Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada, zambeste sa simta indiferenta ta

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar cum baietii nu au reusit sa treaca dincolo d forme, s`au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi!, pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, Cum as putea sa rezist, daca nu m`as purta asa?

Barfa'i pentru prosti, deci lasa'i sa vb lasa'i sa se agite stii ca nu conteaza, in lumea printeselor nu exista rautate

Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusa ta! Am sa-ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata, cat despre mine:nimic din ce misca nu ma misca

iubesc doar ceea ce apreciez, protejez doar ceea ce imi e mai scump, si ajung mereu unde imi propun

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia!

majoritatea cred ca am numai impresii in cap, mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat, si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

FAC CE TREBUIE SA FAC SA'MI FIE MAI BINE, NUMAI EU STIU, O SA FIU EXACT ASA CUM O SA FIU, VIATA MI'O TRAIESC DUPA REGULILE MELE, NU AM TIMP DE SFATURI SAU ALTE VORBE RELE

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da, insa aparentele inseala, inainte de a ma "eticheta", gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta, si am scris cu degetul DISPARI

De cate ori vad visele cum se sfarsesc, de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

zambeste si toata lumea va zambi cu tine, razi si vor crede toti ca te droghezi

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul, Tu esti doar personajul, Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta, vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!

Diamantul? nu defineste STRALUCIREA! si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul, sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani!

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

si poti sa tipi, ca nu te aud, si poti sa plangi, ca nu te vad, si poti sa pleci, ca nu te caut, si poti sa mori, ca nu imi pasa!

sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X care nu are absolut nimic special, Are zile in care parul ii sta ca naiba, si zile in care arata extraordinar :X

Vrei bani? Banii n-o sa cada din cer! Vrei prieteni? Invata sa vorbesti sincer! Vrei respect? Invata sa respecti, sa oferi! Trebuie sa meriti tot ce ai! Sa castigi nu sa ceri!

Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange! Capul sus sunt alaturi de tine! Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci!

Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

nu prefera frumusetea care este in zadar, ci prefera caracetru care este atat de rar :X

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe, Nu ma intereseaza ce crezi despre mine, Inainte sa spui ceva, UIta'te la tine

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine, dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi, sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel, spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti, incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna

vorbele nu isi au rostul acum, o sa vina si randul tau

Am prieteni ft multi, care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete, prietenii au multe fete!

Sunt inofensiva, dar gandul meu e criminal!

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva, acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

N-o sa uit ceea ce sunt, o sa ajung ceea ce visez, o sa iubesc ce imi place, o sa uit ceea ce ma doare, n-o sa uit ceea ce mi se greseste, o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti, stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine. Dar daca tot o faci, fa-ma sa ma simt bine!

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

Nu sunt complet inutila, cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii

Eu nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare minut.

Banii nu fac fericirea, o cumpara gata facuta.

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data. Dar acum sunt o alta fata!

Eu, imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc, da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu. da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau!

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![

Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!
regrete, lacrimi sau pareri, azi ai ucis ziua de ieri, si ai ingropat ziua de maine!

cand nu o sa mai fiu, poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.

As vrea sa cred vrajeala ta, Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Nu am nevoie d un BAIAT sa ma simt bine, nu am nevoie de un paznic in jurul meu, am nevoie doar d LIBERTATE si d a putea fi EU
Nu-ti pasa? Foarte bine, nici mie.

Vorbele mele dor? Dar ce`ai vrea, Sa te alinte?

Invidia e mare.impusca-te,hai deschide geamu' si arunca-te...

Maine va fi frumos, maine va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Am invatat din dezamagiri, dar a trecut.acum e randul nostru sa ne iubim.

O lume in care ne iubim.si tu ma stii. ma ai, ma vrei. eu te privesc si nu-mi ajunge. te tin si nu ma satur. te am. si te mai vreau. si te mai vreau!

M-ajuti sa trec peste momentele grele, tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele.

It's time for : "i don't care"!

Si-am invatat ca vin parti bune cand totu-i greu. si-am invatat sa le astept pe alea mai mereu.

Sunt al naibii de fericita. pe cuvantu meu de mincinoasa.

Ok! si`ti spun noi 2, cine suntem noi
E povestea noastra in care doar noi suntem eroi.

Am avut clipe ce nu vroiam sa se termine.acum stau si ma intreb ce nu a mers bine.

Era frumos sa ne jucam in doi,
Dar te-ai jucat tu singur pentru amandoi.

M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor. M-ai facut sa te ador.

Te simti coplesita, da' n-o lasi sa se vada, ca ai sufetu' mai pur decat un fulg de zapada!

E un pic ciudat cum oare
O secunda fara el te doare.

So what can I do with my life without you?

Tu esti tot... ce nu au fost ei toti la un loc!
#. Egoista e cuvantul ce ma defineste cel mai bine. N`as lasa pe nimeni sa te ia de langa mine!
#. Nu mai vreau sa te aud. :] Nicii pe tine nicii cum minti`.
#. Este locul in care intotdeaunna m`am intorsss ` Tu ma adci la normal cand simt ca`s intoarsa pe doss.
#. Cand aii pe ciinneeva langa tiinee`nu stii sa apreciieziii` realizeziii ca fara el ti. e greu de`abia dupa ce il pierzi`!
#. Realiiizeziii cat de mwlt iti lipsesteee acel cineva care zii de ziii itiii zambeaa si in sufletul luii te iubbea chiar daca nu`tsi spuneea
#. Ii era greuuu ca te iubbeste sa iti spuna ` ii era greu sa te priveasca in ochiii, sa te ia de mana
#. Ca si tuu tiii la el poate mai mwlt decat tine el la tine asa ca fa tu primul passs`aiii incredere in mine`
#. zii de ziiii` pass cuuu passs. te gandestiii, ca el te iubbesttee si tu il iubbestii`
Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

Uita`te`n ochii` mei, spune`mi kta ura vezi in ei?

si poti sa tipi, ca nu te aud, si poti sa plangi, ca nu te vad, si poti sa pleci, ca nu te caut, si poti sa mori, ca nu imi pasa!

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea!

Si cand credeai c-o poti distruge. Te uiti la ea, zambeste si e dulce

Ea nu e O păpuşică s. o manevrezi cum vrei Vezi că fata asta mică are în cap o mie de idei

Nu Sunt Pe Bucatzi`Si Daca Nu`ti Convine` `Stanga`mprejur `Ma Doare Fix In Cot De Tine

Te provoc sa' ti arati adevarata valoare. Faptele. Nu vorbele te fac sa fii mare

Daca ai fi fost destept si mi-ai fi aratat iubire, acum erai intr-o alta situatie cu mine.Credeai ca ma vei oftica, cu cate-o panarama de-a ta. Nu! Tu Doar scadeai in fata mea

Te doare cand vezi ca nu-mi pasa.Si iti zic mereu "Numai Conteaza, Lasa"!

Si realizez ca pot[Sa uit tot]Ca si cum n-ar fi existat deloc… Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu in drum. poate am pierdut ce aveam…pentru altceva mai bun

Nu Te CAuT nu TE SuN. Nu cA sa ma rAzBun …

[. stii? Orice s`ar intampla EA mereu va lupta]

Mai bine lasa Fa`te ca nu`ti pasa!

`Voi Juca DuR...Chiar`Daca`Ma va Durea!

Deviza lumii mele este:
-Zambeste si Ataca []
-Trisheaza si Castiga []

"o• ` Ca amintire `? Iti las ` Un autograf ` :]? Semneaza ` " domnisoara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap `? `! ""

. Chiar crezi ca ma afecteaza!?`Zambesc din nou`. asta`i tot ce conteaza`.

Un lOoK d bad g! rl. O inim@ d goOd chiLd. Eu pot sa fiu ca si tine Oricand. dar tuh qa mine Nikiodata.

E atata de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

Nu mai e Ea Fetita ce tacea! Astazi iti spune PA, ieri poate'i pasa.

Ji daca nu te mai uitSi la mine Ce? mahh stiu ca esti cu ea si la mine salivezi! :*

• Nu trebuie sa întoarcem pagina întotdeauna. Uneori, trebuie sa o rupem!

Cu indiferenta ta m-ai facut mai tare; acum nu-ti convine dar incet, incet calc pe urmele tale si abia acum vezi si tu ca indiferenta doare.

A fosst frumooos :X, recunosc dar m`ai pierdut c`ai fost prea prost

Intelege` ca eu nu vreau doar o relatie de`o vara. Inima mea nu bate doar` cand e frumos afara!

M-ai pierdut.Nici nu mi-ai dat de ales. Dar a venit altul...mult my bun bineinteles

Daca ai nevoie de mine nu sunt aici. strig-o pe ea poate isi face griji!

si-ar fi mai simpluu` si mai usOr, sa nu`tsi pesee` uneOri :-J!

Eu si Tu?! Neah. Eu si atat!

Ce repede ai uitat!

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi[]

Imi pare rau de ce s-a intamplat ~ Imi pare rau de noi cateodata

?¦ Zambete`n excess! N`avem nici un motiv seri0s d stress ¦?

>Zambeste[, maine poate fi mai rau!

""... unii oameni nu gandesc, vorbesc si...ranesc!""

Traieste clipa! xD

" Buna " - Pff. asta era in generala. Acum e boboaca de liceu si e dementiala!

Nu incerca sa ma convingi. Demonstreaza-mi!

De astazi va fi mai bine

~ Si tot ce am sperat, placut, urat sau parasit. s-a terminat ca cica totul are un sfarsit. :]

Un pix, un jurnal si mii de ganduri, amintiri ramase, scrise in acele randuri!

E prea tarziu sa`mi para rau…Stiu binee!'

Te trezesti din vis, si vezi, totul e schimbat, copacii s.au vestejit, si cerul e înnorat.

Cui ii pasa de ceea ce fac eu?
Cui ii pasa de ceea ce zic eu?
Eu sunt asa si asa voi ramane
Niciodata nu ma voi schimba[]

De ce fiecare clipa de fericire trebuie sa o platesti în lacrimi?

Nu stiu[]Te`ai inchis in tine[]
Parca...Parca ti`e frica de ceva[]
Uneori... uneori simt ca...ca ti`e frica de iubirea mea[]

Uita`ma! Eu asta am sa incerc ca fac![De`as puutea.Macar]

Hai Bye`Bye.Ramai ca bine.Vezi ca intreaba curvele de tine [].

Sunt asa cum sunt.Cum nimeni n`ar vrea sa fie. Sunt eu si atat.Cu nimic mai deosebita. Dar Diferita`!:

Chiar as plange pentru tine. Dar imi curge rimelul`!

Stii;>.; x Dorintele sunt pe gratis... >;] Eu Nu!; x

If you hold my ` hand! ´°. I will` take you away! ´°. My heart ` beats ` like a drum. La la la Every` Day`! =p~ ´°; x :*:* ]"

Azi am inteles ca dragoste nu'nseamna numai fericire[]

# Ramai cu ea. asta ai ales merg pe drumul meu. Al tau?! Scumpule, e in celalalt sens.

Daca ar fi totul asa cum iti doresti nu ai mai avea pentru ce sa lupti si sa traiesti...

Traiesc Din Fantezii, Visez La Nebunii E O Poveste` Pe Care O Stii

Nu incerca sa minti Ca a fost o Oarecare.Stiu ca amintirea Ei inca te doare[]

Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat...

• Iubeste`o nu`mi pasaa... Pastreaz-o` de tot`, iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe bot •

Nu mai cred in povesti`. Si Oricum` povestea` este` clara` Daca` nu mai` sunt` interese`. Drumurile` se separa`!

• Tai`o! Pleaca! Cara`te! Dispari!
Zbori! Sterge`o! Calc`o! Evapora`te!
MoRi!
Da`ti foc. Fa`te sCrum.Arzi in culori.
Stinge`te si sufla`te singur ca imi dai fiori! ][:-s][•

Un tOast ` pentru ` noi´. Pentru`cei care ne'au avut ´ Pentru ´ Bulangii care ne'au pierdut si ´ Pentru:O` nOrOcosi´ :* ce urmeaza s'ne aibe! :X

Ezita sa crezi ca viata e trista! Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista!

@. Şi mă gândesc la ce nu e permis. La ce e interzis. La ce eu numesc : vis!
• Mobilu` pe silent. E? ti derbedeu. Iar le-ai dat la târfele alea numarul` tau.
• Telefonu` suna întruna dar mai bine îl închid, noaptea asta e speciala, nu vreau sa o stric.
• Sa gustam din vin pu? in, sa uitam cum ne cheama? i de unde venim
• Ai vrea sa vezi zâmbetul meu în fiecare diminea? a,? i sa fiu mereu la fel de iubarea? a.
• Nu mai vreau sa te vad niciodata, m-ai demoralizat pentru ultima data.
• Nu exista fum fara foc, privirile sunt atente... pissy, pe tricou? i-am lasat ni? te amprente.
• Te combini cu urâte ca sa-? i? ina de urât.
• Sunt amintirile mele. 0 regrete, numai belele.
• Toata noapte n-am dormit, cu nebunu m-am iubit.
• E doar sfâr? itul capitolului, începutul urmatorului.
• Se întâmpla câteodata, fumând? igarea la fereastra, de mâna un baiat? i-o fata, îmi amintesc iubirea noastra.
• Râd când te vad plângând, dar nu rezist prea mult? i eu plâng, te iau în bra? e? i te strâng... te strâng de gât.
• O ard în mod bizar, cu bomba-n buzunar, cu stilul meu murdar, va *** în gura iar.
• Sunt patima? a? i to? i baie? ii sa ma aibe-ar vrea, dar nu au? ansa caci eu mereu voi fi numai a ta.
• Ma ajuta, ma îndruma sa fac doar lucruri bune. Nu l-a? lasa, nu l-a? schimba pentru nimic in lume.
• Eu îmi *** via? a, via? a ma **** pe mine, suntem un cuplu fericit? i ne sim? im bine.
• Nu te-a? schimba cu nimeni? i nimic, pentru mine tu e? ti tot, altceva n-am ce sa zic.
• Acum nu mai e cum era. Acum e puternica,? tie ce vrea.
• Iar atunci când noi poate n-o sa mai fim, lasa coniacul sa curga, da-ne o? igara? i sa ne-amintim, de clipele care au fost? i nu revin, lasa pe masa o scrumiera? i un pahar de vin.
• Sa nu crezi ca petele se? terg u? or din sufletul meu. Sunt clipe pe care nu le pot uita. Ciudat? ie î? i spuneam ca e? ti clipa mea.
• Zâmbete-n exces. N-avem nici un motiv serios de stres.
• Îmi place când te risti. Îmi place cum te misti.
• Domnisoara te rog nu grabi pasu`, lasa bassu` sa te miste, începe balansu`.
• Si nu stiu ce sa mai spun. Se vede clar ca îmi lipsesti, si îmi vine sa mor ca tu nu mai esti!
• Si n-ai sa ma mai vezi ca ma plâng, n-ai sa mai vezi ca ma ascund. Sunt pur si simplu ceea ce sunt! Si înca o data iert... dar nu uit.
• Nu ma intereseaza ca lumea vorbe? te. Oricum ei se întreaba "de ce ea zâmbe? te?".
• Odata de ma saru? i, toata via? a nu ma ui? i, cât e? ti tu de? mecherit, ca mine n-ai întâlnit.
• Era o copila cândva. Acum gânde? te altfel pu? toaica.
• Tocurile au fost facute pentru ca femeia sa calce lumea în picioare. Într-un mod elegant.
• Fara griji? i fara gânduri rele, toata lumea e pe caterinca? i se vede.
• Am uitat ce? i-am spus? i cum era înainte. N-am uitat sa te iubesc, doar ca nu-mi aduc aminte.
• Eu sunt fata care te-a scos din min? i. Cea mai rea dintre fetele cumin? i.
• N-are rost sa te prefaci? tim ca ne vrei,? tim ca ne placi.
• Hai baiete ca sa bem pu? in vermut? i sa ne iubim mai mult.
• Ne certam dar apoi ne împacam, î? i gre? esc? i ma ier? i, te sarut? i-apoi uitam

Am o mie de defecte in fata unor proasete care se cred perfecte...

Tu poti sa mori prost, eu incerc sa invat din mers, poate viata nu are rost, dar ce frumos sa-i dai un sens

Satula de tine, satula de noi.stai, nu pleca! Intoarce`te, ia si trecutu` si plecati amandoi!

Si ma barfesti de parca nu ai loc de mine. si. ti arat ****' ca asta e tot ce faci tu bine

priveste`ne cu interes, adanc in ochi, sa vezi rabdarea cu care ne uitam fix asteptand sa crapi

Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu’ de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da’ trece • Si-o iau de la inceput

Avantajul fetelor inteligente este ca pot face pe proastele de cate ori vor

*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
funda?

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •
• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea love struck •

• In mintea si inima mea o sa ramai toata viata • Chiar si atunci cand am sa mor si in mormant am sa-ti duc dor! love struck •

» Ce spun acum bagati la cap: Eu va iubesc cu adevarat. Pe tine surioara mealove struck. Si pe tine dragostea mealove struck »

? Multi cred ca pot gandi pentru noilove struck? Dar noi nu inseamna mai multilove struck? Noi inseamna doar 2love struck

? Mandria n-are loc in doi? Ca ea e prima care naste un razboi?

`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceput. •
"Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"
"Viata merge inainte, bine sau rau, ea merge"
"Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"
"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"
"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"
"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"
"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"
"Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uiti ce e Respectul"
"Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"
"Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"
"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"
"Inchid usa, sting lumina, trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"
"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."
"Cei care ma critica si ma invidiaza. vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"
"Vei cauta privirea mea, in fiecare "ea" din viata ta!"
"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."
"Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"
"Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"
"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"
"Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!"
"Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."
"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci."
"Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata."
"Nu merita sa plangi pentru nimeni! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi"
"Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu"
"Realitatea-i mult prea dura atunci cand dai de greu visele se spulbera chiar daca iti e bine nu mai zambi mereu"
"Nu ma las condusa, nu am dc sa admit, am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit"
"Suficient de matura sa stiu ce imi doresc, dar suficient de copila sa ma prefac ca nu'mi dau seama"
"Imi iubesc prietenii, dar dusmanii ii ador, pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu, cu o treapta deasupra lor"
"Poate am aere'n cap asta e doar problema mea nu poti sa ma suporti asta e doar problema ta nu ma cunosti nu mai comenta ai grija d viata ta nu d a mea"
"Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie "
"Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut"
"Viseaza la ceea ce vrei sa visezi, du-te acolo unde vrei sa mergi, fii ceea ce vrei sa fii, ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui"
"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti"
"Ce le tot pasa pe cine iubesc, cu cine vorbesc, de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine, cum, unde si cat!"
"De ce oare vb u despre mine? de ce oare ma pui la un loc ca tine? in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc, habar nu ai cine sunt"
"A avea prietenii e ceva frumos dar intodeauna ce-i mult strica!"
De atunci a trecut o saptamana si acum daca suna, am sa-l las cu telefonul-n mana in fine, bine poate-mi vine mintea la cap, mai vorbim.ca daca suna, suna ocupat. "
"Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"
"Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta"
"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"
". am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"..."
"...copiii gasesc de toate in nimic...adultii nimic in toate."
"Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi..."
"Cel care te iubeste atunci când toti te dispretuiesc iti este prieten adevarat!"
"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi, nodul tot ramane!"
Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

Totul e ca o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying…

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.

M`am straduit!
Fundita? :*

| Lore9999 a răspuns:

->Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare

Ori de cate ori vei fi pusa la incercare, nu uita : Capul sus si zambeste incontinuare

Unii nu ma plac si-mi spun ca sunt nesuferita, tocmai din acest motiv in fata lor par increzuta.Eu sunt independenta, imi place tot ce fac, Traiesc clipa la maxim, totu-mi e pe plac.

Ea mi-e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a inceput \

Putem spune ca ne stim dintodeauna! In momentele grele ne-am atins una alteia mana!

~vreau; x cE`i aL meu` sa fie aL meu~,~ Nimeni sa nu iubeasca cE iubesc eU; x~

Eå nu se ´ compara cu restul ´. e tot ´ ce åi visat´. Åi 0´ viata normala´!? 0 så ´ti-o deå peste cåp´!
Totul s-a terminat. Asta e soarta.
De fapt ma bucur ca e gata. Tu in stanga. eu in dreapta.

Daca imi pare rau de ceva in viata mea.
e ca ti'am zis sa pleci cand te puteam ierta.

Ia'ma de mana.
Hai sa trecem peste toate impreuna.

Te voi pune pe primul' loc indifierent de ce se va intampla.
pentru ca tu esti doar al meu, iar eu mereu a ta

Hai sa fugim, sa evadam. Hai sa plutim, sa zburam.
Hai sa zambim, sa visam. Hai sa traim si sa uitam

Fii atent! Să vezi cum doare, când o să mă vezi nepăsătoare!

• Spun ca nu`mi pasa, ba`mi pasa sa stii. Spun ca o sa plec azi, dar o sa ma`ntorc intr-o zi. Spun ca nu mi`e dor, sincer mi`e dor. Spun ca sunt ok, dar de fapt nu mi`e usor.

Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natura

Si daca te iubesc, ce? Oricum tu nu vei intelege

Poti sa vopsesti si o cioara in alb ca nu va fi porumbel, La fel cum nici una dintre voi nu va fi ce-am fost eu pentru el

"●Tsinn` langa mine;* doar` pe;;] cinee ` iubesc;; x. De restul`; doar` mah :] folosesc`;>`!●"

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica

Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine

- S-a trezit la realitate. A zis că vrea să se pună pe fapte. : x

. Nu pot sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasesc.; x Nu vreau. Nici n.as incerca.Sa iubesc pe altcineva.; x Te adorr. :*"

Sii cand vine vorba de iubire. Zi`le ca ma ai pe minne.
Fiecare baiatp u cum te-a sunat rau pastreaza-n suflet o fata buna.

Desi` par cuminte` imi place` indecent`! cA Eva Kentt`. n`am niCiun Sentimentt`!
Si acasa a ei 0o stiu de fata cuminte’ ca’ joaca binee teatru si pe aman2 ii minte’!

Vreau sa plang pentru`. noi sa imi cer iertare` `. in fata ta am fost un copil si` ma doare. `.:-xx! As face orice sa te mai pot avea…chiar daca acum esti cu altcineva

Formeaza` Numarul` meu` Ori De cate ori vrei Sa` vorbim`. Cheama`ma Sh o sa vin`!

Cand imi intorc privirea spre el, ma luminez de bucurie!"

stii. n'Ai decat sa vorbesti singuraa. imi gasesti atatea defecte! retinee.sunt printesa lui si asta e toot ce conteaza! "

Iubeste`o pana mori. C`o fata ca ea nu gasesti de 2 ori`!"

Poveste fara sfarsit

Pentru ca îl iubesc si ma iubeste!

->Poate daca eram indiferenta Raul se schimba si eu deveneam ABSENTA Insa imi place sa plec si sa vin...Atunci cand te astepti mai putin!:X

Pentru mine au contat acele momente cand fara sa vrei m-ai facut fericita...

->Nu conteaza gura lumii Doar pe El il iubesc.indiferent cum ar fi...

Nu-mi mai dati sfaturi… stiu sa gresesc si singura

Mereu cand iti va fi rau sa te gandesti la bine! Nu uita, ca ma ai de paRtea ta pe mine! > < *

-Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat. Fac tot posibilul sa uite ce s-a intamplat :X

daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc[]si asta e tot ce conteaza

`^-^`Da_cha ma Iubesthi_ii Aja cum zici vino back la me

"• Am invatat sa respect • EA respecta doar banii • EU am invatat sa lupt singura • EA e zero fara tati si mami •"

Nuu` sunt 0 sfanta da nici 0 bagaboanta, respect pentru baietii` care stiu` s` pretuiasca 0 fata

Sentimentul nu dispare ca vacanta de vara. Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara. :-X""

Heyyy`, strange`ma in brate`! Daca` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t rog nu` mai plecaa`

Tuu` esti jumatatea care mie`mi lipsea si-ai umplut doru` din inima mea

Priveste-ma`n ochii să`ntelegi. sentimentele pe care nu ştiu să ţi ℓe spun

Degeaba il ai langa tine, daca el nu'si poate lua gandu` de la mine.; x

Strânge-mă în braţe şi atunci când îţi spun : "lasa-mă, n-o face!"

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot, mi s-a zis că n-o să pot, eh uite-te că încă pot!

`... Mi-e sila. Mi-e sila de tot. Lumea in care traiesc ma sufoca, ma scarbeste. Pana si tu, baiatul acela cu ochi blanzi si zambet cald, atat de familiar, ascunzi acea mediocritate si josnicie pe care o gasesti in toti!

# Atat am asteptat. sa vad daca intelegi. ca poti sa ai tot ce`ti doresti daca stii sa alegi.

` Nu merita`;]!`ღ` Tu` suferi` ` Si` Vrei sa Fie` bine` ` ●º•`.→` In timp c Lui` ` Nici Nu`i ` pasa` d Tne`

→` Nu stiu`;|` ce Sa` mai ZicC` :]`●` Se vede`;;]` Clar ca-mi Lipsesti` :-x`ღ` Si`mi vine` :]` sa mor` :-x` •º`ca `Tuu` ` nu Mai esti` `

♦Nu te supara baiatu meu nu-i nimic de kpu taw.Nu vezi cat ai dekzut.Umbli cu ‘FeTe’ care se ***…

Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea

"Tocmai d` aia 0 s` schimbam foaia, d` unde atat optimism? Nuu` stii ca dup` soare vne ploaia? Sh s` anunta potop, s` nu`ncerci s` schimbi umbrela "

Faze din astea sa i le faci lu' mata! : )

ღLumea isi da cu parerea des dar nu-mi pasa mie./ Poate sa ploua, sa ninga, sa fulgere, sa tune/ Eu fac doar ce simt, nu fac ce mi se spuneღ
]
Au fost zile in care fara tine nu puteam sa stau

Nu te distruge pentru cineva ce nu te merita.

Erai un rau ce imi facea bine

Niciodata nu ai inteles cate am facut pentru tine

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine, dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

"Am trecut peste tine Nu`ti pune semne de intrebare Nu ma uit iar inapoi, chiar daca pe amandoi ne doare

Hai pa Du`te la ea Asa esti tu mai prost si-ai gresit alegerea

;;]`Ar trebuí să vezí` ađevărateℓe vaℓσrí`; d`. că ηu tσate >`< ρízđeℓe sexý `/:]` suηt cσmσrí`

Aste-as file din viata mea ce morti m-ati vorbesti de ea? ai trait in locu meu sau ce **** mea?

Cum se schimba unii in curve nici nu-ti vne sa crezi... Nu dau nume va simtiti Ftv-an gura!

Inima mea nu-i de vânzare!

Este incredibil cum cineva îţi poate rupe inima şi tu tot îl iubeşti cu bucăţelele rămase.
rivirea mea nu sparge ghiata, dar pe tine te face bucati!

15 ani, te plimbai pe role seara toti se uitau mirati la cum te dezbraca vara ca erai tot ce esti si acum doar ca putin mai mica, fara pic de experienta dar si fara pic de frica.

Cu nimic mai speciala, cu nimic mai deosebita.Doar diferita

Copilăria. Singurul paradis pierdut.

Ea nu e ca resul. Ea e pur si simpluu` ea`![]

E doar o fata cat se poate de obisnuita...Care nu are absolut nimic special. Are zile in care parul ii sta ca naiba. si zile in care arata extraordinar

Asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ceea ce urmeaza!

Poarta`te frumos cu ea. E mik si nu stie ce vrea. Spune`i `Da` cand ea spune `Nu`. cand zambeste.Zambeste`i si uh. cand greseste nu o certa pentru. ca`i mik si ea si nu stie ce vreaa.

Felul in care arat te face sa ma iubesti? Nu multumesc, poti sa ma parasesti!

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul. Tu esti doar personajul.Eu fac filmul`

Adevarul suna cam asa: Chiar daca ai puterea sa ascunzi, ti- e dor de ea!

Priveste-o in ochi si observa ca nu minte, Invata sa o cunosti dupa ceea ce simte.♥

El major si ea minora.

"• Am invatat sa respect • EA respecta doar banii • EU am invatat sa lupt singura • EA e zero fara mami si tati!
Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu. Caci astfel nu am niciun viitor...
si imi e greu.

I need you here with me. Cause music makes me free

Sunt un exemplu rar.Gata sa dispar. Dar mai tin un an fraierii pe jar O ard in mod bizar ca bomba in buzunar Cu stilul meu murdar

cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan'la urma tot la tine vine...asa ca ai grija de el nimeni nu-i la fel

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

totul trece... asa se spune. dar nimic nu trece fara sa lase urme

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste. dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc

niciodata nu e prea tarziu! toate trebuie sa leincerci, incearca-le pe viu! cand toti prefacutii se prefac ca stiu. ridica doar degetu mijlociu?!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.

Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Senzatia e unicaa, doza de risc e mica.Viciul meu implicaa doar placere si dependenta psihica

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Si realizez ca pot[Sa uit tot]Ca si cum n-ar fi existat deloc… Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu in drum. poate am pierdut ce aveam…pentru altceva mai bun

Nu inghit in sec. Inghit in demisec. Urmatoarea lege o astept direct. Ma exprim sa intelegi mesajul. Eu nu-s mata sa-mi cenzurez in fata ta limbajul!

Am invatat sa am rabdare ca totu-ti iese /Atunci cand nimeni nu te crede instare

Ating cote maxime in mod periculos.Totul in jur e mult prea dubios. Spui ca am tinte prea mari. Ce gresesc? Ti-am spus si mai repet ca tot ce-mi doresc o sa reusesc!

Petrece-ti timpul cu cei care iti demonstreaza ca si ei vor sa si-l petreaca cu tine

Te doare cand vezi ca nu-mi pasa.Si iti zic mereu "Numai Conteaza, Lasa"!

O vezi cum pleacă, cu ochii goi. Eşti prea mândru sa o opreşti. Crezând ca vine inapoi.

Eu traiesc. Tu stai.Sunt tot ce ea ce tu visezi, ce iti doresti si n-ai!

"`. Chiar de-ar fi greu. Tot as zambi! De-as fi plina de probleme. Tot as glumi! Pentru Ca stii. viata E grea si lumea e rea! Cum as putea rezista daca nu m-as purta asa?

Uita ca am fost candva viata si sufletul tau, uita noptile cu mine, uita si sarutul meu!

• Profita d` fiecare clipa.ca`n fiecare paradis exista cate`o ispita

Ma mint si acum, si desi imi este dor, pun orgoliul in fata sentimentelor!

♥Inchisa`ntre patru pereti. Aud` km` singur tu te certsi `! Regrete, lacrimi sau pareri, azi ai ucis ziua de ieri, si-ai ingropat ziua de maine, asa ca PLEACA, binee?

Ma uit pe geam si vad cum totul se prabuseste in jurul meu.nu mai esti tu...inseamna ca nu mai sunt nici eu...

am ganduri interzise. dar mie imi sunt permise si in realitate nu doar in vise.Nu mai sunt aceea care eram acum zabesc atunci plangeam

[ ]~Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita,~[; X]~ hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care… ~[:.]~

BRAIN is the engine of your body, but HEART is the engine of your life.

Fata destepta! Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede, Si pleaca inainte de a fi dezamagita!

Ce am vrut, ce am avut sau ce n-am avut cu toate ca am vrut! Prin cate am trecut, si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.

Cum vorbesc sau cum ma comport nu conteaza.Atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza.Eu simt ca tot ceea ce fac e bine.Si niciodata n-ai sa poti schimba ceva la mine.

• Unii nu ma supσrta ●. Ii tratєz cu indifєrєntza ●. Oricє s' ar intampla ●. Vσi zambi intσtdєauna ●. Si nu ma vσi schimba ●

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce-ai reusit sa pierzi.

Esti jalnica si o sti prea bine! Nu ma ura ca sunt mai desteapta ca tine! Uraste-ti prietenul ca intoarce capul dupa mine, chiar si cand e cu tine!

Le tine pe restul la distanta. Stie ca n-are ce cauta pe langa vreo zdreanta. N-are nevoie de nimeni. Straluceste si singura, si el stie prea bine.

Ce crezi ca ma faci geloasa? Nuu fraiere, nu ma intereseaza.Si ce crezi? nu-mi pasa nici de tine, nici de ea, esti chiar jegos daca ai ales asa te pupa amica ta!

Stii ca nu stau dupa noroc. Si daca vreau sa iasa fum. Stiu unde sa dau foc

Daca ai fi fost destept si mi-ai fi aratat iubire, acum erai intr-o alta situatie cu mine.Credeai ca ma vei oftica, cu cate-o panarama de-a ta. Nu! Tu Doar scadeai in fata mea

Si totuşi, imi rezerv dreptul de a mă comporta ca o scorpie dacă sunt tratată prost!

Sunth gata sa traiesc o alta viata.Sunt gata sa afisez javrelor o alta fata

Am ganduri interzise, dar imi sunt permise nu mai sunt cum eram, acum zambesc, atunci plangeam

Chiar As plange pentru tine. Dar imi curge rimelul`!

Ce Sa Fac, Asta Imi E Firea.Sa Nu Crezi ca In Viata Te Inseala Doar Privirea. Tu Plangi "Mie Imi Vine Sa Rad". Si Totusi Te Simt Cum Ma Inujri In Gand.

Daca pentru un moment ai crezut cu o vei distruge. uite`o dupa putin tp: zambeste si e dulce

"•Inca o seara incepe gratios. Parfum in aer. Nimeni nu sta jos. Pahare pline. Agitatie. Si fetele fac senzatie! •"; D/

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce-ai reusit sa pierzi...

Ce am vrut, ce am avut sau ce n-am avut cu toate ca am vrut! Prin cate am trecut, si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.

Cum vorbesc sau cum ma comport nu conteaza.Atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza.Eu simt ca tot ceea ce fac e bine.Si niciodata n-ai sa poti schimba ceva la mine.

Cazi, te ridici, tot ce zici, e rabdare.Plangi, te distrugi, vrei sa fugi, si te doare. Dai tot ce ai, si ce n-ai, totusi pare.Ca nu te descurci sa ii pui lumea la picioare.

Spune-ti doar atat "nu-mi pasa" oricarei lovituri ce se iveste-n viata.Invata ca sentimentu-i pur cand e reciproc.Ca dragostea e foc, stinge si uita acest joc.

Vezi tu? Momentan nu am chef sa privesc in jur! pentru ca te vad pe tine si imi vine sa injur!

Viata e un trandafir la care fiecare petala e o iluzie, iar fiecare spin e o realitate…

Da, Da, Da... eu sunt fata aceea căreia ii spuneai că nu-ti pasă de ea si acum ai da orice să fie a ta! Dar ghici ce? Asta niciodată nu se va intampla.bine ca pot
In continuare crezi ca totu` iti apartine [ ] Poti sa ai orice dar nu si pe mine [ ] –":->:-p

Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru ma-i lasat sa plec!

Gandeste-te la mine ca la ceva ce ai avut, Ceva ce insa n-ai pierdut; dar a trecut, Pentru ca inapoi nu mai vin. Nu merge!

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi sopti. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta!

Ceea ce crezi tu Conteaza prea putin pentru mine oricum fac tot ce imi vine Nu urmaresc chiar sa va displac Dar refuz sa va fac pe plac •

"N'ai sa ma vezi ca plang N'ai sa ma vezi ca ma ascund Sunt pur si simplu ceea ce sunt Pornesc la drum razand si obsedata de un gand Vesnic luptand N'ai sa ma vezi renuntand!

M'ai uita-te odata la mine Chiar crezi ca 2 vorbe ma pot aduce langa tine? Am de unde alege Tu nu esti unicat Pot gasi baietii kA tine la fiecare KOLT!

"Ai avut`o de mult Dar acum n`o mai ai Ai incercat s`o inlocuiesti Dar nu puteai Caci o iubeai :X"

~ [] poti sa tipi ca nu te aud poti s plangi ca nu te vad poti sa pleci ca nu t caut poti sa faci c vrei ca nu`mi mai pasa [] ~"

"Oriunde ai fi Oriunde te`ai afla Nu vrei decat o domnisoara Care seamana cu ea "

Nu mai e ea fetita ce tacea aStazi Spune PA, ieri poate ii pasa!

"NU'ti spun ca altele: Te rog mai avut, mai pierdut acum ma vrei dar NU se mai poate, oricare ar fi ea, NU va purta niciodata amprenta MEA!

Du`te. somn usoFa bine in viata mea sa nu te mai strecori Daca vrei sa mai dai ochii cu mine sa stai retine Ramai cat vrei dar nu incerca sa gandesti pentru mine.

O vezi? nu e trista, chiar deloc zambste suav, are privirea de foc. E dulce si o iubesti stii bine dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

Poate ca ai vrea sa mai fii langa mine cum erai candva Dar fierbe tot sangele in tine cand stii ca imi vad de viata mea

Crezi Ca Ma Faci Geloasa? Nu Fraieree! Nu Ma Intereseaza Oricum Te Doare Inima Cand Te Uiti La Poza Mea Asa Ca Ai Grija De Nasoala Ta! Te PuPa amica TA! •

Oriunde, Oricum Ti`o dau in bot! Doar pentru simplu` fapt ca POT!"Stie ca ai face orice sa o ai, Dar ea iti zambeste frumos Si iti zice: Tay`Tay!"

oRice` ai face tot` n`ai putEa uita` de EA! Ea e` antitodul` tauu` Ea e` cea care` a avut` mereu` gRija de sufLetu` tau`!

Deschide ` ochii` ´ş Fa o mica analiza ´ş >; d < O sa afli` intr0 ` zi;-j Ca ti-ai dat ` prietena` pentru o ****

Tine minte : O fata loveste prin fapte, nu prin cuvinte

at e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

Un auTograf` mai Tarziu` Acum o Sa`tSi arat Ce faTa | REA | poT Sa fiu` Cu fite Si` Cu aere` O Sa fii pe Spate | FRAIERE` |` •

Iubeste`o nu`mi pasaa... Pastreaz-o` de tot`, iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe bot

Stiu am un talent nativ, sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine, ca stiu cum sa-mi mearga bine, daca ma intreb de tine... du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut, e un inceput, viata merge inainte indiferent de ce ai facut, poate ai gresit, poate ai mintit, ti-am mai spus, ne vedem acolo sus

Te tin la distanta, Ma fac ca nu iti dau importanta, Situatia`i mai complicata, Sunt o fata RASFATATA

Multi imi gasesc defecte impresii in cap, zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente, Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu, Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta, Zambeste celor pe carere ai iubesti, sa simta dragostea ta, Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada, zambeste sa simta indiferenta ta

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar cum baietii nu au reusit sa treaca dincolo d forme, s`au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi!, pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, Cum as putea sa rezist, daca nu m`as purta asa?

Barfa'i pentru prosti, deci lasa'i sa vb lasa'i sa se agite stii ca nu conteaza, in lumea printeselor nu exista rautate

Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusa ta! Am sa-ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata, cat despre mine:nimic din ce misca nu ma misca

iubesc doar ceea ce apreciez, protejez doar ceea ce imi e mai scump, si ajung mereu unde imi propun

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia!

majoritatea cred ca am numai impresii in cap, mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat, si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

FAC CE TREBUIE SA FAC SA'MI FIE MAI BINE, NUMAI EU STIU, O SA FIU EXACT ASA CUM O SA FIU, VIATA MI'O TRAIESC DUPA REGULILE MELE, NU AM TIMP DE SFATURI SAU ALTE VORBE RELE

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da, insa aparentele inseala, inainte de a ma "eticheta", gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta, si am scris cu degetul DISPARI

De cate ori vad visele cum se sfarsesc, de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

zambeste si toata lumea va zambi cu tine, razi si vor crede toti ca te droghezi

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul, Tu esti doar personajul, Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta, vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!

Diamantul? nu defineste STRALUCIREA! si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul, sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani!

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

si poti sa tipi, ca nu te aud, si poti sa plangi, ca nu te vad, si poti sa pleci, ca nu te caut, si poti sa mori, ca nu imi pasa!

sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X care nu are absolut nimic special, Are zile in care parul ii sta ca naiba, si zile in care arata extraordinar :X

Vrei bani? Banii n-o sa cada din cer! Vrei prieteni? Invata sa vorbesti sincer! Vrei respect? Invata sa respecti, sa oferi! Trebuie sa meriti tot ce ai! Sa castigi nu sa ceri!

Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange! Capul sus sunt alaturi de tine! Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci!

Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

nu prefera frumusetea care este in zadar, ci prefera caracetru care este atat de rar :X

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe, Nu ma intereseaza ce crezi despre mine, Inainte sa spui ceva, UIta'te la tine

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine, dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi, sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel, spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti, incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna

vorbele nu isi au rostul acum, o sa vina si randul tau

Am prieteni ft multi, care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete, prietenii au multe fete!

Sunt inofensiva, dar gandul meu e criminal!

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva, acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

N-o sa uit ceea ce sunt, o sa ajung ceea ce visez, o sa iubesc ce imi place, o sa uit ceea ce ma doare, n-o sa uit ceea ce mi se greseste, o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti, stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine. Dar daca tot o faci, fa-ma sa ma simt bine!

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

Nu sunt complet inutila, cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii

Eu nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare minut.

Banii nu fac fericirea, o cumpara gata facuta.

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data. Dar acum sunt o alta fata!

Eu, imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc, da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu. da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau!

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![

Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!
regrete, lacrimi sau pareri, azi ai ucis ziua de ieri, si ai ingropat ziua de maine!

cand nu o sa mai fiu, poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.

As vrea sa cred vrajeala ta, Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Nu am nevoie d un BAIAT sa ma simt bine, nu am nevoie de un paznic in jurul meu, am nevoie doar d LIBERTATE si d a putea fi EU
Nu-ti pasa? Foarte bine, nici mie.

Vorbele mele dor? Dar ce`ai vrea, Sa te alinte?

Invidia e mare.impusca-te,hai deschide geamu' si arunca-te...

Maine va fi frumos, maine va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Am invatat din dezamagiri, dar a trecut.acum e randul nostru sa ne iubim.

O lume in care ne iubim.si tu ma stii. ma ai, ma vrei. eu te privesc si nu-mi ajunge. te tin si nu ma satur. te am. si te mai vreau. si te mai vreau!

M-ajuti sa trec peste momentele grele, tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele.

It's time for : "i don't care"!

Si-am invatat ca vin parti bune cand totu-i greu. si-am invatat sa le astept pe alea mai mereu.

Sunt al naibii de fericita. pe cuvantu meu de mincinoasa.

Ok! si`ti spun noi 2, cine suntem noi
E povestea noastra in care doar noi suntem eroi.

Am avut clipe ce nu vroiam sa se termine.acum stau si ma intreb ce nu a mers bine.

Era frumos sa ne jucam in doi,
Dar te-ai jucat tu singur pentru amandoi.

M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor. M-ai facut sa te ador.

Te simti coplesita, da' n-o lasi sa se vada, ca ai sufetu' mai pur decat un fulg de zapada!

E un pic ciudat cum oare
O secunda fara el te doare.

So what can I do with my life without you?

Tu esti tot... ce nu au fost ei toti la un loc!
#. Egoista e cuvantul ce ma defineste cel mai bine. N`as lasa pe nimeni sa te ia de langa mine!
#. Nu mai vreau sa te aud. :] Nicii pe tine nicii cum minti`.
#. Este locul in care intotdeaunna m`am intorsss ` Tu ma adci la normal cand simt ca`s intoarsa pe doss.
#. Cand aii pe ciinneeva langa tiinee`nu stii sa apreciieziii` realizeziii ca fara el ti. e greu de`abia dupa ce il pierzi`!
#. Realiiizeziii cat de mwlt iti lipsesteee acel cineva care zii de ziii itiii zambeaa si in sufletul luii te iubbea chiar daca nu`tsi spuneea
#. Ii era greuuu ca te iubbeste sa iti spuna ` ii era greu sa te priveasca in ochiii, sa te ia de mana
#. Ca si tuu tiii la el poate mai mwlt decat tine el la tine asa ca fa tu primul passs`aiii incredere in mine`
#. zii de ziiii` pass cuuu passs. te gandestiii, ca el te iubbesttee si tu il iubbestii`
Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

Uita`te`n ochii` mei, spune`mi kta ura vezi in ei?

si poti sa tipi, ca nu te aud, si poti sa plangi, ca nu te vad, si poti sa pleci, ca nu te caut, si poti sa mori, ca nu imi pasa!

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea!

Si cand credeai c-o poti distruge. Te uiti la ea, zambeste si e dulce

Ea nu e O păpuşică s. o manevrezi cum vrei Vezi că fata asta mică are în cap o mie de idei

Nu Sunt Pe Bucatzi`Si Daca Nu`ti Convine` `Stanga`mprejur `Ma Doare Fix In Cot De Tine

Te provoc sa' ti arati adevarata valoare. Faptele. Nu vorbele te fac sa fii mare

Daca ai fi fost destept si mi-ai fi aratat iubire, acum erai intr-o alta situatie cu mine.Credeai ca ma vei oftica, cu cate-o panarama de-a ta. Nu! Tu Doar scadeai in fata mea

Te doare cand vezi ca nu-mi pasa.Si iti zic mereu "Numai Conteaza, Lasa"!

Si realizez ca pot[Sa uit tot]Ca si cum n-ar fi existat deloc… Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu in drum. poate am pierdut ce aveam…pentru altceva mai bun

Nu Te CAuT nu TE SuN. Nu cA sa ma rAzBun …

[. stii? Orice s`ar intampla EA mereu va lupta]

Mai bine lasa Fa`te ca nu`ti pasa!

`Voi Juca DuR...Chiar`Daca`Ma va Durea!

Deviza lumii mele este:
-Zambeste si Ataca []
-Trisheaza si Castiga []

"o• ` Ca amintire `? Iti las ` Un autograf ` :]? Semneaza ` " domnisoara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap `? `! ""

. Chiar crezi ca ma afecteaza!?`Zambesc din nou`. asta`i tot ce conteaza`.

Un lOoK d bad g! rl. O inim@ d goOd chiLd. Eu pot sa fiu ca si tine Oricand. dar tuh qa mine Nikiodata.

E atata de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

Nu mai e Ea Fetita ce tacea! Astazi iti spune PA, ieri poate'i pasa.

Ji daca nu te mai uitSi la mine Ce? mahh stiu ca esti cu ea si la mine salivezi! :*

• Nu trebuie sa întoarcem pagina întotdeauna. Uneori, trebuie sa o rupem!

Cu indiferenta ta m-ai facut mai tare; acum nu-ti convine dar incet, incet calc pe urmele tale si abia acum vezi si tu ca indiferenta doare.

A fosst frumooos :X, recunosc dar m`ai pierdut c`ai fost prea prost

Intelege` ca eu nu vreau doar o relatie de`o vara. Inima mea nu bate doar` cand e frumos afara!

M-ai pierdut.Nici nu mi-ai dat de ales. Dar a venit altul...mult my bun bineinteles

Daca ai nevoie de mine nu sunt aici. strig-o pe ea poate isi face griji!

si-ar fi mai simpluu` si mai usOr, sa nu`tsi pesee` uneOri :-J!

Eu si Tu?! Neah. Eu si atat!

Ce repede ai uitat!

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi[]

Imi pare rau de ce s-a intamplat ~ Imi pare rau de noi cateodata

?¦ Zambete`n excess! N`avem nici un motiv seri0s d stress ¦?

>Zambeste[, maine poate fi mai rau!

""... unii oameni nu gandesc, vorbesc si...ranesc!""

Traieste clipa! xD

" Buna " - Pff. asta era in generala. Acum e boboaca de liceu si e dementiala!

Nu incerca sa ma convingi. Demonstreaza-mi!

De astazi va fi mai bine

~ Si tot ce am sperat, placut, urat sau parasit. s-a terminat ca cica totul are un sfarsit. :]

Un pix, un jurnal si mii de ganduri, amintiri ramase, scrise in acele randuri!

E prea tarziu sa`mi para rau…Stiu binee!'

Te trezesti din vis, si vezi, totul e schimbat, copacii s.au vestejit, si cerul e înnorat.

Cui ii pasa de ceea ce fac eu?
Cui ii pasa de ceea ce zic eu?
Eu sunt asa si asa voi ramane
Niciodata nu ma voi schimba[]

De ce fiecare clipa de fericire trebuie sa o platesti în lacrimi?

Nu stiu[]Te`ai inchis in tine[]
Parca...Parca ti`e frica de ceva[]
Uneori... uneori simt ca...ca ti`e frica de iubirea mea[]

Uita`ma! Eu asta am sa incerc ca fac![De`as puutea.Macar]

Hai Bye`Bye.Ramai ca bine.Vezi ca intreaba curvele de tine [].

Sunt asa cum sunt.Cum nimeni n`ar vrea sa fie. Sunt eu si atat.Cu nimic mai deosebita. Dar Diferita`!:

Chiar as plange pentru tine. Dar imi curge rimelul`!

Stii;>.; x Dorintele sunt pe gratis... >;] Eu Nu!; x

If you hold my ` hand! ´°. I will` take you away! ´°. My heart ` beats ` like a drum. La la la Every` Day`! =p~ ´°; x :*:* ]"

Azi am inteles ca dragoste nu'nseamna numai fericire[]

# Ramai cu ea. asta ai ales merg pe drumul meu. Al tau?! Scumpule, e in celalalt sens.

Daca ar fi totul asa cum iti doresti nu ai mai avea pentru ce sa lupti si sa traiesti...

Traiesc Din Fantezii, Visez La Nebunii E O Poveste` Pe Care O Stii

Nu incerca sa minti Ca a fost o Oarecare.Stiu ca amintirea Ei inca te doare[]

Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat...

• Iubeste`o nu`mi pasaa... Pastreaz-o` de tot`, iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe bot •

Nu mai cred in povesti`. Si Oricum` povestea` este` clara` Daca` nu mai` sunt` interese`. Drumurile` se separa`!

• Tai`o! Pleaca! Cara`te! Dispari!
Zbori! Sterge`o! Calc`o! Evapora`te!
MoRi!
Da`ti foc. Fa`te sCrum.Arzi in culori.
Stinge`te si sufla`te singur ca imi dai fiori! ][:-s][•

Un tOast ` pentru ` noi´. Pentru`cei care ne'au avut ´ Pentru ´ Bulangii care ne'au pierdut si ´ Pentru:O` nOrOcosi´ :* ce urmeaza s'ne aibe! :X

Ezita sa crezi ca viata e trista! Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista!

@. Şi mă gândesc la ce nu e permis. La ce e interzis. La ce eu numesc : vis!
• Mobilu` pe silent. E? ti derbedeu. Iar le-ai dat la târfele alea numarul` tau.
• Telefonu` suna întruna dar mai bine îl închid, noaptea asta e speciala, nu vreau sa o stric.
• Sa gustam din vin pu? in, sa uitam cum ne cheama? i de unde venim
• Ai vrea sa vezi zâmbetul meu în fiecare diminea? a,? i sa fiu mereu la fel de iubarea? a.
• Nu mai vreau sa te vad niciodata, m-ai demoralizat pentru ultima data.
• Nu exista fum fara foc, privirile sunt atente... pissy, pe tricou? i-am lasat ni? te amprente.
• Te combini cu urâte ca sa-? i? ina de urât.
• Sunt amintirile mele. 0 regrete, numai belele.
• Toata noapte n-am dormit, cu nebunu m-am iubit.
• E doar sfâr? itul capitolului, începutul urmatorului.
• Se întâmpla câteodata, fumând? igarea la fereastra, de mâna un baiat? i-o fata, îmi amintesc iubirea noastra.
• Râd când te vad plângând, dar nu rezist prea mult? i eu plâng, te iau în bra? e? i te strâng... te strâng de gât.
• O ard în mod bizar, cu bomba-n buzunar, cu stilul meu murdar, va *** în gura iar.
• Sunt patima? a? i to? i baie? ii sa ma aibe-ar vrea, dar nu au? ansa caci eu mereu voi fi numai a ta.
• Ma ajuta, ma îndruma sa fac doar lucruri bune. Nu l-a? lasa, nu l-a? schimba pentru nimic in lume.
• Eu îmi *** via? a, via? a ma **** pe mine, suntem un cuplu fericit? i ne sim? im bine.
• Nu te-a? schimba cu nimeni? i nimic, pentru mine tu e? ti tot, altceva n-am ce sa zic.
• Acum nu mai e cum era. Acum e puternica,? tie ce vrea.
• Iar atunci când noi poate n-o sa mai fim, lasa coniacul sa curga, da-ne o? igara? i sa ne-amintim, de clipele care au fost? i nu revin, lasa pe masa o scrumiera? i un pahar de vin.
• Sa nu crezi ca petele se? terg u? or din sufletul meu. Sunt clipe pe care nu le pot uita. Ciudat? ie î? i spuneam ca e? ti clipa mea.
• Zâmbete-n exces. N-avem nici un motiv serios de stres.
• Îmi place când te risti. Îmi place cum te misti.
• Domnisoara te rog nu grabi pasu`, lasa bassu` sa te miste, începe balansu`.
• Si nu stiu ce sa mai spun. Se vede clar ca îmi lipsesti, si îmi vine sa mor ca tu nu mai esti!
• Si n-ai sa ma mai vezi ca ma plâng, n-ai sa mai vezi ca ma ascund. Sunt pur si simplu ceea ce sunt! Si înca o data iert... dar nu uit.
• Nu ma intereseaza ca lumea vorbe? te. Oricum ei se întreaba "de ce ea zâmbe? te?".
• Odata de ma saru? i, toata via? a nu ma ui? i, cât e? ti tu de? mecherit, ca mine n-ai întâlnit.
• Era o copila cândva. Acum gânde? te altfel pu? toaica.
• Tocurile au fost facute pentru ca femeia sa calce lumea în picioare. Într-un mod elegant.
• Fara griji? i fara gânduri rele, toata lumea e pe caterinca? i se vede.
• Am uitat ce? i-am spus? i cum era înainte. N-am uitat sa te iubesc, doar ca nu-mi aduc aminte.
• Eu sunt fata care te-a scos din min? i. Cea mai rea dintre fetele cumin? i.
• N-are rost sa te prefaci? tim ca ne vrei,? tim ca ne placi.
• Hai baiete ca sa bem pu? in vermut? i sa ne iubim mai mult.
• Ne certam dar apoi ne împacam, î? i gre? esc? i ma ier? i, te sarut? i-apoi uitam

Am o mie de defecte in fata unor proasete care se cred perfecte...

Tu poti sa mori prost, eu incerc sa invat din mers, poate viata nu are rost, dar ce frumos sa-i dai un sens

Satula de tine, satula de noi.stai, nu pleca! Intoarce`te, ia si trecutu` si plecati amandoi!

Si ma barfesti de parca nu ai loc de mine. si. ti arat ****' ca asta e tot ce faci tu bine

priveste`ne cu interes, adanc in ochi, sa vezi rabdarea cu care ne uitam fix asteptand sa crapi

Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu’ de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da’ trece • Si-o iau de la inceput

Avantajul fetelor inteligente este ca pot face pe proastele de cate ori vor

*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
funda?

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •
• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea love struck •

• In mintea si inima mea o sa ramai toata viata • Chiar si atunci cand am sa mor si in mormant am sa-ti duc dor! love struck •

» Ce spun acum bagati la cap: Eu va iubesc cu adevarat. Pe tine surioara mealove struck. Si pe tine dragostea mealove struck »

? Multi cred ca pot gandi pentru noilove struck? Dar noi nu inseamna mai multilove struck? Noi inseamna doar 2love struck

? Mandria n-are loc in doi? Ca ea e prima care naste un razboi?

`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceput. •
"Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"
"Viata merge inainte, bine sau rau, ea merge"
"Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"
"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"
"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"
"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"
"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"
"Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uiti ce e Respectul"
"Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"
"Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"
"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"
"Inchid usa, sting lumina, trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"
"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."
"Cei care ma critica si ma invidiaza. vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"
"Vei cauta privirea mea, in fiecare "ea" din viata ta!"
"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."
"Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"
"Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"
"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"
"Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!"
"Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."
"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci."
"Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata."
"Nu merita sa plangi pentru nimeni! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi"
"Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu"
"Realitatea-i mult prea dura atunci cand dai de greu visele se spulbera chiar daca iti e bine nu mai zambi mereu"
"Nu ma las condusa, nu am dc sa admit, am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit"
"Suficient de matura sa stiu ce imi doresc, dar suficient de copila sa ma prefac ca nu'mi dau seama"
"Imi iubesc prietenii, dar dusmanii ii ador, pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu, cu o treapta deasupra lor"
"Poate am aere'n cap asta e doar problema mea nu poti sa ma suporti asta e doar problema ta nu ma cunosti nu mai comenta ai grija d viata ta nu d a mea"
"Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie "
"Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut"
"Viseaza la ceea ce vrei sa visezi, du-te acolo unde vrei sa mergi, fii ceea ce vrei sa fii, ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui"
"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti"
"Ce le tot pasa pe cine iubesc, cu cine vorbesc, de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine, cum, unde si cat!"
"De ce oare vb u despre mine? de ce oare ma pui la un loc ca tine? in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc, habar nu ai cine sunt"
"A avea prietenii e ceva frumos dar intodeauna ce-i mult strica!"
De atunci a trecut o saptamana si acum daca suna, am sa-l las cu telefonul-n mana in fine, bine poate-mi vine mintea la cap, mai vorbim.ca daca suna, suna ocupat. "
"Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"
"Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta"
"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"
". am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"..."
"...copiii gasesc de toate in nimic...adultii nimic in toate."
"Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi..."
"Cel care te iubeste atunci când toti te dispretuiesc iti este prieten adevarat!"
"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi, nodul tot ramane!"
Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

Totul e ca o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying…

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.

M`am straduit!
Fundita? :*

| Anaalex520 a răspuns:

- Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN...Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE

- In padurea cu alune aveau casa 2 pitici...Vine Cioaka si le spune daca Elodia e aici?

- Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua

- Cand stapanul nu-i acasa, sar pe geam si intru in casa.

- O sa mori bah puta ascultandu`l pe gutza…

- Draga esti de milioane…i-a 50.000 si du-te...

- Dansez pe sarma DND

- Femeile...sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt okupate iar cele libere sunt pentru handicapati.

- Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti kapra! Mai stai o data... :D

- Astazi… am aflat ce e Iubirea :X …..MAINE…. afli tu ce-i despartirea.

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute