| Ursfelix a întrebat:

Buna ziua TPU sun baiat si am 14 ani, sunt din oradea si sunt pasionat de pistoale airsoft.
Va rog! ajutati-ma!
Va rog raspundeti-mi la urmatoarele intrebari!
1.Cum imi pot cumpara un pistol airsoft (spring) fara sa ii includ pe parinti?
2.Un pistol airsoft cu urmatoarele date poate sparge ceva?
Sa fie pistol airsoft spring, full metal, minim 400g, 100m/s, bile de 0, 20g.
3.Pot sa ma duc cu pistolul airsoft (spring) la poligon singur fara sa vina parinti cu mine?
4.Pot sa-l folosesc la 14 ani?
5.Pot sa merg cu el pe afara si sa trag cu prieteni dupa flacoane sau doze de suc?
6.Pot sa amenint cu pistolul un bataus fara sa trag in el?
7. Daca ma vede politia are ceva?
8. Daca merg cu el pe afara o sa-si dea seama oameni ca e pistol airsof ci nu de jucarie? ca multi copii merg pe afara cu pistoalele dupa ei.
9. Daca n-am voie sa merg cu el pe afara am voie sa trag cu el prin casa du.pa tinta?
10. Pistolul airsoft spring cu datele de mai sus + 1000 de bile de 0, 20g fara nici un accesoriu cat costa?
Va multumesc mult!

1 răspuns:
| Varzar_Raul_1999 a răspuns:

Salut.
1. Nu prea poti
2. Nu ai ce sa spargi cu un pistol airsoft spring
3. Da
4. Da, airsoft-ul nu necesita permis
5. Da
6. Mai bine nu incerci laughing
7. Nu
8. Oricine poate folosi un airsoft
9. Daca vrei sa umpli casa de bile, da
10. Pistol stock de 100 m/s nu stiu unde o sa gasesti, dar probabil ca dai 100-140 de lei pe pistol si inca 20 pe bile
Sper ca te-am ajutat