| mardeamor a întrebat:

Ce inseamna pentru voi fetele cuvantul "pitzipoanca"? Sunteti vreuna de pe aici pitzi?laughingCe credeti despre pitzipoance?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Pitzipoanca...thinking hmm...eulaughing

28 răspunsuri:
| Ploaia a răspuns:

Pitipoanca mai e cum e, dar sa fii o fata cocalar sau cocalara? asta e naspa

| miauu a răspuns:

Asadar, esti/este pitipoanca daca:

1. Esti tunsa cu breton.
2. Iti faci buze de Angelina Jolie doar cu ajutorul rujului.
3. Ai telefon scump, pe care nu primesti nici un telefon.
4. Soneria telefonului e: cea mai difuzata piesa de la Kiss FM, o manea, ceva nastrusnic (cazy frog, te cauta un fraier etc.).
5. Garderoba ta contine: blugi cu talie joasa impodobiti din plin cu strasuri si/sau motive chinezesti (dragoni, flori, porumbei etc.) si/sau o fusta pe care o purtai la 15 ani in combinatie cu o pereche de colanti.
6. Fiecare propozitie din discutia cu prietena ta cea ma buna incepe cu fata – semn ca te-ai civilizat oleaca si nu mai folosesti fa.
7. Fiecare discutie la telefon se incheie cu te pup pa – a se citi articolul lui de ce?
8. Jobul tau presupune interactiunea cu lumea: vanzatoare in mall, ofiter de credite la BRD, sampler, fotomodel la auto-showuri, animatoare in discoteca.
9. Ai o masina despre care nu stii decat ca are 4 roti si un volan.
10. Detii o oja de culoare: magenta, cyan, rosu-carmin, negru, fuxia.
11. Stii sa gatesti: cereale cu lapte si apa plata cu lamaie.
12. Stii secretele tuturor discotecilor din oras (ce chelner serveste bine, unde e mai ieftin, cand sunt petrecerile la care vin oameni cu bani).
13. N-ai fost in viata ta la munte (daca ai fost, ai urcat in tocuri cui).
14. Contul de Haifaiv e primul lucru pe care-l verifici dimineata.
15. Te machezi in bar/in autobuz/in masina (in mers sau la semafor).
16. Daca te saluta pe strada unul chel mai negricios si mai mic de statura crezi ca te-a salutat Ronaldo. Daca nu e chel, e Cristiano Ronaldo (diferenta dintre cei doi e nesemnificativa pentru tine).
17. Daca proful de la facultate (drept, comunicare, economie) iti pune 4 inseamna ca are ceva cu tine. Daca-ti pune 10 inseamna ca te vrea.
18. Telefonul (verde, roz sau alta culoare nefireasca pentru un telefon) e cu clapita si e cel mai bun aparat foto pe care il poate concepe mintea ta.
19. Daca partenerul de discutie pronunta cuvantul metempsihoza ai senzatia ca te face bolnava mintal.
20. Te-ai enervat citind cele 19 indicii expuse mai sus, pentru ca se potrivesc in totalitate personalitatii tale si, desi le consideri niste chestii normale, te agaseaza gandul ca lumea te citeste de la o posta.

lolita
| lolita a răspuns:

Pitipoanca=duduie, imbracata eventual Versace, Armani si asa mai departe, cu fite pe masura inteligentei sale nule, si doritoare de vile, masini si haine scumpe pe care le obtine ori de la un chelios cu masina de teren ori de la un batranel plin de bani cu probleme de potenta. rolling on the floor.
eu nu sunt pitzipoanca deoarece anulez toate dovezile de mai sus, si nu ma imbrac in roz, nu ma rujez cu roz, nu-mi fac poze singura cu ochelarii de soare in casa etc.
o pitzipoanca este opusul unui emo la caracter si imbracaminte dar au o singura asemanare: vor sa iasa in evidenta cu orice pret. laughing

| Crs a răspuns:

Pai chiar asa, ce inseamna? :-J
Ma imbrac si cu roz uneori, imi fac si unghiile roz uneori, ma dau si cu ruj roz uneori, intr-un club imi place sa ma machiez mai mult, in rest ceva finut.
Mai @ Madu straight face!
1. Esti tunsa cu breton.
Daca esti tunsa cu breton esti pitzii? rolling on the floor
Pai la unele fete care au fata lunga si chiar le sta bine cu breton si le avatajeaza ce ar trebui sa faca? Sa nu isi mai faca breton ca o sa fie pitzii? straight face
4. Soneria telefonului e: cea mai difuzata piesa de la Kiss FM. Pai ce melodie ar trebui sa isi puna? Manea? Mai bine o piesa de pe kiss fm...happy
5. Garderoba ta contine: blugi cu talie joasa --- tu porti blugi cu talia pana la buric? confused
7. Fiecare discutie la telefon se incheie cu te pup pa - si tu nu zici niciodata te pup pa pa?
10. Detii o oja de culoare: magenta, cyan, rosu-carmin, negru, fuxia. -- ce e rau in asta?laughing

Adelina tu ce crezi despre pitzii? Esti una din ele?
Eu cred ca da, daca ar trebui sa ma iau dupa unele criterii scrise mai jos de madu. straight facelaughing

| Sara2 a răspuns:

°º•★Madu★•º doar varianta 15 se incadreaza la o pitzipoanca restul nu mi se par, le face toata lumea atat fetele cat si baietii, iar unele puncte nu isi au rostul nu au logica, pitzipoanca inseamna sa iti dai aere, sa fii fitoasa fara rost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ai fi una, ți-ai cam da seama cum ar arăta. Dar poza de la avatar te trădează...

| Bubble a răspuns:

Asadar, esti/este pitipoanca daca:

1. Esti tunsa cu breton.
WTF?raised eyebrows
Nu ma machiez da de 4 ani iti piti si nu stiam?happy Nu mai vorbiti aiurea sau copy/paste

| AndreeaG a răspuns:

Pentru mai multe informatii, contacteaza site-ul www.pitzipoanca.org :))...

| LaMisto a răspuns:

Si eu sunt cateodatablushing laughing

| mardeamor explică:

Dupa poza semanam asa ca suntem 2 pitzilaughing

| roxy_5007 a răspuns:

Pitipoanca e o pasare cum e la reclama aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai Madu. tin sa te anunt ca daca ai breton nu esti pitipoanca si multe alte criterii pe care le-ai spus tuhappy...nu este nimic adevarathappy si daca poarta blugi cu talie joasa, so what? tu ce porti draguta? fuste pana in pamant sau ce porti? nu vreau sa te superi dar daca nu sti ce inseamna numai deschide gura:* TE PUP PA~! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fata pitipoanca este mereu cu capu prin aer si vrea foarte multi bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt deloc o pitzipoanca...si nici nu o sa fiu in viata mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, fete de 15, 16 ani, frumoase, dar prostute grrrramada! :-) Vor sa fie centrul atentiei, vorbesc mult si neintrebate, au impresia ca pot purta discutii in orice domeniu, ies in fiecare zi cu alt baiat, sunt superficiale, le intereseaza doar tocurile cui si aspectul cat mai provocator. Eventual viseaza sa faca facultatea la particular sau fara frecventa, si sa se lanseze in show biz, fara sa aiba pic de talent...

| Misssy a răspuns:

Eeu nu-s pitZi sunt cocalara

| SexyBarbieDoll a răspuns:

Eu sunt pitzipoanca si sunt mandra de asta! Numi pasa de ceea ce zic cei din jur...eu stiu ca sunt o fata aranjata si ca dau mare pret pe felul in care arat, de fapt asta inseamna in viziunea unora "pitzipoanca".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred in tampeniile astea... si sunt de-acord cu vulpixwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Babalas draga si eu am 12 ani am breton si nu is pitzi nu folosesc mult machiaj am telefon scump ma suna des am si haine de firma dar nu ma laud cu asta si nici nu imi fac poze si le pun pe hi5 si scriu " frumusica nu?"
pff laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pitzipoancele sunt fete care asculta numai manele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea pitzi sunt machiate foarte mult, sunt foarte "mataite", si ce e cel mai important: SUNT SUPERFICIALE!

| szoniii a răspuns:

laughing)...deci daca folosesc luciu de buze roz, ma imbrac cu haine la moda din magazine renumite[nu versace etc ca nu stau nimic chiar atat d bine financiar], am prieten care sta destul de bine financiar, are o masina d fite e mai mare cu 3 ani decat mine [eu am 17] happy, imi place culoarea roz, clar si alte culori nu pot spune ca toate lucrurile p care le detin sunt roz[deja ar fi patetic]imi place sa ma aranjez si s arat toata ziua bine, ma fardez in tendinta cu ocazia[strident numai seara l o ocazie speciala dar nici atunci foarte], folosesc farduri de firma, ma intind cu placalaughing, dar va asigur eu ca nu am parul ars imi tai varfurile o data l luna,[sh maximlaughing)]ma pensez si ma vopsesk l salon... da si imi verifik hi5 p fiecare zi sau l 2 zile eventual; sh imi place sa intoarca lumea capul dupa mine p str daca arat bine de ce nu[si mai ales ca totul e natural]ce e frumos si lui dumnezeu ii place; asta inseamna ca sunt pitipoancarolling on the floor); fetelor va inselati; daca voi nu aveti posibilitati, stil, asta nu inseamna ca trebuie sa fiti invidioase pe fetele care chiar arata bine, carora le place s se aranjeze; stiti cum arata o piti, va spun eu si s va intre bine la cap; sunt fetele acelea care umbla in orice moment al zilei cu sanii mai mult de jumatate p afara, fundul gol(adica ca rochite care cand merg se ridica si li se vede tot); care isi fac poze sa isi arate chilotii si sutienul de la chinezi, care au niste prieteni de varsta cu tatal lor, care o ia in gura sh o mesteca ca p guma, care sunt lipsite de stil si isi pun haine p ele uneori si cu eticheta s se vada firmawinkingdar nu se uita cum arata; care se culca pentru bani; care nu stiu s se fardeze si isi pun o mie d culori in tonuri diferite; mai bine spus pitipoance sunt acelea cre isi ia sacou si cu adidasi si perle la gat. ok? acum ati inteles!? orkm putin ma intere parerea unora[o spuneti din invidie]; si nu sunt proata daca fac toate lucrurile p care le-am mentionat mai sus in primele randuri; daca as fi fost proasta nu as fi in cel mai bun liceu din orasul in care locuiesk si nu as fi avut media peste 9, 50 in fiecare an; asa ca prima data info si apoi vb; nu mai criticati voilaughing))uitati`va l voi sh dupa mai vb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miauu:
1. Esti tunsa cu breton. 3. Ai telefon scump, pe care nu primesti nici un telefon. 5. Garderoba ta contine: blugi cu talie joasa
Eu sunt tunsa cu breton!
Port blugi cu talie joasa![ce vrei? sa-mi iau cu talie pana in gat?]laughing
Am telefon scump!
Si nu inseamna ca sunt pitipoanca...Adica daca iti permiti dc sa nu ai tell scump?thinking
Si daca imi sta bine cu breton...nu imi fac ca par a fii pitipoanca?
Draga meastraight face
Mai gandeste-te inainte sa vb toate asteawinking
Fara supararehappy

| Al3xutzza_3867 a răspuns:

Iti zic eu ce inseamna o adevarata pitipoanca:

1. o pitipoanca isi pune implanturi de marimea 50laughing
2.se macheaza cu tone de farduri.si fondul de ten este iesit in evidenta de la 1 km
3.hainele : fusta de o palma sau poate jumatate:S, poarta maieuri scurte
4.fitzele sunt supreme la pitzy
5. etc...etc

nussss pitzy dar am vazut!
o pitzypoanca se recunoaste imd dupa:
-comportament
-machiaj
-etc

laughinglaughinglaughinglaughing

| barby_9120 a răspuns:

Uita-te la Simona Senzual si vei afla laughing cum vorbeste cum se imbraca si cum se manifesta in general.

| Tabytha a răspuns:

E o fata fitoasa care se imbraca aproape cu nimic dar scump, si care e "indragostita" nu de barbati ci de banii lor

| EmmMarie a răspuns:

O pitipoanca inseamna o fata de cartier, cu pantaloni cu talia joasa cu multe paiete pe ei, cercei imensi de preferat roz, telefon cu sclipici etc big grin