| andreea_4204 a întrebat:

Ce inseamna lol?big grin
. fundatongue

Răspuns Câştigător
| AdrianaSmileBă a răspuns:

LOL= Laughing Out Loud, dar e posibil sa mai gasesti si ROFL(Rolling On Floor Laughing) si LMAO(Laughing My Ass Off).

funditaaapuppy dog eyes?/

11 răspunsuri:
| LoL a răspuns:

In realitate: LOL=Laughting out loud(rad foarte tare e foarte amuzant ceva de genu inseamna)
la T/A:LOL=La o laba(...mai bine sa nu stii ce inseamna laba)

| AndreiZz a răspuns:

Laughing out loud - multe rasete...

| Laviiiiii a răspuns:

1.lol=logic
2.lol=ce amuzant(in loc sa razi spui lol, e ca un fel de ras)
Are 2 intelesuri dar cand folosesti intelesul de la punctul 1. prelungesti oooo-ul in pronuntie adica-looool. sper ca ti-am fost de folosbig grin

| emosoul a răspuns:

LOL-Laughing Out Loud. Uita-te peste tot pe net ca asta scrie, nu alte prostii.Si in niciun caz nu inseamna logic, multi de asta il folosesc.

| AndreeaEma a răspuns:

Buna! LOL= este abrevierea de la laughing out loud sau laugh out loud, cea ce inseamna "razand cu voce tare " O seara frumoasa sa ai

| AL3XandraAnndreutza a răspuns:

Are doua intelesuri:cel vechi fiind:"logic" si cel nou este"lol-ce amuzant/a esti". Funda?batting eyelashes

| ReaperAlex a răspuns:

Lol inseamna ceva amuzant.
de exemplu daca eu zic acum ''loool'' inseamna ca intrebarea ta este amuzanta.

| BeibiiQutz a răspuns:

1:Lol =Lot Of Laughts
2:Laughing Out Loud

| karinutzza a răspuns:

Lol=vai sau ioi dar se scrie lol ca sa nu pari taran lol=ioi=o mirare amuzanta, fericita trista etc. funda plzz

| Monica_7286 a răspuns:

Laughing out loud*
mor de ras*
asa stiu eu

| Anddra13 a răspuns:

Inseamna lots of laughs tonguekiss