| Eumicutzza024 a întrebat:

Vreau si eu cateva povesti de dragoste triste sau fericite.

Răspuns Câştigător
| ღKimKimmyღ a răspuns:

Si mai stiu una. Asta e mai scurta, dar sper sa-ti placa.

O fata isi dorea un inel. Dar prietenul ei i-a daruit un ursulet de plus in schimb. De suparare, fata a aruncat ursuletul in strada. Baiatul a vrut sa-l ia, dar a fost lovit de o masina care venea cu viteza si a murit. La inmormantare, fata a imbratisat ursuletul, iar soneria din el a spus: "Vrei sa te casatoresti cu mine?".
Ghiciti ce-a gasit in interiorul ursuletului? Un inel. sad straight face crying Sa invatam sa pretuim ce avem, indiferent de valoaea lui.

Sper ca iti place.

15 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Sigur îți va plăcea povestea asta :*

El: Buna iubirea mea!
Ea: Buna dragostea mea!
El: Cum te mai simti?
Ea: Sa stii ca nu prea bine.
El: Ce a spus doctorul?
Ea: Te rog nu! Lasa doctorul, tine-ma in brate.
El: Ce a spus?
Ea: A spus de toate, a spus totul, a spus ca inima mea nu e buna si ca totul s-a terminat!
El: S-a terminat?
Ea: Da s-a terminat, maine eu nu ma voi mai trezi, in seara aceasta odata ce voi inchide ochii nu am sa ii mai deschid niciodata.
El: Ce?
Ea: Te rog uita-te in ochii mei, acum cat ii pot tine deschisi si spune-mi ca nu ii vei uita niciodata.
El: A privit fata in ochi, a sarutat-o pe frunte si a plecat acasa.
In urmatoarea dimineata el merge la spital. Odata ajuns acolo se opreste in fata doctorului si spune : Doctore inimile noastre sunt compatibile?
Doctorul: Riscul este prea mare, odata ce facem acest transplant si nu reusim sa punem inima artificiala in loc, puteti muri in mai putin de cateva secunde.
El: Da, vreau sa risc!
Asa a si facut, a riscat... I-a dat inima fetei, iar acesta la randul lui a murit.
Atunci cand fata s-a trezit, a gasit toti prietenii lui, si parintii plangand...
Ea: Mama! Ce s-a intamplat de ce plangi si el de ce nu a venit?
Mama: Draga mea nu ştiu cum să iti spun! Inima care bate in pieptul tau, este a lui.
Ea: Nuuuuuuuuuu! Mama nuuu... Te rog nuuu, spune-mi ca nu este adevarat!
Mama fetei ii lasa un bilet scris de el cu o zi inainte, dupa care iese din salon. Fata deschide tremurand acel bilet si il citeste: Draga mea, cand tu vei citi acest bilet, eu nu voi mai fi. Te rog sa nu iti faci griji pentru mine. Atunci cand vei simti un fior pe piele priveste spre inima si sa stii ca acolo sunt eu. Inima mea iti va apartine pentru todeauna. Asta e ceea ce am vrut! Acum, te rog sa te calmezi! Si nu fa nimic impotriva acestui lucru, m-as simti trist sa stiu ca tu vei pati ceva. Continua sa traiesti viata pe pamant si atunci cand va veni timpul tau, ma vei gasi aici, sus... Amintiţi-vă "I Love My Little One" Ea a mers la mormantul baiatului si a spus: Eu iti promit iubirea si iti promit ca voi avea grija de inima noastra. Inima pe care eu o voi iubi pentru totdeauna.

| ImHereForYou a răspuns:

Pai...cele mai triste povesti este atunci cand nu este dragoste reciproca...
si... Cele mai fericite povesti este atunci cand dragostea este reciproca...dar devine o poveste trista atunci cand se depsrat sua sunt nevoiti sa se desparta.
Fiecare din noi am trait sau vom trai si cate o poveste trista si cateuna fericita!
Sper ca te-am ajutat!

| anytzza97 a răspuns:

Cea mai frumoasa poveste de dragoste pe care am citit-o a foat Fantoma de la opera. M-a impresionat pentru ca este si de groaza si romantica si plina de aventuri. O gasesti si la biblioteca dar mai simplu este sa o citesti pe net. Nu te vei plictisi de ea. Iti garantez!

| LoveForShania a răspuns:

Cea mai frumoasa poveste de dragoste e cea pe care o traiesti tu, daca o traiesti.
Ca d'astea de pe net cu inimi in piept si ca unu' se omoara pentru altu' tot sunt.

Asa ca, tot realitatea'i mai buna.

| ღKimKimmyღ a răspuns (pentru anytzza97):

De acord, si eu am citit-o si este superba. :*

| ღKimKimmyღ a răspuns (pentru anytzza97):

Mie mi se pare foarte frumoasa povestea asta, chiar daca e trista:

Ea ii trimite iubitului ei un sms intr-o zi:
"Te provoc sa stai o zi fara sa ma vezi, fara sa vorbim la telefon, fara sa-mi trimiti mesaje... adica fara mine."
El accepta. Sta o zi fara ea. A 2-a zi dimineata se duce la ea acasa si o gaseste moarta in pat, cu un trandafir negru langa ea si pe mama sa plangand. El ii intreaba mama de ce a murit. Ea ca raspuns ii da un bilet scris de fiica sa, ieri seara, inainte sa moara:
"Dragule, eu aveam cancer, iar asta a fost ultima mea zi de viata. Cum ai trait azi fara mine va trebui sa traiesti toata viata."
El se aseaza langa trupul ei, o ia in brate si incepe sa planga.

Sper ca ti-a placut.

| anytzza97 a răspuns (pentru ღKimKimmyღ):

Wow...este foarte trista...sad

| Bloguldepoveste a răspuns:

Uite: http://cronicile-din-silent-wineyard.blogspot.ro/

E cu de toate: mister, drama, horror, dragoste. Este la început, dar o să-ţi placă!

| Ancutza99lovly a răspuns (pentru ღKimKimmyღ):

De unde ai luat fragmentul :
Ea ii trimite iubitului ei un sms intr-o zi:
"Te provoc sa stai o zi fara sa ma vezi, fara sa vorbim la telefon, fara sa-mi trimiti mesaje... adica fara mine."
El accepta. Sta o zi fara ea. A 2-a zi dimineata se duce la ea acasa si o gaseste moarta in pat, cu un trandafir negru langa ea si pe mama sa plangand. El ii intreaba mama de ce a murit. Ea ca raspuns ii da un bilet scris de fiica sa, ieri seara, inainte sa moara:
"Dragule, eu aveam cancer, iar asta a fost ultima mea zi de viata. Cum ai trait azi fara mine va trebui sa traiesti toata viata."
El se aseaza langa trupul ei, o ia in brate si incepe sa planga. "
Din ce poveste face parte. este foarte trista dar este si frumoasa :* te rog sa imi raspunzi chiar daca ai publicat acest fragment de mult. mersi mult."*

| OtipaOarecare a răspuns:

Buna. Am venit si eu aici cu o poveste micuta, am facut-o pe un forum si am zis sa ti-o impartasesc, daca tot vrei sa citesti:-p

O lacrima... Uneori nu este de ajuns ca sa tii persoana iubita aproape. Dar ce este iubirea? Ea a cauzat aceasta lacrima? E greu de spus. Iubirea este legatura dintre doua inimi, bratul care te ajuta sa te ridici la greu, odihna sufletului si magaierea lui cu soapte si vorbe de alint, cu vise si sperante construite de doi indragostiti, o treapta spre fericire, dar si spre suferinta.
L-a cunoscut acum doi ani. Cu ochii ei albastri, precum podoaba de azur a Cerului, a realizat din prima clipa ca el este acela ce avea sa o faca fericita.
O privire pe furis, un zambet schitat cu timiditate si o cazatura din cauza atentiei indreptate spre ea, a fost de ajuns sa realizeze si el ca este speciala.
Prima declaratie de dragoste, primul sarut, vor ramane mereu in amintirea acestora, ca un soare ce vesnic incalzeste si mangaie pamantul ragusit de atatea strigate dupa ajutor.
Atunci era o zi ploioasa.
Ea a pierdut autobuzul spre casa. Nici un taxi nu a luat-o, singura solutie fiind sa mearga singura acasa, printre picuriii de ploaie ce se jucau in parul ei udandu-l si mai tare. Mergea privind cerul gri, din cand in cand mai mocnind intr-un colt vreun nor vanat. Plangea, dar nimeni nu ii putea deosebi lacrimile de picaturile de ploaie.
Nu dupa mult timp simti ca nu mai este udata de ploaie. Cand se intoarce, il observa langa ea cu o umbrela mare si rosie.
Se dezbraca de haina si i-o dadu ei, sa se incalzeasca.
ElsickO zi proasta, nu?
EasickCam da... Multumesc pentru ajutor! Esti foarte dragut cu mine
ElsickNu trebuie sa imi multumesti... Nici nu as putea fi altfel.
EasickDe ce nu?
ElsickPentru ca TE IUBESC! Esti raza de soare care ma face sa zambesc...
In acel moment vantul le-a furat umbrela, ducand-o departe, dar lor nu le pasa. Ei se sarutau in ploaie, chiar daca era frig, chiar daca ploua, chiar daca batea vantul cu putere, erau impreuna si nu simteau decat iubire, doar ei doi, in propriul univers.
Din acea zi, se iubeau din ce in ce mai mult.
O zi fara sa se vada era o eternitate pentru ei. Visau impreuna la clipe de amor, la o familie si la un copil, dar mai aveau pana atunci... Aceste vise erau dovada iubirii lor, iar iubirea lor putea fi considerata hrana lor, caci nu puteau trai unul fara altul. Au devenit un suflet, obiceiurile fiecaruia li s-a intiparit in subconstient, nimic nu ii mai putea desparti.

"EasickTu ma iubesti?
ElsickMai mult decat orice pe lumea aceasta.
EasickSi eu te iubesc la fel de mult, poate chiar mai mult!
ElsickMi-as da si viata pentru tine!
EasickChiar?
ElsickDa, as lua un glont pentru tine numai sa fim amandoi..."

In urma acestei discutii, nici moartea nu ii mai putea desparti... Dar acest lucru nu inseamna ca nu a incercat.
Tanara de numai 16 ani a fost lovita de o masina, in timp ce se indrepta spre scoala.Atunci a venit ambulanta si a fost dusa la spital, dar el nu stia.
Ingrijorat ca nu mai primeste nici un semn de viata de la iubita sa, acesta suna acasa.
Mama fetei ii raspunse acestuia printre lacrimi:.
- Alo... Ionut, tu esti?
ElsickDa, unde este Alina?
EasickFetita mea... a intrat in coma! E la spital...
Fara sa ii mai pese de orice altceva, fugi la spital gasind-o pe pat, cu ochii inchisi. Numai aparatele o mai tineau un viata, atat.

ElsickAlina, deschide ochii, te rog!
Alina nu dadu nici un semn de viata.
Curand, Ionut incepu sa planga cu lacrimi amare.
ElsickTe rog, nu muri! Esti cel mai important lucru pentru mine, numai pe tine te mai am... Nu pot trai fara tine, Alina, esti ingerul meu! Daca nu erai tu, eu nu mai aveam nici un rost pe lumea aceasta, te rog, Alina!
Lacrimi se scurgeau din ochii lui, cazand precum diamantele pe fata palida a fetei. Si ea plangea, chiar daca doctorii o credeau inconstienta, dragostea a avut alt cuvant de spus.
Plangeau amandoi...
Cu vocea ragusita si eforturi inumane, Alina reusi sa deschida ochii si sa spuna:
- Te iubesc, ingerul meu!
Dar dupa aceasta, tot a murit...
Acest lucru pur si simplu l-a distrus pe Ionut. Un ultim sarut se mai strecura pe buzele acelei victime a traficului, dupa care el pleca.

Dupa doua zile, criminalistii au gasit cadavrul unui tanar de numai 17 ani, cu pistolul in mana. Se impuscase.
Pe telefonul lui era scris un mesaj catre iubita sa, care suna cam asa:

" Erai viata mea, inima mea, dragostea mea, Alina! Ti-am spus ca sunt in stare sa ma impusc pentru tine, draga mea. Uite ca am facut-o... Te iubesc din tot sufletul meu!"

| OtipaOarecare a răspuns (pentru OtipaOarecare):

Scuze de emoticoane, nu este locul lor acolo, incearca sa le ignori:* Pa te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Andarock):

Am citit povestea ta si am incepus sa plang asa tare m-a atins ( chiar daca nu e reala )

| Dragoescu_Alin_1981 a răspuns:

Salut,

Poti intra aici: http://povesteata.eu/
Gasesti peste 1.000 de povesti de dragoste adevarate...

| TraiestetiViata20 a răspuns:

Mai vrei poveste de dragoste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://povestesaunu.blogspot.ro