| NicuOct a întrebat:

Buna, TPU! Sunt un elev in clasa a 11a, insa ma tot streseaza gandul cu facultatea. Sunt elev pe profilul de filologie, insa imi place foarte mult informatica si engleza si imi doresc sa ma duc pe o facultate de info/mate info. Ce ar trebui mai exact sa invat, pe ce ar trebui sa ma axez? Sau ce ar trebui sa fac, orice sfat este bine venit.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Ia manualele de-a 9 a și-a 10 a de la colegii de la info. Dacă le inveți continuturile, mergi cu succes la faculta aia. Dacă nu, fă-te orice dar nu it-ist