| anonim_4396 a întrebat:

Care este antonimul la prost?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Destept, inteligent.

| SashaGirl a răspuns:

Destepl inteligent...si tu esti antonimul la destept rolling on the floor

| AnnA6 a răspuns:

Destept

| Bubulutsaa a răspuns:

DEȘTÉPT adj. 1. v. treaz. 2. v. sculat. 3. v. inteligent. 4. v. spiritual. 5. abil, dibaci, ingenios, iscusit, isteț, îndemânatic, meșter, priceput, (pop.) mehenghi, (înv. și reg.) pricopsit, (prin Transilv.) prinzaci, (înv.) meșteșugăreț, practic, (fam. fig.) breaz. (Om deștept.) 6. chibzuit, cuminte, inteligent, înțelept. (O faptă deșteaptă.)
Funda?

| ExpertoTpu a răspuns:

Destept,cu capul pe umeri, inteligent, descurcaret...