| Usordargreu a întrebat:

Buna TPU.
Vreau sa vorbesc cu doamna dirigintă pentru ca in ultimul timp nu ma simt foarte bine si stiu ca ea mă va ajuta.Doamna diriginta este o persoana foarte de treabă si toți o iubim. Este foarte apropiata de noi.Problema este ca eu sunt mai timidă si nu stiu cum sa vorbesc cu ea.Ma puteti ajuta si voi?

Răspuns Apreciat de Editori
| ibaal a răspuns:

O abordezi pur si simplu. Daca e asa apropiata de voi si de treaba,i se va parea normal. Iar, din moment ce are o aplecare catre oameni, va stii ea cum sa continue, atat timp cat o lasi sa stie ca ai nevoie de ajutor insa iti e mai greu sa te deschizihappy
Deci, abordeaz-o!winking

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești așa de timidă, iar ea este de treabă, îmi spui mie și vorbesc eu cu ea. Apoi e îți spun ție, ce mi-a spus ea mie.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Dacă doamna profesoara este cum ai precizat TU mai sus, o sa te înțeleagă.

Pe parcurs ce o sa vorbești cu ea crede ma ca ai sa uiți de "TIMIDITATE"

SPUCEES happy

| Lioana a răspuns:

Te duci la doamna diriginta si ii spui "Doamna diriginta as vrea sa vorbesc ceva cu dvs. Am o problema si ma gandeam ca dvs m-ati putea ajuta. (si ii spui problema)"
Incearca sa te gandesti ca nu ai nimic de pierdut ci doar de castigat daca vorbesti cu ea.