| erg4me a întrebat:

Care e diferenta dintre laptop si notebook (in afara de dimensiuni big grin ) care este mai bun. ziceti avantaje si dezavantaje. voi ce aveti? poate imi dati si cateva exemple de firme, daca se poate pana in 2 000 de lei. mersi mult

3 răspunsuri:
| totem a răspuns:

Hehehe, e o dragoste si-un sex intre ele. aproape o relatie gay, fiindca nu se stie daca nu cumva sunt masculine sau neutre. eu stiu ca nu e diferenta. dar nu te baza total pe mine, s-au bazat si altele si n-a fost ok.

| GabiBrasov a răspuns:

Notebook-ul o sa fie mai slab ca si performanta.
Daca vrei sa-ti iei un laptop bun, strange vreo 2. 500 de lei cam asa, si i-ati un Acer.

Laptop Acer Aspire 5738PZG-453G32Mnbb cu procesor Intel® Pentium® Dual Core T4500 2. 3GHz, 3GB, 320GB, Ati Radeon HD4570 512MB, touchscreen, Microsoft Windows 7 Home Premium

* Tip procesor: Intel® Pentium® Dual Core
* Model procesor: T4500
* Tehnologie procesor: 45 nm
* Frecventa procesor: 2300 MHz
* Tip memorie: DDR3
* Diagonala: 15. 6 inch
* Capacitate Hard Disk: 320 GB
* Caracteristici speciale display: Touchscreen HD
* Rezolutie: 1366 x 768
* Unitati citire/scriere: DVD RW
* Capacitate memorie: 3 GB
* Sistem de operare: Microsoft Windows 7 Home Premium 64 biti
* Greutate: 2. 8 Kg

2. 449, 00 Lei