| Mada a întrebat:

Care este citatul vostru preferat?batting eyelashes [tin sa mentionez ca cel mai bun primeste fundita :*]

Răspuns Câştigător
| Bianca206 a răspuns:

Don’t waste a minute not being happy. If one window closes, run to the next window — or break down a door.;
Cat timp celorlalti nu le pasa ca esti trist, fii fericit!;
Incearca se definesti viata. un drum intunecat in care toti atarnam de un fir de ata. happy

37 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Mai luam o bere sau ne tiram?''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Inimi, lacrimi, zambeste, viata e frumoasa, nu te lasa, fii fericit, mananca tot din farfurie... cine fura azi un ou, maine...bla, bla.''
Sunt mult mai optimist dupa citatele astea, mi-am descoperit sensul vietii.
Aqualuna si Raul au venit cu cele mai de bun simt citate, majoritatea din restul-tipul de citate mainstream intoarse pe toate partile, care transmit acelasi mesaj fad. Scot si eu d-astea la betie, stiti cum ies?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te remarci, asta am vrut sa-ti spun.Nu mai fi distanta, fi mai comoda in amprejurimile cuiva etc. pune mai multe antrebari.MULTA BAFTA.*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Unii spun ca lumea se va sfarsi in flacari, altii spun ca in gheata. Din ce-am gustat eu din dorinta, ii cred pe cei ce spun de flacari. Dar daca ar fi sa pier de doua ori, cred ca am invatat destule despre ura, ca sa spun ca pentru distrugere e la fel de buna si gheata si ar fi suficienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"O luptă-i viaţa, deci te luptă!"

"Ai câştigat continuă, ai pierdut continuă!"

"Deşi viaţa te poate conduce acolo unde te aştepţi mai puţin, poţi avea încredere că eşti acolo unde ţi-e scris."

"Mă intreb dacă există vreo clipă când trecutul atinge prezentul."

"Mă tem că am făcut unele lucruri prea târziu în viaţă şi altele prea devreme."

| Gheonea_Denisa_1993 a răspuns:

Carte frumoasă, cinste cui te-a scris
Încet gândită, gingaş cumpănită;
Eşti ca o floare, anume înflorită
Mâinilor mele, care te-au deschis.

Eşti ca vioara, singură ce cântă
Iubirea toată pe un fir de păr,
Şi paginile tale, adevăr,
S-au tipărit cu litera cea sfântă.

Un om de sânge ia din pisc noroi
Şi zămliseşte marea lui fantomă
De reverie, umbră şi aromă,
Şi o pogoară vie printre noi.

Dar jertfa lui zadarnică se pare,
Pe cât e ghiersul cărţii de frumos.
Carte iubită, fără de folos,
Tu nu răspunzi la nicio întrebare.

| selina_6577 a răspuns:

Nihil sine Deowinking

| davanache a răspuns:

Mai facem unu'?