| TiberiuVally a întrebat:

Heyyy care e citatul vostru preferat big grin cel mai frumos primeste funda happy

Răspuns Câştigător
| nescafe720 a răspuns:

Viaţa este o tragedie pentru cel care simte şi o comedie pentru cel care gandeste.

| TiberiuVally explică (pentru nescafe720):

Foarte mistoo :X meriti fundita, dar sa vedem ce raspunsuri mai primesc

| nescafe720 a răspuns (pentru TiberiuVally):

:-)))nu raspund pentru fundite. Raspund daca pot sau stiu.

16 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

'Quo mihi fortunam, si non conceditur uti?"
in traducere:
'La ce-mi foloseste norocul daca nu mi-e ingaduit sa ma folosesc de el?"
Horatiu, Epist.1.5.12.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''You don’t have a soul, Doctor. you are a soul. you have a body, temporarily''
walter m miller

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"În mine se mai vorbeşte şi astăzi despre tine". Lucian Blaga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti ceea ce alegi. Alegerea pe care ai facut-o te defineste.
(You are what you choose. Your choice defines you.)

Dar citatul tau care este? Spune-ne si noua! happy

| TiberiuVally explică (pentru anonim_4396):

Pai am mai multe happy de ex : " Sa te fereasca Dumnezeu de ura celui care te-a iubit din suflet "
Dragostea e ca focul... daca nu o intretii, se stinge...
Pierderile te vor ajuta sa pretuiesti ceea ce ai; gustul infrangerii face victoria atat de dulce
Nu e greu sa castigi o lupta a inteligentei cu un inamic neinarmat! big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru TiberiuVally):

Chiar interesante! Ma bucur ca ni le-ai impartasit!

| TiberiuVally explică (pentru anonim_4396):

Pentru outinwinking

| Vi003 a răspuns:

Scoala nu e buna azi, daca ieri nu s-a gandit la maine. (Grigore Moisil)

| HDeNiSaR a răspuns:

"Niciodată n-ai avut suficientă imaginaţie pentru a-ţi închipui lumea fără tine. Chiar dacă n-ai mers cu vanitate până la paranoia de a crede că lumea se învârte în jurul tău, că e nerăbdătoare să audă ce spui…ţi-a lipsit inteligenţa, sau puterea de a accepta că nu însemni mai mult decât fotografiile îngălbenite pe care cineva, după tine, le va arunca la gunoi."

| Sandu3 a răspuns:

Am o singura regula! Fara reguli!

| eternitate15 a răspuns:

Timpul e prea scurt pentru cei ce asteapta, prea iute pentru cei ce se tem, prea lung pentru cei ce se vaita, prea scurt pentru cei care-l lauda, dar pentru cei ce iubesc, timpul este vesnicie!"

| Mέℓℓ a răspuns:

,,Daca iti urmezi steaua, nu poti gresi destinatia.,,
Dante Alighieri

| xGreenSmokex a răspuns:

~Mai bine mori in picioare, decât să trăiești in genunchi~