| alwayscared a întrebat:

Ma cunosc cu un tip mai mare ca mine cu 10 ani de 1 an si suntem intr-o relatie de 5 luni, l-am cunoscut printr-un joc online si ne-am vazut in vara.
El vrea sa ma mut la el incepand din ianuarie doar ca eu..nu stiu.
ma gandesc sa stau la hotel (sau la o ruda) cateva zile,sa ies cu el la o cafea,plimbare, film etc sa vedem cum merge intre noi apoi sa fac pasul sa ma mut cu el.
Nu e vorba de curatenie, mancare cat imi e de cum va fi impreuna.
Nu vreau sa avem deja certuri pe capacul de la toaleta laughing. Simt ca s`ar distruge relatia daca am locui impreuna...
Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Acum dupa ce ai dat mai multe detalii, parca nu e chiar catastrofa, adica poate el vrea cumva sa te ajute si sa aiba el grija de tine dupa ce termini studiile, dar nu pot spune sigur daca e totul roz. Adica el are 35 de ani pana la urma, normal ca ii convine...
Oricum, asculta ce-ti spune si mintea, nu numai creierul, si iti urez multa bafta!

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

10 ani? Ce varsta ai? Spune-ne si ce varsta ai, nu incerca sa ne trolezi pe aici.

| alwayscared explică (pentru GdX):

Eu am 24 iar el aproape 35, tehnic 11 ani dar am zis sa "rotunjesc' numarul happy

| GdX a răspuns (pentru alwayscared):

Atunci nu ai nimic de pierdut. Du-te la el.

| Violleta2022 a răspuns:

V-ati intalnit 1 singura data si vreti sa va mutati impreuna?
Mi se pare ca va pripiti la asa decizie importanta, mai asteapta sa va cunoasteti intai, ca mutatul asta cere un efort mare.

| MeForeverAlone a răspuns:

In primul rand, ar fi fost bine să precizezi și câți ani ai tu, sper că nu ești minoră.
Acum cu problema ta, eu nu-ți propun să te muți la el. El fiind cu 10 ani mai mare sigur a mai fost în relații cu alte fete, respectiv femei, și probabil n-o să fie pentru prima dată când locuiește cu o femeie. Dacă n-ar fi avut experiență proprie, nu ți-ar fi propus asta.
Acum eu nu știu ce să zic, nu toți tipii de pe internet sunt de încredere, mai ales că la vârsta lui încă se joacă pe jocuri...ar fi trebuit să fie preocupat de muncă, sau de altceva...
Chiar dacă îl cunoști de 1 an și sunteți împreună de 5 luni, sfatul meu este să rămâi la varianta ta, să stai la o rudă sau la hotel.
Mai așteaptă, să vezi ce fel de persoană e, ce fel de intenții are...adică, după părerea mea, poate e doar un tip care caută fete tinere și frumoase ( pentru că helloo e cu 10 ani mai mare, și asta e ceva) iar dacă ar fi fost un băiat serios nu ți-ar fi cerut să te muți cu el, să trăiți în concubinaj, s-ar fi purtat cu tine ca și cum ai fi iubita lui și te-ar fi tratat cu mai mult respect, te-ar fi dus la întâlniri romantice și așa mai departe.
După 5 luni de relație, pasul cel mare e căsătoria sau logodna, nu mutatul în aceeași casă...

| alwayscared explică (pentru MeForeverAlone):

Eu am 24 el aproape 35, lucreaza pe un salariu destul de mare acolo iar in weekend mai joaca si jocuri.
Eu mai am pana termin, studiile aici si munca, apoi gandul meu era sa plec oricum la varul meu sa lucrez acolo dar intamplator a aparut el in peisaj si drumul s-a mai schimbat. Mai are de asteptat domnul, pana sa ne intalnim deci relatia se poate termina oricum dar asa ca idee..pentru mine happy.
Iar aici ai dreptate, probabil fiind sensibila sunt mai prostuta si pic in plasa lui doar ca sunt frumoasa si tanara.
Ca intentii..pana acum este destul de romantic,m-a ajutat cu bani, mi-a trimis flori de ziua mea desi eu nu ii spusesem cand sunt nascuta, e acel "boyfriend material" big grin doar ca nu am o prietena care sa ma traga de urechi si sa vada lucruri pe care eu. orbita de dragoste, nu le vad.
Multumesc de sfat, o sa tin cont.

| MeForeverAlone a răspuns (pentru alwayscared):

Acum dupa ce ai dat mai multe detalii, parca nu e chiar catastrofa, adica poate el vrea cumva sa te ajute si sa aiba el grija de tine dupa ce termini studiile, dar nu pot spune sigur daca e totul roz. Adica el are 35 de ani pana la urma, normal ca ii convine...
Oricum, asculta ce-ti spune si mintea, nu numai creierul, si iti urez multa bafta!