| seherezad_2617 a întrebat:

Buna weekendu acesta este ziua celui mai bun prieten al meu, si desi il cunosc destul de bine, desi stiu ce. i place nu stiu ce cadou sa. i iau. As vrea si eu niste sfaturi va rog frumos. [Adica asa daca ar fi un cadou simplu as putea obluza/esarfa/ceas/bratara. Doar ca vreau sa fie ceva special, ceva care sa dea mereu de el, sa. l poarte mereu. Stiu ca va ganditi ca orice cadou din partea mea ar fi special pentru el doar ca vreau sa fie, nu stiu... sper ca intelegeti]
multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Vyktor_6375 a răspuns:

Salutare! Din punctul meu de vedere un cadou trebuie să fie simbolic. Să dau un exemplu hilar: sa faci cadou cuiva bomboane sau mai rău, bani. Este ceva foarte superficial din moment ce bomboanele le termini în 30 minute singur si abia apuci o bomboana daca e ziua ta si cel din urma nu este demn de un prieten adevarat. Eu am primit de la un prieten de ziua mea cadou un talisman din argint vechi de 400 de ani care reprezintă coada unui dragon și poartă noroc. Dar mai presus de toate știa că mi-e îmi plac ființele fantastice, mai ales dragonii. Cadoul a fost luat de la un târg de antichități și îl port zilnic. Dacă la asta te referi atunci depinde de ce persoană e prietenul tău și cât de bine îl cunoști. Dacă vrei să fie ceva cu adevărat special mergi la un nivel mai profund de exterior și ia-i un cadou care să fie aproape de ce vrea inima lui. De obicei un cadou simbolic este unul simplu dar care atinge o persoană până în adâncurile sufletului său dacă îl nimerești. Sper că te ajută. Baftăhappy

1 răspuns: