| alexutzaa_1567 a întrebat:

Ce imi puteti recomanda pentru cresterea unghiilor rapid?

Răspuns Câştigător
| coxx a răspuns:

Un tratament cu lamaie.
te dai de vreo 3 ori pe zi cu ea
si lasi sa se usuce pe unghie
iar dupa 40 min te poti spala cu apa calduta!
succes!
funda?

5 răspunsuri:
| helpu a răspuns:

Gel pentru accelerarea procesului de crestere a unghiilor.De la Avon.

| dOody a răspuns:

Ulei de ricintongue e foarte bun:X

| JirebieIoana a răspuns:

Sa nu le tai,sa le lasi sa creasca,sa mananci alimente cu mult calciu pentru ca lipsa de calciu projoaca ruperea unghiilor, sa nu ai ticul de a ti le roade.
Cresterea unghiilor variaza in functia de starea nutritionala a persoanei. Daca esti dreptaci, unghiile de la mana dreapta vor creste mai repede si invers.De asemenea, unghiile de la degetele mai lungi vor creste mai mari.Varsta si perioada anului au un rol important de asemenea. Unghiile cresc mai repede vara si la persoanele sub 30 de ani.Pentru ca unghiile sa creasca mai repede trebuie sa iti misti mult mainile.Circulatia sangelui are un rol important in cresterea unghiilor.Cantatul la pian sau tastatura de la computer sunt modalitati bune de a pune sangele in miscare. Sper ca te-am ajutat!

NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi foarte bine, daca le-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (Ca), Zn (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin, dar si foarte eficient - umpli un vas cu apa calduta, dezolvi cateva linguri de sare in ea, si iti tii mainile in apa sarata 20 min - 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mult mai repede. Exista si niste lacuri pentru intarirea unghiilor de la diverse firme (da o cautare pe google!). Iar zeama de lamaie albeste unghiile ingalbenite (poate vei avea nevoie). Succes! Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu există tratament care să stimuleze creșterea rapidă a unghiilor!
Mergi la farmacie și cere gel pentru îngrijirea unghiilor, nu costă mai mult de 4-5 ron.
Pa, pa.