| Fαntαsy a întrebat:

Maine completez optiunile pentru admiterea la liceu si am o nelamurire cu privire la profilul mate-info, mate-info intensiv si mate-info cu bilingv engleza.

Care e diferenta dintre mate-info si mate-info intensiv? Au medii de intrare diferite, sau cum? care se face intensiv: mate sau info?

La mate-info cu bilingv engleza se face intensiv mate-info si/sau engleza? sau invers? doar engleza intensiv si mate-info simplu? thinking

M-am zapacit si eu asa ca dativa cu parerea laughing, dar lamuriti-ma si pe mine laughing.
dau funda!

Răspuns Câştigător
| SameMistake a răspuns:

La mate-info intensiv, în general ar trebui să scrie ce se face intensiv, dar dacă nu scrie, înseamnă că se face intensiv informatică!
La mate-info bilingv engleză, nu mai e cu intensiv mate sau info, este doar bilingv(intensiv) engleză! Şi dacă mai sunt alte observaţii, ar trebui sa scrie acolo, în broşură. Sper că te-am putut ajuta!
Numai bine şi succes cu admiterea asta!

7 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

@Fantasy: La mate-info intensiv se face intensiv informatica, nu matematica. La mate- info cu bilingv engleza faci multe ore de engleza.
@ andyanimefan64:Bilingv engleza NU inseamna ca faci absolut toate lectiile de la toate materiile in engleza. Bilingv engleza presupune cu 2 ore in plus mai multa engleza decat la intensiv engleza, astfel incat poti ajunge sa ai 6 sau chiar 7 ore de engleza pe saptamana, spre deosebire de intensiv engleza unde mai mult de 4 ore nu faci. Daca era cum zici tu, atunci era direct clasa cu predare in limba engleza.

| ToxicDump a răspuns:

Tot tine de nr de ore, programa ( materia si dificultatea ) este la fel dar nr de ore se maresc ex: La intensiv engleza in loc de 2 faci 4, la nate-info faci 4+ de ore pe satamana si la intensiv faci 6. Si daca esti la mate info engleza dai teza si din engleza si va mai greu decat la clasele fara intensiv ( faci mai multe ore si is cerinte mai mari ).

| Nestle a răspuns:

Din cate stiu la mate-info intensiv se fac mai multe ore de info fata de mate-info normal, iar la mate-info bilingv engleza se fac mai multe ore de engleza.

| andyanimefan64 a răspuns:

La intensiv informatica faci cu doua ore mai mult info, eu cel putin asa stiu. Bilingv engleza inseamna ca faci absolut toate lectiile de la toate materiile in engleza. Mate - info intensiv engleza inseamna ca faci doua ore de engleza in plus.

| Warned a răspuns:

Draga la mate info intensiv se face intensiv informatica crede-ma acolo merg si eubig grinsi apropo engleza faci intensiv la aproape orice profil

| ReX391 a răspuns:

Pai depinde ce liceu este la 1 faci numai mate si la unu mai faci ceva in plus cred
Funda*

| anonim_2824 a răspuns:

Salut!
Eu una cred ca la mate-info se face mate in egala masura cu info. Apoi stiu ca la mate-info intensiv se face intensiv informatica, iar la mate-info blingv se fac informatica si engleza intensiv.
Sper ca te-am ajutat!
Succes la liceu si sper sa intri unde iti doresti!
Pa pa!:*big grin
funditzZa?:->