| sweety206 a întrebat:

Hey, uleiul de ricin este bun si pentru cresterea unghiilor daca da cam in cat timp da rezultate daca nu imi puteti da alte sugestii pentru cresterea unghiilor?

8 răspunsuri:
| christina94 a răspuns:

Iti spun din proprie experienta ca uleiul de ricin face minuni. Te dai seara pe unghii timp de 2-3 saptamana. Si iti recomand Intaritor de unghii cu vitamina B5 de la FARMEC (5-6 lei). acceasi problema o aveam si eu. plus ca eu imi rodeam si unghiile laughing). bafta :*

| AleGsZ a răspuns:

Eu stiu ca unghiile cresc regulat (la toti oamenii) cu 5mm/zi mi se pare, nu mai stiu sigur...Dar eu zic ca te alimtentezi cu mai mult calciu si magneziu

| Alyceee a răspuns:

Calciul si ulei din vitamina A. happy

| girlbrushedpink3 a răspuns:

Buna, uleiul de ricin sigur nu este bun pentru unghiilaughing dar poti incerci sa te alimtentezi cu mai mult calciu si magneziu sau exista si calciu care se aplica pe unghii ca un lac. bafta!

| ritza200 a răspuns:

Sa nu iti dai cu ulei de ricin pentru. ca in felul asta o sa iti creasca unghiile pest 3 ani (((nu mint ))))) ((((asculta bine )))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este bun şi pentru creşterea unghiilor. În schimb este folositor la creşterea mai repede a părului. Baftă!

| MariaAww a răspuns (pentru anonim_4396):

Da este bun dar si uleiul de masline si mai multe uleiuri sunt bune si lamaia dar in nici un caz pentru par pentru ca cine isi da cu ulei in par o sa aiba parul uns tot timpul...dar pentru unghi este bun si trebuie sa te dai regulat in fiecare zi.eu ma dau cu ulei de masline si le am mai mari dar si mai tari si in o luna sau 2-3 saptamana o sa vezi rezultatul happydai funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariaAww):

Draga mea, pentru păr se foloseşte uleiul de ricin, ca să crească repede.
Şi nu este uleios, pentru ca se aplică cu un anumit tratament!