| anonim_4396 a întrebat:

Cate acoarele imi trebuie ca sa imi colorez viata? laughing)
Si cat ar costa [vreau tempera laughing ]

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Verdele este pentru Speranta deci, sunt sigura ca o vrei; ti-as da si un pic de roz- mov, care vine din zambet si flori, din culoarea reginei Elisabeta, ca o picatura din licoarea tineretii atat de frumoase; apoi as aduce albastul cerului in dar si m-as contopi cu azurul, atat de convingator de puternic si de datator de mult bine; daca te-ai gandit la maro, aceasta este culoarea ce numai distinctia o aduce in plan, este diferita, te impresioneaza, te duce cu gandul la Sofia Loren si ale ei tinute stilate; dar sa aduc in plan si pe aceea care e mai greu de obtinut, care se vine imediat, acea culoare de gri distins ce numai cu perle s-ar potrivi... Si ar mai fi rosul, ce invie Speranta si Iubirea si Reusita la examen, ce coace fructele in parg, si aduce vestea ca este iar bine si cerul se limpezeste de nori... Lucien.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ee nu vrei panda? ca sunt mai ieftine rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| I'm just me a răspuns:

Multe si sunt nepretuitebig grin

| Jonsdottir a răspuns:

Pai daca pui cate o picatura din fiecare culoare pe o coala de hartie o sa te inveselesti instantaneuwinking

By Dy
Xo~Xo

| Farcas a răspuns:

Una singurabatting eyelashes
Rozlove struck

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Daca castigi la lotto s`ar putea sa-ti ajunga laughing!
nu sunt sygurathinking oricum deschide bine ochii!
viata e`n mii de culory; x

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@fantadelamaye Viata e colorata dar minciuna si lacrimile o decoloreazawinking

| benetton a răspuns:

Destul de multe acoarele. insa ceea ce conteaza este sa stii cum sa le folosesti...acestea nu sunt ca cele obisnuite.sunt mai delicate insa dureaza mai mult si stalucesc chiar si in intuneric(in momentele dificile)

| monyk a răspuns:

Buna, te costa destul de mult, coloreaza cu cat mai multe culori, dar nu lasa culoarea neagra sa patrunda in desenul vietiihee hee

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Pai atunci cumpara temperarolling on the floor!
sau din alea la pastila!happy
da dureaza mult so colorezi!sad
lasa ca se coloreaza ea syngura:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care ma ajuti sa imi colorez viata? bääää
laughing
by Dydee

| . a răspuns:

Te ajut eu sa-ti vopsesti viata, da' doar in rosu si pentru asta trebuie sa-mi dai un cutit care taie bine si sa nu fugi. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M'am razgandit big grin
Nuu mai vreau sa pictez nimic laughing