| AnaMariaidk a întrebat:

Am si eu o intrebare happy
Ce inseamna daca dintr-un grup de baiat, numai unul se uita la tine? iar cand tu te uiti la el, intoarce privirea la prieteni sau in alta parte si se preface ca nici nu s-a uitat la tine, si incepe sa zambeasca rusinos, timid. nu stiu. Imi place de un tip de la mine din oras, si uneori ma mai uit la el, si alteori il mai prind uitandu-se la mine dar imediat intoarce privirea, dar alteori chiar daca vede ca-l vad ca se uita la mine, continua si dupa, si se mai uita 5-10 secunde in ohii mei, apoi imi zambeste dulcee happy si intoarce privirea... si tot asa... si ma gandeam, oare inseamna ceva? nu stiu. Si eu ii zambesc. vreau raspunsuri sincere va rog :* dau funda.

Răspuns Câştigător
| SelenatorGx3 a răspuns:

Se comportă ciudat în compania ta şi a prietenilor, pentru că nu vrea să se facă de râs spunându-ţi că te place. Sunt sigură că şi tu ţi-ai dat seama că te place. Dar dacă eşti confuză, vorbeşte cu el departe de ochii prietenilor... Şi poate iese ceva. xD

| AnaMariaidk explică (pentru SelenatorGx3):

Problema e ca nici nu ne cunoastem macar. Ne stim doar asa, cand ne vedem..adica daca cineva i-ar arata o poza cu mine, si l-ar intreba daca ma stie ar zice ca da, din privire doar laughing..si eu la fel, pentru ca in fiecare zi il vad si trec pe langa el, si se uita la mine, nu stiu.

| SelenatorGx3 a răspuns (pentru AnaMariaidk):

Atunci fii prietena lui, vorbeşte despre ce îi place şi fii tu însăţi. (Mulţi spun că a fi tu însăţi e doar ce spun bătrânii, dar uneori chiar merge. Şi de ce să nu meargă şi în cazul tău?)
Dacă eşti deschisă şi îi dai sfaturi, şi eşti haioasă sigur o să se îndrăgostească.
Ai grijă să nu îi spui că-l placi prea repede, ca să nu-l derutezi. Lasă-l să facă el primul pas. :''3 Aşa o să te creadă nebună şi obsedată...

| AnaMariaidk explică (pentru SelenatorGx3):

Eu mereu sunt eu insami. Nu-mi place sa ma prefac, iar apoi o persoana sa se ataseze sau sa se indragosteasca de alta persoana falsa din mine ...sa zic asa. Deschisa da sunt, chiar foarte, dau cele mai bune sfaturi, si nu ma laud, asa ma lauda toti prietenii mei happy si haioasa sunt pentru ca am si simtul umorului, imi place sa glumesc foarte mult, face parte din mine distractia ai amuzamentul, ca si din el, am observat. Dar noi nici nu ne stim, n-am vorbit in viata noastra! Plus de asta, el e mai mare ca mine cu 5 ani, desi seamana de 15-16ani, putin mai inalt ca mine, din cauza tigarilor nu a mai crescut whistling si ma gandesc ca nu se uita el la o boraca ca mine straight face

4 răspunsuri:
| borntotwerk a răspuns:

Cred ca te place.dar nu stie cum sa iti spuna pentru ca e cu prietenii lui.:-P