| anonim_4396 a întrebat:

Cat de norocos sunt ca fiind nascut in 2000 sa fi cunoscut in 2005 o persoana care s-a nascut in 1899, ruda mai indepartata cu mine? A murit acel an, mai avea cateva luni si ar fi facut 106 ani. Daca stau sa ma gandesc, intr-un fel sunt socat ca am cunoscut pe cineva nascut in secolul 19.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești norocos. O să fii și mai șocat dacă o să trăiești și tu 100 de ani.
Pentru asta, există stil de viață și dietă.

| raduspace10 a răspuns (pentru sadrian46):

Acum realizai ca anul a fost 2004, ca altfel ar fi facut 106 ani. Dar asta cam asa e.
Oricum e bine, sunt barbat si totusi nu beau nu fumez, ca stiu ca am un dezavantaj fata de femei in sensul sperantei de viata.