| shadow999 a întrebat:

Ce inseamna cand un baiat te uita la tine, cand te uiti la el intoarce privirea, ii lucesc ochii cand te vede, atunci cand te intorci in spate sa te uiti la el se face brusc ca scrie sau ca are alta ocupatie, ori ii zice colegului de banca ceva apoi brusc schimba subiectu', te priveste si iti zambeste, cand te uiti la el si vorbesti cu el lasa privirea in jos si nu te priveste: decat atunci cand nu te uiti tu la el. Inseamna ca te place, simte ceva pentru tine, sau nu se intampla practic nimic?

Răspuns Câştigător
| ladybug23 a răspuns:

Inseamna DRAGOSTE. sau daca nu dragoste, macar simpatie :p

eu zic sa ii acorzi mai multa atentie baiatului respectiv happy

dar lasa-l pe el sa faca primul pas. daca e genul de baiat rusinos, fa-l tu.

in cazul in care nu vrei nimic cu el... nu il ignora cu indiferenta dar fii putin mai departata de el happy.

sper ca te-am ajutat:*:*

funda?batting eyelashes

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Cum ai vazut tu ca-i lucesc ochii
parca ma vad pe mine acum juma de an.tot ce misca mi se parea ca face ca se uita la mine, ca zisa lucrul asta cu dublu inteles, ca mereu se ia de mine, ca numai cu mine vorbeste.
aiureli.nu stiu ce sa zic in cazu tau. poate te-o si placea.
eu nu pricep de ce se complicaoamenii atat cand lucrurile ar putea fi mult mai simple?!

| InLove a răspuns:

Simpatie, ii atragi atentia, sau ai ceva pe fata laughing) glumesc! cred ca te simpatizeaza sincer, adiak, daca si in timpul pauzei iti acorada o atentie ca sa zic asa, mai '' speciala ''

| JustMe a răspuns:

Depinde... poate pur si simplu se uita la tine. Si eu ma mai uit la baieti fara sa imi placa de ei si intorc capul cand se uita la minelaughing. Poate te place, poate nu. Bine, depinde si cati ani aveti, daca baiatul e timid sau tupeist...

| shadow999 explică:

@JustMe el e timid laughing si nu avem decat 14-15 ani big grin

| JustMe a răspuns:

Atunci cred ca te placebig grin

| shadow999 explică:

@JustMe big grin. Azi la scoala am avut poezia "dorinta" de M. Eminescu si cand l-a pus profu' s-o cuteasca... a ajuns la a 2 a strofa si avea lacrimi in ochi si eu la fel si zice " nu mai pot citii" rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E tare voi doi cred ca va placeti reciproc nu? de ce nu incercati ceva?
/

| shadow999 explică:

Pentru ca ii e frica sa nu-l fac sa sufere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il placi fa tot posibilul sa va apropiati nu lasa ca sa se piarda vraja cred ca e foarte frumos sa gasesti un baiat care sa te placa asa. deci cel mai bine e sa il abordezi u dar discret sa nu creada ca esti vreo disperata