| Jessica a întrebat:

Ce inseamna pentru voi pitzipoanca sau cocalar?

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Pitzipoancă - Fata care se crede cea mai tare din parcare și are impresia că e cool să fii așa, fata care ar face orice pentru popularitate, altceva nu o interesează. Pițipoancele nu sunt neapărat curve.
Cocalar - distrus de cartier care se crede mare șmecher, care trăiește în universul lui din pungă, care crede că e Cool și marfă să asculți muzică de ***** (manele, rap comercial etc.) și să înjuri, să fumezi, să te droghezi, să te îmbeți și să faci sex în fiecare seară cu alta, care ia drept prost pe oricine nu e de acord cu el într-o privință.
Opinia mea. Baftă

7 răspunsuri:
| TeooTeo a răspuns:

Fraieri care nu au viitor :d
fundita?

| MoRtY a răspuns:

Pai pentru mine,, pitipoanca" este o fata care se crede superioara tuturor, umbla numai cu nasu pe sus, daca se prosteste mereu crede ca e oki, face aproape orice ca sa atraga atentia, sunt niste gesturi specifice pitipoancelor... iar cocalar, Se recunoaşte, de obicei, după freza plină de gel, lanţuri groase de tinichea la gât, tricou mulat şi bineînţeles roz inscripţionat cu „De puta madre" sau „Gigolo Italiano 800$"

Cocalarului îi place de obicei să se pozeze în oglindă şi apoi să posteze pozele pe contul lui de hi5, plin de sclipici şi steluţe.

Spre uimirea noastră ştie să folosească tehnica modernă foarte bine, reusind să prelucreze foarte artistic pozele, adăugându-le cu mare măiestrie o grămadă de steluţe, inimioare şi texte inteligente. Foloseşte Yahoo Messenger pentru a ţine contactul cu membrii haitei şi pentru a da cât mai multe massuri din ce în ce mai idioate. Deşi în aparenţă animal inteligent, cocalarul nu ştie să se exprime decât prin fapte. O caracteristică aparte a cocalarilor este folosirea cratimei când nu trebuie sau acolo unde nu ar fi trebuit să existe niciodată: î-şi, face-ţi, etc.

| 43v3r a răspuns:

Niste prostirolling on the floor

| Traian a răspuns:

Adica cei care asculta manele non-stop

| andrey910 a răspuns:

Pitzipoanca = o fata care are statutsuri "de fite" pe mess, poze cu ea in oglinda "cu buzele in fata", stau toata ziua pe hi5 (facebook mai putin pentru ca acolo iti treubuie sa stie engleza) si cer la toti "comm pls", se da la toti baietii (am o fata in clasa care ne-a intrebat mai pe toti daca vrem sa stam cu ea) etc. Uite aici o explicatie :)) http://www.youtube.com/watch?v=Gpusif_NiUs
Cocalar = Se imbraca cu haine Puma, Adiddas, Nike, D&G, Armani etc toate luate din bazar (nimic original), curea cu $ sau €, ochelari de soare, tricou roz, asculta manele etc. Uite aici un exemplu =)) http://www.youtube.com/watch?v=QMrFXNoRzJk

De pe Wikipedia:
Cocalar

Cocalarul este un mascul între 16 şi 45 de ani, locuind în mediul urban, avînd preferinţe şi comportament specifice. Exemplu valabil pentru 2006-2007, România: tunsură cu creastă şi chică, cercei cu mărgăritare, tricou cu desen auriu (de preferat o cobră sau scorpion, cât mai mari) sau enunţuri precum "Gigolo italiano 800 EUR", mulat; jeans brăzdaţi/şifonaţi, decoraţi cu vopsele, metal şi sticlă; încălţări sport "de firmă". Preocupări: valoarea personală, pornache, muzica bună* ascultată la difuzorul telefonului mobil, plimbări cu perechea ţinută aproape cumva pe după ceafa acesteia, participarea la evenimente de masă; destinaţii turistice favorite: Valea Prahovei, staţiunea Neptun şi, de curând, satul Vama Veche. Cocalarii nu sunt specifici unei naţiuni anume, ei figurînd în mozaicul social al majoritaţii ţărilor (Ex.: SUA - indivizii asociaţi genului muzical R'N'B extins: dinţi de aur, pantaloni sport suflecaţi la un crac etc valori - în principal vezi primul paragraf). _______________
manele - obligatoriu, house şi latino - recomandate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piti: ceea ce esti tu
cocalar: ceea ce este prietenul tau