| erg4me a întrebat:

Care e diferenta dintre laptop si notebook (in afara de dimensiuni big grin ) care este mai bun.ziceti avantaje si dezavantaje. voi ce aveti? poate imi dati si cateva exemple de firme, daca se poate pana in 2 000 de lei. ms mult

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Notebook este o firma mai proaspata aparuta si eu consider ca e bun dar nu prea tiajung lei asaca trebuie sati mai adaugi un pic de lei si sa til cumperi neaparat de anul nou cind e schitca asa iti ofer eu!

| Crisu_7532 a răspuns:

Notebook nu e o firma de sine-statatoare :)) Notebook-uri comercializeaza si cei de la Assus, si cei de la Acer sau HP :)
Principala diferenta intre un laptop si un notebook este, evident, dimensiunea si greutatea. Eu am un Wind Notebook mSI U100 si sunt foarte multumita de el. E mic si usor, incape lejer in geanta de umar, deci nu imi trebuie vreo geanta speciala pentru el. Alta diferenta intre un laptop si un notebook tine de display. Notebook-urile au, evident, display-uri mai mici decat laptop-urile, au mai putina capacitate de stocare a datelor si, daca vrei sa te joci vreun joc cu cerinte de sistem mari, e foarte posibil ca notebook-ul sa nu-l sustina. Eu am un laptop dar am vrut si un notebook pentru ca, fiind mic si usor, il iau cu mine la facultate si imi scriu cursurile direct pe el. Deci, daca n-ai nevoie in mod special de un notebook, ia-ti un laptop. Gasesti laptop-uri bune chiar si pana in 2000 ron. uita-te aici: http://www.emag.ro/notebook_laptop/p2/pret,intre-1500-si-2000