| ApofissPapaya a întrebat:

Deci sa va spun problema mea, nu stiu daca am ales bine categoria, dar nu asta e important. Azi, pe la amiaza, am ajuns de la scoala, am stat pe la calculator, si dupa mi-am fact ceva teme. Amu un parc in apropiere, si azi au venit cativa baieti, vreo 5-6, si pe o prietena de-a mea au jignit-o, si si pe celelalte 2, pe prima care au jignit-o au intrebat ca de ce e asa grasa ( e un pic mai grasa ca mine, sau un pic mai mult, oricum, nu conteaza asta acum), iar eu, fiind tare in gura, pe cand sa ajung in parc, sa le zic la baietii aia vreo 2, deoarece mi-au jignit prietenele, baietii au plecat. Prima fata, s-a suparat si a plecat, a doua s-a dus dupa prima, iar eu cu o prietena am ramas in parc. Dupa 5-10 minute, merg eu si prietena cu care am stat in parc, dupa prima fata, care a fost jignita cel mai mult. Aceasta ne vede cu a doua fata, si maresc pasul, parca fugeau de mine. Eunu aveam telefonul la mine asa ca, cealalta prietena a trimis mesaj ca ce au ele cu noi si de ce fug. Ele au zis nimic. Apoi, prietena care era cu mine, a primit un mesaj, cum ca, cele 2, au spus ca nici una dintre ele nu ma mai suport (pe mine). Eu am plecat suparata, iar apoi mi-au explicat ca de fapt, scria ca nici una NU era suparata pe mine, si cica ea, nu a vazut ce a scris deoarece atunci plangea, si avea lacrimi in ochi. Apoi dupa ce am stat in casa, am mers din nou in parc, si am stat cu fata care a stat cu mine tot timpul zilei. Celelalte doua au inceput sa zica: DC* (firma de skate shoes) si Etnies, sunt de cocalari, deoarece eu am si etnies si DC*. Atunci m-am enervat. Una dintre ele, inca nu are nici skate shoes, nici conversi. Eu am 2 perechi de converse, si ea ca sa nu ramana pe dinafara( si celelalte fete avem conversi) isi lua saptamana asta. A spus ca isi ia saptamana urmatoare, asa a zis si acum cateva luni, ca tot isi ia, sau isi ia cand vor fi la reducere. Imi venea sa ii comentez la una din ele: De ce DC* sunt de cocalari? Doar pentru. ca tu nu ai shoes si nici conversi?confused. Dupa ca nu stiu ce, ca i-am facut nu stiu ce la messenger, ca daca is suparata, si cealalta, care a fost jignita cel mai tare, spunea :NU-MI PASA! Ce sa fac TPU? Sa le iert? Ce sa le spun? Funda maree si mercii >big grin

Răspuns Câştigător
| Moov a răspuns:

Sa le ierti,cand esti gras si esti jignit nu mai judeci o perioada,am patit-o cand eram mica,acum ca's mai tare in gura nu mai are tupeu nimeni sa-mi zica,da recunosc,sunt grasa si sunt mandra,am multi prieteni slabi,care se iau de aspectu oamenilor dar de al meu nu.Ce demonstreaza asta? Nu conteaza cum arati,asa mai plinuta cum sunt am un scop,sa invat oamenii pe care ii cunosc sa priveasca dincolo de aparente, deci prin urmare iarta-le, mai gresesc oamenii si nimeni nu-i perfect.

6 răspunsuri:
| ApofissPapaya explică:

Imi cer iertare pentru greselile gramaticale*
si daca se poate, as dori pe cineva cu are sa pot vorbi, pe mess, dau id.ul la mesaj privat!

| alin a răspuns:

Sa inveti sa povestesti, aia sa faci prima data...nam inteles nimic din toata povestea ta.

| dydo a răspuns:

Pf si ce ai bagat toata povestea puteai sa spui numai finalul si gata va certati din tampenii pentru niste papuci?laughing) dao dracu ce o sa faceti cand o sa fiti mai mari cand o sa aveti problema serioase de cearta?

| yomikutzaskumpy a răspuns:

Ar trebui sa stii ca asa is prieteni in ziua de azisad cel mai bine ar fi sa le ceri o explicatie pentru tot ce s-a intamplat intre voi poate totusi a fost o confuzie.si nu te lasa calcata in picioare de nici,, o prietena''

| alin a răspuns:

Iartale oricum ca doar si popa o zis ca iarta pacatele... daca chiar ai nevoie sa vb lasa-mi id pe privat, dar sa-mi spui inainte varsta sa stiu la ce ma astept

| Liviu a răspuns:

Si eu am fost gras cand am fost mic.
Insa eram mic de staturalaughing
Acuma am lejer aproape 100...
Dar am si peste 1.80 inaltimea'
Normal mai sunt uni care comentaza dar.
Cand comentezi la unu nu tocmai 'mititel' te astepti sa furi si 2 - 3 capace daca esti mai ' firav ' nu?
Daca vad ca e unu mai mare ca minelaughingTac
Dar daca vad vreun 'porumbel antifonat' ca obiectaza eu dau de sarebig grin te astept in privat daca ai pofta de vorba`