| anonim_4396 a întrebat:

Salut am aproape 13 ani si ma intrebam cum pot face rost de o arma AIRSOFT, legal de preferat.
Si daca se poate sa imi raspundeti la urmatoarele intrebari :

1) In caz ca am la mine o arma airsoft iar cineva ma ataca am voie sa trag 3-4 bile in aer dupa daca el continua sa ma atace sa pot sa trag in el?

2)Exista pistoale AirSoft la preturile de 100-200RON?

3)(Daca am reusit sa il iau legal)Daca un politist ma vede pe stada cu el imi va face ceva?

4)Tatal meu lucreaza la armata unde are un poligon faptul ca lucreaza la armata ma va influenta prost/bine?

Rog Seriozitate

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti detine, in mod legal, o arma airsoft la varsta de 13 ani, L.295/2004 prevede varsta minima de 18 ani. Asa fiind nu poti cumpara sau s-o folosesti in mod legal.

| andreibp a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ai mai raspuns la inca unu cu ceva de genu airsoft erai ala cu tu nu imi zici mie ma, si ok mersi dar eu am fost cu tata la poligon si am tras cu o arma airsoft asta a fost legal pentru ca eram cu el sau ceva?

| andreibp a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ms

| Ioandelasal a răspuns (pentru andreibp):

La poligon, insotit de tata, nu este nici o problema.