| GenOanu a întrebat:

Imi puteti recomanda ceva pentru cresterea parului si indesire?

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Câteva ponturi pentru un păr lung și sănătos : trebuie să ai o alimentație sănătoasă, bogată în vitamine și Ca (calciu), să-ți tunzi vârfurile inestetice o dată la două luni, și să îți aplici o mască pentru creșterea părului în fiecare săptămână.
O poți face acasă, din : ulei de ricin (ajută la îndesirea acestuia), ulei de măsline, gălbenuș de ou, vitamina A și E (fiole) și ulei de migdale (pentru un aspect sănătos și mătăsos).
Baftă!

| Laura46 a răspuns:

Daca iti cade parul s-ar putea sa ai probleme hormonale(eu am cu glanda tiroida) a nu se confunda cu obezitatea celor care sufera de glanda.Un endocrinolog bun iti va trata problema si astfel si cosurile dispar si parul nu cade. Daca e pe stres,atunci Vitamina A(biofarm) si ulei de ricin o data pe saptamana masezi DOAR scalpul bine apoi acoperi c ceva, dormi cu masca in par, a doua zi speli bine.De 3 ori consecutiv am facut masca si nu mai cade deloc parul

| 12alex12 a răspuns:

Fa-ti o masca cu avocado, galbenus, zeama, de lamaie amesteca 10min pune-l la frigider 10min du-te la baie fa-ti o baie puneti crema pe par si stai 7min cu ea mie mi-a mers funda?

| 12alex12 a răspuns:

Am uitat 1 avocado 2 galbenusuri zeama din 1 lamaie sati iese o crema cu bucatele de avocado

| dadutzza a răspuns:

Ulei de ricin sau ulei de maslinewinking