| bIjuUu a întrebat:

Ce inseamna pitzipoanca pentru voi?

Răspuns Câştigător
| Anda_5509 a răspuns:

Pitzipoanca, o specie foarte usor de recunoscut, care se inmulteste considerabil de la o zi la alta :
O persoana care indiferent unde se duce, trebuie` sa aiba tocuri cui, botul roz nelispit, o sticluta de fond de ten pe fata, plina de plastic(silicoane, botox), indiferent de anotimp le gasesti prezente in mall, club(la baie mai ales facandu si poze in oglinda cu botic, si etalandu si abdomenul lor plat, picioarele date cu ulei, gentuta Louis Vuitton, si fustitele lor extrem de scurte, roz), dansand provocator pe langa vreun "macho" cu bani, curea Armani, si tricou negru mulat pe care scrie Gigolo Italiano 800$. Dupa extensiile lor combinate(blond cu brunet), Facandu si poze oriunde se duc si punandu le imediat cum ajung acasa pe hi5, cu o descriere gen:In BAMBOO, CRUSH, WISh, sau"CA MINE E UNA LA O MIE." Dupa mersul lor ca un fotomodel pe podium, fluierand cocalarii dupa ele ca s "bunee", simtindu se minunat(ca nah, au succes).
Dupa pozele in cabina de proba in sutien,"din greseala, nici nu stiau de pozele pe care le a facut prietena ei cu, care era la shopping, dar e frumoasa si trebuie pusa pe hi5".
Dupa cerceii de aur covrig mai mari decat creierul lor.
Dupa pozele de pe catedra la scoala cu un decolteu haoleu, sa vada baieteii ca ele s dotate, dar din pacate n au nici un gram de creier in capul ala blond vopsit.
Iarna, cand e zapada cat ksa, le zaresti in colanti, cizmulite, si blanita lor animal print.

Mai sunt muuuulte de zis despre aceste specii gingase.laughing

7 răspunsuri:
| unione a răspuns:

Pitzipoanca = persoana de sex feminin care atrage privirile masculilor gratie fizicului, dar care indeparteaza orice sansa de a demonstra ca detine un intelect pe masura din momentul in care deschide gura. Pitzipoanca poate fi intalnita in Mall-uri, pe care le frecventeaza doar pentru a-si etala tinuta – neaparat, pitzipoanca e o victima a modei alaturi de turma ei. De asemenea, pitzipoanca poate fi deosebita de restul sclavilor de rand prin comportamentul irational pe care-l afiseaza in orice situatie, acesta fiind un strigat penibil de a atrage atentia, lucru deosebit de important pentru existenta ei.

| demonangel37 a răspuns:

Pitzipoanca pentru mine inseamna o femeie tare increzuta si usor cu inclinatie spre o femeie usoara

| mami a răspuns:

O fata usuratica

| Alex_7297 a răspuns:

O muncitoare necalificată care face trotuaru'. La figurat!

| LCD a răspuns:

Extravaganta
Mult roz
Fitze
Falsa (aspect)
Vocabular de ''diva''
Impresii
Exagerare
Inculta

| triflingsmile a răspuns:

Acel specimen de fata/femeie care tinde spre fals si plastic prin tot ceea ce face. Dupa parerea unora este "o tanara bucata feminina" cu aspect ingrijit (coafat, manichiura, machiaj, mireasma imbietoare), insa pentru mine este doar o persoana fara personalitate...Parerea meahappy