| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa imi spuneti ce as putea sa fac sa fiu mai curajos. Din pacate, mai toti copii fac misto de mine la scoala, iar eu fiind o fire mai timida de fel, nu am curajul nici macar sa ridic tonul la ei, dar altminteri sa dau in ei. Totul porneste de la faptul ca eu am note foarte bune.
Oricum, o alta problema o reprezinta faptul ca nu am avut nici macar o prietena pana la varsta de 19 ani pe care o am in momentul de fata.
Deci, as dori sa ma ajutati in legatura cu doua lucruri:
1. Cum sa fac sa nu ma mai i-a toti la misto?
2. Ce as putea face sa am si eu in sfarsit o prietena?

Răspuns Câştigător
| No a răspuns:

1. Si eu am avut problema asta acum 2 ani. Era nasol, in fiecare zi din an nu scapam fara a fi luata la misto. trist.foarte trist crying. Dar cu timpul, toti au devenit mai buni cu mine si acum ma simt in sfarsit apreciata happy.dar pana am ajuns aici am trecut prin multee ( i-am spus la diriginta, parinti, uneori m-am batut cu ei, am injurat si eu, i-am ignorat ).dar intr-un sfarsit, eu am fost cea care rade la urma happy Si inca ceva : AI incredere in tine! Crede-ma, si eu sunt timida, dar cand trebuie, e nevoie sa ai si u curaj in tinewinking!
2. Prieteniaa.un lung capitol! straight faceSi eu am crezut ca BFF a mea e cea mai grozava, ca suntem si vom fi prietene pe veci. dar cu timpul.ea s-a schimbat, s-a plictisit de mine si si-a facut alti prieteni.cu mine mai discuta acum ocazional. E greu sa gasesti prieteni adevarati. Abia acum, la 14 ani, am gasit si eu o prietena cu suflet bun.
Asa spun eu : Prietenia e ca un trifoi cu patru foi, greu de gasit, dar norocos daca il ai! happy Ca sa iti gasesti si u o BFF adevarata, trebuie sa cauti cu multa atentie, daca vrei sa o gasesti! Si inveseleste-te happy BE yourself, be happy.Si intotdeauna sa ai incredere in tine! Bafta la gasirea unei frumoase prietenii!winking

5 răspunsuri:
| FunKyPunKyGirl a răspuns:

Pai in primul rand uitete in oglinda si fa-ti un look mai misto...comenteaza la ei daca se ia de tine si raspundele cu aceeasi moneda. spune-le ca daca lor le e ciuda ca ai note bune sa puna mana sa invete sa nu se mai ia de toti ca o sa o pateasca rau.si incearca sa fii mai glumet mai de gasca.prietena alegetio uh doar trebuie sa o cuceresti.

| Dulke a răspuns:

Deci,nu tupeu dintr-o data te va face sa nu mai se ia de tine, daca ai spus ca esti destep ar fi cazu sa te imprietenesti cu ei,,dandule la teste doar sa vada ca esti de treaba, iar daca le dai un deget si iti ia toata mana e cazul sa le zici de la obraz atunci or sa vada ca nu esti "pampalau", cu prietena,, eu zic sa ai rabdare sa vina ea la tine,, toti avem cate o pereche si ceva scris, o sa iti gasesti tu ofata poate mai timida ca tine care te va scoate la lumina,, ma refer ca te va impinge de la spate timiditatea ta te face mult mai feminin si mai bland este ceva special la un baiat, crede-ma o fata cu capu pe umeri cauta cu o disperata nevoiede baiati ca tine,,,

| Candice a răspuns:

Ionut, daca ei fac '' misto '' de tine inseamna ca sunt invidiosi pentru situatia ta scolara tongue Nu ar trebui sa renunti la invatat pentru ei. Tine minte, peste cativa ani ei vor fi prosti care n-au invatat si tu vei fi desteptul care a fost la locul lui. Nu cauta sa ii provoci, mai bine ignora-i. In legatura cu fetele, incearca sa fi mai sociabil tongue Ele nu cred ca fac misto de tine, cel putin cele inteligente nu. Ai grija ce fata alegi happy
Succes si nu te lasa intimidat de vorbele celorlalti

| LotusRadioactiv a răspuns:

Depinde daca esti inca la liceu. Tu esti mult mai matur decat colegii tai, iar ei nu isi dau seama de acest fapt, de aceea se comporta copilareste cu tine. In principiu, sunt invidiosi oarecum. Tu nu trebuie sa fii afectat si raspunde-le inteligent, sa arati ca exista caltitati mult mai pretioase decat un asa zis "curaj" conceput de ei.
In legatura cu prietena, daca esti la liceu, nu-ti fa griji, la facultate vei gasi fete mult mai inteligente care vor stii sa te pretuiasca happy
Daca totusi esti la facultate atunci colectivul care este langa tine nu ti se potriveste si ai putea sa te inscrii in alte activitati pe care sa le practici in timpul liber. Multa sanatate happy

| Annitu a răspuns:

Curajos... dar nu destul http://annitu.com/curajos-dar-nu-destul