| JustMoonlight a întrebat:

Buna TPU va rog sa ma ajutati si pe mine ca nu ma pot decide si nu mai am timp straight face. Maine trebuie sa merg la scoala sa completez fisa cu optiunile si nu ma pot decide intre: mate info intensiv engleza si stiinte ale naturii bilingv francezacrying La mate info ar fi bine sa merg deoarece sunt buna la matematica dar din cate am citit va fi grea informaticasad si la engleza nu sunt cine stie ce dar o sa ma descurc eu big grin. La stiinte ale naturii bilingv franceza ar fi si acolo bine deoarece ma descurc si la biologie, chimie si fizica si la franceza. Imi placea franceza foarte mult dar acum nu imi pare cine stie ce..nu prea am ce face cu ea oh go on. Din cate am inteles daca merg la clasa de franceza o sa primesc pe diploma de bacalaureat o chestie prin care o sa pot studia mai apoi in orice tara in care se vorbeste franceza big grin...dar nu prea imi vine sa merg la acest profil deoarece se intra cu cele mai mici medii din liceul respectiv si va dati seama ca vor fi in clasa copii cu fite... pitipoance si restulstraight face.dar totusi materia va fi usoara (chiar daca asta nu e prea important la franceza sunt maxim 8 baieti din 30 de elevilaughingsi la mate info sunt cam 15)

1 răspuns:
| Biiancaaaa a răspuns:

Hei. Inca nu sunt la liceu, insa am zis sa iti dau si eu un sfat.
Parerea mea e sa te duci la mate info intensiv engleza deoarece engleza se vorbeste in foarte multe tari, iar daca iti va placea informatica o vei intelege cu siguranta. Am cunostinte la profilul acesta si sunt foarte multumite, desi la inceput nu credeau ca se vor descurca.
Decat intr-o clasa in care sa fii cel mai bun dintre niste "copii cu fite", mai bine de un nivel mediu intr-o clasa buna, cu profil destul de dificil.
Aceasta e parerea mea si sper ca te va ajuta! Bafta! :*