| allesya_7750 a întrebat:

Ce inseamna DNB? fundatongue

8 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Este vorba de tipul de pariu "draw no bet"

| Mik3 a răspuns:

Drum and bass http://ro.wikipedia.org/wiki/Drum_and_bass
fundita :D

| maryyyaaa a răspuns:

Do Not Bother presupuntongue

| cossmy a răspuns:

Drum and (&, n' ) bass

| doriiy a răspuns:

Dum and bass xD

| me a răspuns:

E un dans drum and bass

| XxYoLarisaXx a răspuns:

E un dans: drum n' basshappyfundita?big grin

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

Drum and bass (sau drum'n'bass și abreviat DnB) este un stil de muzică electronică numit și jungle. Acesta își are originea la începutul anilor '90 în scena muzicală de breakbeat hardcore și rave din Marea Britanie și a luat ființă când armoniile de bas din reggae au fost mixate cu ritmurile breakbeat de hip hop și influențe din techno, dar pe o viteză mărită. Pionierii ca DJ General Levy au devenit rapid starurile acestui gen pe atunci încă denumit jungle. Mai târziu, producători precum Goldie sau 4 Hero au transformat acest curent și l-au direcționat mai mult într-o arie instrumentală, folosindu-se de sub-genuri ca techstep și apropiind acest stil mai mult de techno. Dintre cei mai cunoscuți artiști DnB sunt Shy FX, Ed Rush & Optical, LTJ Bukem, Goldie și Roni Size.

Acest gen muzical, având aproape în totalitate originea în Anglia, se bazează pe una dintre cele mai complexe forme ritmice ale muzicii de dans, compusă în special din breakbeat-uri și ritmuri rapide și foarte rapide. De obicei, fiecare melodie este complet instrumentală, axându-se pe ornamentații de tobe rapide și linii de bas... e dpe wikypedialaughing